Görüntü
Diş Teli Bakımına Hızlı Bakış
Diş Teli Bakımına Hızlı Bakış

Diş teli tedavisinde bireylerin önemli olan bazı adımları ilerletmesi gerekmektedir. Ağız ve diş sağlığında önemli olan bu noktalar bireylerin istenen hedefe adım adım ilerletilmesi gerekmektedir. Diş teli nedir, diş teli nasıl kullanılmalıdır, diş teli nasıl takılır gibi sorulara verilen etkili cevaplar ile süreç düzenlenmektedir.

Diş Teli Neden Kullanılmalıdır?

Ağız sağlığı ve diş teli tedavisinin birbirini tamamladığı gözlemlenebilir. Diş teli kullanmayı düşünenler ilk olarak ona alışır mıyım veya rahat kullanır mıyım diye düşünmektedir. Bu durumda ilk adım muayene süreci olmaktadır. Muayene sürecinde bireyin problem durumu alınarak gerekli diş teli tedavisinde süreç yönetimi ele alınmaktadır. Dişlerin muayanesi ile röntgenler çekilerek diş kökleri, tüm ağız yapıları incelenmektedir. 

Diş Teli Acıtır Mı?

Diş telleri ilk kullanılmaya başlandığında yeni alışılmayan bir yapı olduğundan dolayı bireyleri zorlayabilmektedir. Bu adımda etkili bilgilendirme çalışmalarını yaparak bireyleri hazırlıksız yakalamamak gerekmektedir. 

Dil ve yanak kısımlarındaki yaraları aza indirerek yapının uyum sağlaması adına mumlar kullanılmaktadır. Braket yapılarının ağza alışmasına önem verilmelidir.

Braketler Nedir?

Braketler ağız yapılarında küçük yapılardır. Bu yapılar dişlerin kendilerine ait olan konumlarına doğru ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Küçük yapıların dişleri ve yanakları kesmemesi adına gerekli malzemeler kullanılmalıdır. Doktorunuzun bu süreçte sizlere göstereceği yol haritası önemlidir. Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere destek sunmaktayız.

Braket Türlerini Nasıl Seçerim?

Braket türleri metal, şeffaf veya lingual yapıda olabilmektedir. Bu türler bireyin ihtiyacı ve isteklerine göre şekillenmektedir. Hastaların hangi braket türü ile rahat edeceğini belirlemesi adına ayrıntılı bilgilendirme çalışmaları yapılmalıdır.

Diş Teli Temizliği Nasıl İlerlemektedir?

Diş teli temizliğinde doktorunuzun onay verdiği malzemeler ile temizliğinizi yapmalısınız. Fırçalama adımlarında dişlerin iyice temizlenmesi gereklidir. Fırçalama diş telleri ile zor olacağından ötürü braket kenarlarını etkili bir şekilde temizlemelisiniz. Plak kullanan bireylerin de plaklarını temizlemesi ve takıp çıkararak hijyeni daha etkili sağlaması önemlidir. Diş iplerini kullanmak da bir diğer etmenlerdendir.

Diş Teli Fiyatları Belirleme

Diş teli fiyatları üzerinde pek çok durum mevcuttur. Bu durumların analiz edilmesi ve bireye özgü diş teli fiyatları belirlenmesi gerekmektedir. Diş teli fiyatları üzerinde ekonomik etmenler, başvurulan klinikler büyük etki sahibi olmaktadır.

 

Alpdent olarak diş teli fiyatları bilgilendirmesini sizlere sunmaktayız. 


Share: