Görüntü
Diş Teli Fiyatını Etkileyen Faktörler
Diş Teli Fiyatını Etkileyen Faktörler

Diş teli tedavisi, birçok faydası olan önemli bir diş sağlığı prosedürüdür. Diş teli tedavisi diş düzeltme hususunda önemlidir. Diş teli, dişlerin düzgün hizalanmasını sağlayarak çapraşık, aralıklı veya çapraz dişleri düzeltir. Bu, daha düzgün bir ısırık ve estetik bir gülümseme elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda diş teli tedavisi çene uyumunu da geliştirir. Diş teli, çene uyumunu düzelterek alt ve üst çenelerin birbirine uyumlu bir şekilde kapanmasını sağlar. Bu, çiğneme fonksiyonunu iyileştirir ve konuşma problemlerini azaltır. Böylece diş teli tedavisi diş sağlığını iyileştirir. Çapraşık veya sıkışık dişler, diş fırçalama ve diş ipi kullanma işlemlerini zorlaştırabilir ve yiyecek artıklarının birikmesine neden olabilir. Diş teli, dişlerin düzgün hizalanmasını sağlayarak daha etkili bir temizlik sağlar ve diş çürükleri ile diş eti hastalıklarının riskini azaltır.Diş teli tedavisi, düzgün hizalanmış ve güzel bir gülümseme elde etmenizi sağlar. Estetik olarak memnun edici bir gülümseme, özgüveninizi artırır, sosyal ilişkilerinizi güçlendirir ve yaşam kalitenizi yükseltir. Diş teli tedavisinin sağladığı düzgün hizalı dişler ve sağlıklı çene uyumu, uzun vadeli faydalar sunar. Bu, dişlerinizin daha sağlıklı kalmasını ve dişlerinizin normal aşınma ve hasara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Diş teli tedavisi, kişinin diş sağlığını, işlevselliğini ve estetiğini iyileştirirken genel yaşam kalitesini artırır. Diş hekiminiz, sizin durumunuza en uygun tedavi planını belirleyebilir ve size daha fazla bilgi sağlayabilir. Diş hekiminiz size diş teli kullanırken yapılmaması gerekenler hakkında bilgi sunacaktır. Bu durumda ele alınan noktalar incelenerek sistemli bir şekilde diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri sizlere sunulmaktadır.

 

 

Diş Teli Fiyatlarının Düzenlenmesi

Diş teli fiyatları hakkında düzenlemelerin zamanla değişebileceği ve yerel faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır. Diş teli fiyatları, tercih ettiğiniz tedavi yöntemine, dişlerinizin durumuna, tedavi süresine ve coğrafi konumunuza bağlı olarak değişebilir. Bir diş hekimine danışarak, yerel diş teli fiyatları hakkında daha kesin bilgi alabilirsiniz.

Diş teli bakım süreçlerinde değerlendirme sistemlerinin ele alınması oldukça önemlidir. Diş teli bakımında önemli durumlar ele alınıp incelenerek diş teli fiyatları 2024 yılındaki sistemler düzenlenebilmektedir.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.