Görüntü
Ortodonti Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler
Ortodonti Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler

Ortodonti tedavisi, bireylerin dişlerinde çapraşık görünümü azaltarak düzenlemek, alt ve üst çene arası kapanma sorunlarına çözüm getirmek amacı ile uygulanan tedavi şeklidir. Tüm ısırma basıncını dişlerinize yayarak dişlerinizin, diş etlerinizin ve çene eklemlerinizin uzun vadeli sağlığının korunmasına yardımcı olunmaktadır. 

 

Diş teli tedavisi olarak da bilinen ortodonti sürecine bireyler oldukça sık başvurmaktadırlar. Ancak bazı soru işaretleri ile karşılaşmaktadırlar. Diş teli nedir? Ben diş teli kullanabilir miyim? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nelerdir? Diş teli fiyat aralıkları nelerdir? gibi soruları kendilerine sık sık sormaktadırlar. Bu durumların değerlendirilerek soru işaretlerinin değiştirilmesi gerekir.  

 

Ortodonti Tedavisine Başvurmalı Mıyım?

Ortodonti tedavisine her birey istediği zaman başvurabilmektedir. Ancak her bireyin tedavi süreci birbirinden farklılık göstermektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli bilgilendirme ve yapılama desteğini sağlamaktayız. Sizlerin gerekli süreç akışlarını kontrol ederek muayene bulgularınızı değerlendirmekteyiz.

 

Ortodonti Tedavisi Nasıl İlerler?

Ortodonti tedavisinde bireyler için en önemli adım muayenedir. Muayene süreçlerinizde sizlere gerekli bakım ve bilgilendirme sağlanır. Bireyin getirdiği sorun boyutu nedir? Bu süreçten beklentisi nedir? gibi sorular değerlendirilerek süreç analiz edilmektedir.

 

Muayene bulgularında yer alan tüm bulgular diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile  değerlendirilir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde bireyin getirdiği problem boyutu en başta yer almaktadır. Bu sorunun nasıl çözümleneceği üzerinde durularak ilerleme sağlanmaktadır. Tercih edilen müdahale yöntemleri ile diş tel tedavisi istenen sonuca adım adım ilerleme sağlamaktadır. Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerince ele alınan diş teli fiyatı size uygun ödeme koşulları ile düzenlenmektedir. Ödeme kolaylıklarını sağlayarak tedavi süreciniz boyunca ödeme yapmanıza yardımcı olmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisinde Bakım Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisi bakım süreçlerinde temizlik önem kazanmaktadır. Temizlik adımlarında braketlerin kenar temizliği ve diş ipleri kullanılarak bakım yapma yer almaktadır. Bu adımların olmaması istenen tedavi sürecine ulaşamama anlamını getirmektedir. Ek sorunların meydana gelmemesi ve diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde artışların olmaması için gerekli özeni göstermemiz önem arz etmektedir.  

 

Alpdent olarak sizlere gerekli bakım süreçleri hakkında bilgilendirme ve tedavi adımlarını sunmaktayız.


Share: