Görüntü
Diş Teli 2021 Düzenlemeleri
Diş Teli 2021 Düzenlemeleri

Diş teli tedavisinde bireylerin pek çok soru işaretleri bulunmaktadır. Diş teli tedavisinde birey, doktor ve süreç işleyişi içerisinde ortak hareket etmektedir. Ortodonti tedavisi bireylerin kendi muayene bulguları içerisinde değerlendirilerek oluşturulduğu süreçleri kapsamaktadır. Bu süreçler ile diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri oluşturulur. 

 

Diş Teli Fiyatları Ne Kadardır?

Diş teli fiyatları tedavi türüne ve bireysel ihtiyaçlara göre değişmektedir. Tek çene ve çift çeneye uygulanan diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri de farklılık içermektedir. En doğru fiyatlandırma bilgisi için  muayene bulgularının birleştirilmesi gerekmektedir.

 

Diş Teli Türleri Süreci Etkiler Mi?

Diş teli tedavisinde braketler kullanılmaktadır. Braketler türlerine göre üçe ayrılabilir: metal, şeffaf ve lingual türler. Metal türler ilk karşımıza çıkarak süreci başlatan türlerdir. Bunu şeffaf ve lingual teller izlemektedir. 

 

Yetişkin bireylerin estetik kaygılarını düzenlemek adına başlayan şeffaf türler süreç içerisinde daha çok yaygınlaşmıştır. Diş teli türleri bireysel faktörler esas alınarak ilerletilmektedir. Bireylerin kendi tercihine uygun olan türü seçmesi gerekmektedir. Şeffaf diş teli bireylerin tercih alanına girse de diş teli fiyatları anlamında daha yüksek maliyetler ortaya koyabilmektedir.

 

Lingaul türler ise dişlerin arkasında yer edinen dil kısmına yerleştirilen tellerdir. Bu teller direkt gözle görünmemektedir. Bu sebeple tercihi de fazladır. Ancak bireylerin diline yara yapabilmesi durumunu da katarsak tercihinde azalmalar da gözlenebilmektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre maliyeti de yüksek olmaktadır. 

 

2021 Diş Teli Fiyatları Etmenleri

- Braket ve diş teli malzemeleri özelliği

- Tek veya çift çeneye uygulamaların yapılması

- Çarpıklık miktarı, bireysel sorunların baş göstermesi

- Diş etlerinin yapısı ve varsa ek hastalıkları

- Damak veya çene darlığı

- Çene problemleri

- Uygulanan klinik

- Ortodontistin alanında uzmanlığı

 

Diş Teli Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Diş teli tedavisi bireyin ilk sorun yaşadığı durumda muayene sürecine başvurması ile başlanır. Muayene bulgularındaki problemler esas alınarak bireye özel planlamalar yapılmaktadır. Böylece sürece başlanır.

Çocuk veya yetişkin bireyler tercihleri doğrultusunda tedavi sürecine başvurabilirler. Genelde yetişkinler geç kaldıklarını ve sürece başvurmak istemediklerini belirtirler. Kişiye uygun 2021 diş teli fiyatları ile sizlere ödeme planlarını oluşturan Alpdent ile iletişime geçiniz.


Share: