Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Diş teli tedavisine ihtiyacı olan hastalarımızın ilk aklına gelen soru “ Diş teli nasıl takılır?” sorusudur. Bu sebeple bu yazımızda sizinle diş teli nasıl takılır konusunda bildiklerimizi paylaşacağız. Öncelikle diş teli takılmadan önce dişlerinizin tedavi başlangıcındaki halinin kayıt altına alınması gerekir. Bu kayıtlar sayesinde hem dişlerinizin ilk hali üzerinde ölçümler yapılarak tedavide fayda sağlayacak analizler yapılır. Hem de diş teli tedavisi uzun soluklu ve yavaş seyreden bir tedavidir ve dişleriniz düzeldikçe eski hali unutulur. Eski halinizi hem size hem de doktorunuza hatırlatır. Dişlerinizin ilk halinin kayıt altına alınması eskiden diş ölçüleri ile yapılırken artık genelde fotoğraf çekimi ile dijital ortamda yapılmaktadır. Kliniğimizde tedavi öncesinde yaklaşık 30 fotoğraf ile dişleriniz, profil ve cephe görüntünüz fotoğraflanarak üç boyutlu hale getirilerek kayıt altına alınır. Bununla birlikte 2-3 dakikalık video çekimi ile dişlerinizin ve dudaklarınızın hareket halindeki duruşları ve mimikleriniz de kayıt altına alınır. Bu veriler sayesinde sizin için en uygun gülümseme tasarımı etkili bir biçimde belirlenerek tedaviye başlanır. Dişlerin ilk halinin kayıt işlemi tamamlandıktan sonra diş teli takılması işlemine geçilir. Diş teli takılırken diş yüzeylerinin mutlaka kuru olması gerekir. Bunun için dudaklarınızın ve yanaklarınızın dişlerinizin yüzeyine değmesine engel olan, ekartör adı verilen bir plastik kullanılır. Daha sonra braket adını verdiğimiz kare şekilli diş telleri, özel diş teli yapıştırıcıları ile diş üzerine yapıştırılır. Bu yapıştırıcılar mavi ışığı gördüğünde sertleşen özelliktedir. Bu sebeple braketler dişlerinizin üzerine yerleştirildikten sonra mavi dalga boyunda ışık uygulanır. Her dişinizin üzerine bir braket gelecek şekilde bu işleme devam edilir. Bütün braketler yapıştırıldıktan sonra ekartör çıkarılır ve braketlerin ortasından geçen ince uzun tel braketlere lastikleri aracılığı ile tutturulur.

Diş Teli Takılması Ne Kadar Sürer?

Bu tarz işlemler tamamen el hızlılığı ve el alışkanlığı ile ilgili olarak değişeceği için tamamen yaptıracağınız kişi ile ilgilidir. Kliniğimizde diş teli takılması yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Diş teli 2 çeneye birden takıldığında alışma dönemi çok zor geçer ve özellikle ilk bir hafta hastamızın yaşam konforunu önemli ölçüde düşürür. Bu sebeple kliniğimizde diş teli genelde 2 çeneye aynı anda takılmaz. Önce üst çeneden başlanır daha sonra alt çeneye geçilir. Bu yöntem toplam tedavi süresini değiştirmediği için hiçbir şey kaybedilmez ve daha rahat bir alışma ortamı sağlanır.

Diş Teli Takılırken Acır mı?

Diş teli takılması işlemi tamamen ağrısız acısız bir işlemdir. Kliniğimize gelen hastalar diş teli takılmadan önce genelde tedirgin gelirler, işlem sonrasında ise bu kadar kolay beklemediklerini ve şaşırdıklarını söylerler. Eğer diş teli taktıracaksanız, nasıl hissedeceğiniz, nasıl duracağı, yakışıp yakışmayacağı gibi konularda heyecanlı olabilirsiniz. Ama KORKMAYIN. Diş teli takılması kesinlikle canınızı acıtmaz. Kuaförde yapılan işlemlerden zor değildir.

Diş Telinin Takılması Dişlere Zarar Verir mi?

Diş teli tedavisi, diş teli takılması, çıkarılması doğru malzeme doğru yöntem kullanıldığı sürece dişlerinize hiçbir zarar vermez. Tedaviniz bittiğinde sanki dişlerinize hiçbir şey yapılmamış gibi olur. Diş teli tedavisini diğer bütün estetik uygulamalardan üstün kılan da dişin doğal yapısını bozmamasıdır. Yalnız diş tellerinin hastalarımızın hatalı kullanımı sonucu kırılması ve tekrar tekrar yapıştırılması dişlere zarar verir. Bu sebeple kliğimizde henüz tedavi başında iken diş telleri takılan her hastamıza dikkat edilmesi gereken kurallar etkili bir biçimde anlatılır ve bu bilinç oluşturulur. Diğer önemli nokta da tedavi sırasında diş fırçalama alışkanlığıdır. Diş teli tedavisi sırasında tellerin etrafında gıda retansiyon alanları oluşur. Bu bölgelerin etkili bir biçimde günlük olarak temizlenmesi gerekir. Kliğimizde diş teli takılan her hastamıza diş fırçalama eğitimi verilmektedir. Tedavi sırasında dişlerin yetersiz fırçalanması sonucu dişlerde özellikle braketlerin etrafında çürük oluşur. Yalnız şunu unutmamak gerekir; bu çürümenin sebebi diş telleri değil fırçalama alışkanlığının yetersiz oluşudur.

Diş Teli Nasıl Çıkarılır?

Diş teli tedavisi bittiğinde diş tellerinin çıkarılması gerekir. Diş tellerini çıkarmak için kullanılan özel malzemeler vardır. Bu malzemelerin kullanımıyla altlı üstlü bütün diş telleriniz 1 dakika gibi kısa sürede çıkarılır. Diş telinin çıkarmak çok basittir ve çok kısa sürer. Diş teli çıkarıldıktan sonra ikinci aşama olan dişlerini üzerine kalan yapıştırıcı artıklarını temizleme aşamasına geçilir. Önemli olan nokta yapıştırıcıların temizlenmesi aşamasıdır. Çünkü yapıştırıcıların çıkarılması için üretilen ve dişin minesine zarar vermeyen özel malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemeler pahalı olduğundan dolayı yerlerine başka malzemeler kullanılması durumunda dişlerinizin minesi çizilebilir, parlaklığı kaybolur ve bunun telafisi yoktur. Bu sebeple baştan sona düzgün ve sağlıklı bir diş teli tedavisi için güvendiğiniz düzgün bir kliniği tercih etmelisiniz.

Diş Teli Çıkarılırken Acır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş teli çıkarılması işleminde özel pensler kullanıldığı için siz ne olduğunu anlamadan diş tellerinizin çıkmış olduğunu fark edersiniz. Yapıştırıcı artıklarının temizlenmesi işlemi de dişinizin minesi üzerinden yapıldığı için tamamen ağrısızdır. Yalnız tedavi sırasında dişlerinizi iyi fırçalamamışsanız ve dişlerinizde diş taşı oluşmuşsa bu diş taşlarını temizlemek biraz sızlatıcı olabilir. Yalnız bu durumun diş teli çıkarılmasıyla ilgisi yoktur ve tamamen diş temizliği ile ilgilidir.

Diş Telinin Çıkarılması Ne Kadar Sürer?

Diş telleri özel çıkarma pensleri sayesinde saniyeler içerisinde hastamız ne olduğunu anlamadan çıkarılır. Diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin üzerinde kalan yapıştırıcı artıkları temizlenmelidir. Bu aşamada yaklaşık 15 dakika civarında sürer, sonrasında da dişlerinizdeki lekeler tamamen temizlenir. Bütün bu işlemler toplamda 20 dakika civarında sürer.

45 Yorum

...

şerife Kahraman · 11 Şub, 2018

merhaba ben diş teli taktırmak istiyorum. şöyle ki alt çenem belirgin bi sekilde geride. ön üst iki disimde hafif çaprazlık var ve alt dislerimde hafif boşluklar oluşmaya başladı. Ortalama fiyat ve tedavi süresi verir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Şub, 2018

Çenenin ileri veya geride olması tedavi süresini uzatır. Süre 18-24 aydır ve diş teli fiyatı ise 4000-6000tl civarıdır. 24 taksitle ödeyebilirsiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Neslihan Özbey · 17 Oca, 2018

Merhaba benim dişlerimde tel takılı yaklaşık 16 ay oldu. 4 diş çekildi. Gerçekten çok yamuktu dişlerim altlı üstlü olarak. Tellerim takıldıktan bir süre sonra 20 lik dişlerim çıktı ama yarım yarım çıktılar alt çenemdekiler. Tellerim bir ay sonra çıkıcak yirmilik dişlerim tam çıktığında veya ileride tekrar dişlerimin kaymasına sebep olurmu bir sorun mudur yirmilik dişlerin olması, tel tedavisinde ? Şimdiden teşekkür ediyorum..

64x64

Alpdent Dental Group · 22 Oca, 2018

Merhaba; yirmilik dişleriniz; pozisyonuna, yer darlığı miktarına, yirmilik dişlerin için elimizdeki mevcut yer miktarına bağlı olarak ağızda bırakılabilirde, çekilebilirde. Bu etkenleri ise görmeden sorunuzu cevaplamamız sizin için yanıltıcı olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

...

Aslıhan K. · 20 Kas, 2017

Merhabalar, Köpek dişlerimden birisi çıkarken süt dişim sağlam kalmıştı. Tamamiyle çıkan köpek dişi süt dişimin yanına yer edindi. Diğer dişler haliyle biraz yana kaymış oldu. Bu aralar süt dişim sallanıyor. Çektirmeyi düşünüyorum fakat oluşturacağı boşluk estetik olmayan görüntü yaratacağı için tedavi yöntemi arıyorum. Sadece üst bölgeye tel taktırmak da düşüncelerim arasında. Taktırdığımı var sayar isek ne kadar sürede birleşebilir ve ne kadar ücreti olur. Yardımcı olabilir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group · 2 Ara, 2017

Merhaba; Diğer dişlerinizde ne kadar yamulma oldu, köpek dişiniz çıkması gereken yerden ne kadar uzakta konumlandı gibi soruların yanıtı olmadan net bilgi vermek gerçekten zor. Diş teli fiyatları tek çeneye uygulandığında dişlerdeki sorunun miktarına bağlı olarak 2000-3500 tl arasında değişiyor. Net fiyat ve tedavi planlaması ile ilgili bilgi verebilmemiz için diş yapınızı görmemiz gerekiyor. Dilerseniz 02122304748 nolu telefonumuzu arayarak ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

...

Doğan BULUT · 14 Kas, 2017

Ben bugün randevuya gelsem tahmini süre zarfında kaç gün içinde tel takılmış olur.

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Kliniğimizin yoğunluğuna, dişlerinize tel tedavisi öncesi yapılacak işlem(dolgu, kanal tedavisi vs) olup olmadığına bağlı olarak bir hafta içinde telleriniz takılmış olabilir.

...

Nur · 13 Kas, 2017

doktorum alt çeneme diş teli takarken en arka diş telimi esnek bırakmış şimdi tel tüpünden çıktı canımı acıtıyor bu doktorun hatası mı

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Merhaba, Başlangıç telleri genelikle çok incedir ve çok esnektir. Bu sebeple yemek yeme esnasında esneyip tüpten çıkabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda doktorunuz probleminiz çok kısa sürede çözecektir.

...

Meral · 5 Kas, 2017

Merhaba 14-15 yaşlarımdayken tel tedavisi gördüm şu an 21 yaşındayım ve üst çene dişlerimde ileriye doğru hareketlenme başladı tekrar tel tedavisi görebilir miyim? Ne kadar sürede tedavi biter ve maliyeti ne kadar olur

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Merhaba, diş teli tedavisi sonrası dişlerde bozulmalar kabul edilebilir miktardan fazla olduğunda tekrar tedavi gerekir. Çift çene diş teli fiyatları dişlerdeki çapraşıklığın miktarına bağlı olarak 4.000-6.000 tl arasında değişiyor net fiyat bilgisi ve tahmini tedavi süresi için 02122304748 nolu telefonumuzu arayabilir ve ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

...

derya özkes · 4 Kas, 2017

merhaba.32 yaşındayım.diş teli tedavisi ta 12-13 yaşlarında önerilmişti fakat yaptırmamıştık.üst sağ köpek dişim daha yukarıdan çıktığı için diş hekimi köpek dişimi çekmişti.20 li yaşlarında göründüğüm başka bir dişhekimi köpek dişimin çekilmiş olduğunu görünce dövünerek nasıl bir doktor çeker köpek dişini,köpek dişleri damağın kolonları gibidir demişti.ben de üzülmüştüm tabi.dolayısıyla sağ tarafım soltarafımdan biraz çöküktür.sizce de doğru bir tespit midir?bir de 3 yaşında oğlum var diş tellerinin ilk 1 ayının yani alışma sürecinin çok ağrılı,boğuluyormuşcasına olduğu ve cocukla katlanamayacımı söylüyorlar.bu düşünce de beni korkutuyor fakat estetik açıdan tabi ki dişlerimin daha güzel görünmesini istiyorum .çok kararsızım.ne önerirsiniz.iyi çalışmalar

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

merhaba; Yer darlığı sebebi ile dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek amacıyla diş çekimi yapılabilir. Ama çekilen dişler asla köpek dişleri olmamalıdır. Köpek dişleri ağısın köşelerinde bulunan ve uzun ve kalın kökleri ile gülümseme estetiğinde önemli faktörü olan dişlerdir. Köpek dişlerinin olmadığı vakalarda tedavi başlangıcında bir tarafın diğer tarafa göre biraz daha göçük olması kaçınılmaz sonuçtur. Ama çözümü olmayan bir durum değildir. Kliniğimizde; diğer dişlerin pozisyonlarına göre bazen 1. küçük azı dişe köpek dişi görünümü kazandırarak bazende çekilen köpek dişinin olduğu bölgede yer açıp implant tedavisi ile köpek dişini yeniden kazandırarak estetik görüntüyü hastalarımıza yeniden kazandırıyoruz. Diş teli tedavisi ilk günleri gerçekten alışılması zor ağrılı bir süreçtir. Kliniğimizde hastalarımızın bu süreci çok daha konforlu ve rahat atlatmaları için teller ilk takıldığında dişlere fazla kuvvet uygulamayan özel alışma telleri kullanılır. 2-3 haftalık alışma sürecinin sonunda asıl tellere geçilir. Asıl tellere geçildiğinde ise diş tellerine alışıldığından şiddetli rahatsızlık oluşmadan tedavi devam eder.

...

Hilal · 31 Eki, 2017

Merhaba öncelikle. Geçtiğimiz haziran ayi gibi dis teli taktirdim dislerim bayagi yamuktu geride dislerim vardı. Tedaviye baslamadan önce doktorum 2 yada 2.5 yıl sürebilir dedi tedavi sırasında dislerim cok cabuk ve kolay hareket ediyordu su an dislerim neredeyse inci gibi bir kac hafif ayar kaldi önümüzdeki aylarda discim teli çıkarmak istiyor lakin ben endiseliyim. Yeniden bozulmalarindan korkuyorum. Henüz 6 ay bile olmamışken tedavinin bitmiş olması cok cabuk hallolması da korkutuyor beni bu konuda fikrinizi öğrenebilirsem çok sevinirim teşekkür ederim.

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Merhaba diş teli tedavisi için başlangıçta konuşulan süreler tahmini tedavi süreleridir. Metabolizma hızı yaş gibi faktörlerle bu süre biraz uzayıp biraz kısalabilir. Bu durum normaldir. tedavi başlangıcında 2-2,5 yıl arasında belirlenen tedavi süresi 1,5 yıla düşebilir, ama 6 aya düşmesi pek normal değil endişe etmenizde haklısınız. Alt ve üst dişlerin ilişkisini bu kadar kısa sürede ideal bir duruma getirmek pek kolay değil.

...

onur serbest · 31 Eki, 2017

merhaba üst taraftan ön iki dişimde biraz çapraşıklık var diye tel takdırdım ve bu tel en erken ne zaman çıkar?

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Dişleriniz görmeden bu sorunuza cevap verebilmemiz malesef mümkün değil. Bu sorunuza cevabı doktorunuzdan almanız daha sağlıklı olacaktır.

...

Erkan LEVENT · 28 Eki, 2017

Merhabalar Benim ön santral dişlerimin arası biraz açık tel taktirmak istiyorum fiyatini ve ağzimda ne kadar sure kalacağini soracaktim Tesekkurler

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Merhaba tek çene tedavi olursanız tahmini 8 ay civarında süren bir tedaviye ihtiyacınız olacaktır.Tedavi ücretiniz ise tedavi süresine ve dişlerinizdeki bozukluğun miktarına bağlı olarak 2500-3500 tl arasında olacaktır.

...

Sedef · 25 Eki, 2017

merhabalar benim 12 dişim çekilecek en son aşamadada diş teli takılacakmış 3 yıl sürebilirmiş.şimdi benim 4. dişin çekildi bu ay, diş teli ne zaman takılır?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Eki, 2017

Merhaba bu dişlerinizin çekimi bittikten sonra teller takılacaktır. Dişleriniz de ne hızla çekilir ne zaman biter tedavi olduğunuz klinikten öğrenmelisiniz.

...

fatma · 16 Eki, 2017

Merhaba, ortodontik çekim yapılması durumunda (örneğin 4 adet küçük azı dişi çekimi) tel tedavisine kaç gün sonra başlanabilir ?

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Eki, 2017

Merhaba; Tedavinize çekimden sonraki gün bile başlanabilir. Yalnız biz kliniğimizde ortodontik diş çekimlerinin diş teli takıldıktan birkaç hafta sonra yapılmasını daha doğru buluyoruz. Çünkü Sağlam dişlerin çekilmesi zaman zaman sor olabiliyor. Diş telleri ise çekilmesi gereken dişleri birkaç hafta boyunca sallandırıyor. Ve sallanan dişlerin çekilmesi gerçekten çok çok kolay oluyor. Diş teli tedavisi için diş çekiminin diş teli takılmasından önce yada sonra yapılması fark oluşturmuyor. Yalnız diş çekiminin kolaylaşması hastalarımız için gerçekten kolaylık oluşturuyor.

...

Zeynep ünal · 14 Eki, 2017

Merha iyi akşamlar benim bir sorum var size ben 2 gün sonra tel taktırıcam ve şuan 3 tane yirmilik dişim çıkmış durumda ama tam olarak değil üst çenemdeki yirmiliklerin ucu gözüküyor ama alt çenemdeki gömülü şekilde bu arada bir tanede yirmilik diş çektirdim merak ettiğim şu 2 gün sonra dişleri ceker mi yoksa gerek kalmaz tel takar mı hemen çok teşekkür ederim ☺️

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Eki, 2017

Merhaba Zeynep Hanım; Yirmilik dişlerin çekilip çekilmeyeceğine karar verirken dikkat ettiğimiz birkaç nokta var. Kısaca bunlardan bahsedelim; Yirmilik dişler genel ağız sağlığına zarar veriyor mu, Tedavi sırasında bizim tedavimize zarar verecek mi, tedavi bittikten sonra bizim düzelttiğimiz dişleri tekrar bozabilir mi? Bu sorulardan herhangi bir yada bir kaçının cevabı evet değil ise yirmilik dişlerin çekilmesini doğru bulmuyoruz. İlk iki sorumuzdan birisin cevabı evet ise yirmilik dişinizi ilk fırsatta çektirmeniz gerektiğini öneririz. Eğer üçüncü sorunun cevabı evet ise ve dişiniz henüz tam çıkmamış ise kliniğimizde diş çekiminin ertelenmesini daha doğru buluyoruz. Çünkü genelikle tam çıkmamış dişlerinin çekimi daha zor olur ve zaman zaman ameliyat gerektirebilir. Bu tarz yirmilik dişleriniz tedavi bitiminde düzelen dişleriniz bozarak size zarar vereceği için, tedavi bitimine kadar daha kolay çekim için çıkmalarına fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyor ve tedavi bitimine yakın yada bitiminde çektirmenizi öneriyoruz. Bütün bunlar sizin için ön bilgilendirmedir ve esasında her doktorun tedavi tarzı faklıdır. Burada size veriğimiz bilgi diğer uygulamaların yanlış olacağı anlamına gelmez.

...

Eda Aydın · 16 Eyl, 2017

Merhabalar, Benim alt çenem çok önde ve alt ve üst dişlerimde yamukluklar var. hem tel taktırmam gerek hemde ameliyatla alt çenimin geri alınması gerek. Bu süreç hakkında çok kısa bilgi alabilmem mümkün müdür rica etsem? Tedavi toplamda ne kadar sürer, maliyeti yaklaşık ne olur, ameliyat sonrası normale dönme süreci çok sancılı mı geçer... Özellikle ameliyatdan çok korktuğum için tel taktırma işleminide hep erteledim. Yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

64x64

Alpdent Dental Group · 20 Eyl, 2017

Ameliyatın her halükarda medikal tedavi olasılığı , değerlendirmesi sonrasında karar verilmesi gereken bir işlem olarak görmekteyiz. Diş teli tedavisi uygulanma ihtimali muayene sonrası belli olacaktır. Ancak kozmetik olarak çok olumlu düzelmeler ve memnuniyet sağladığımız hastalarımız vardır. Tedavi süreniz 24 ay kadar sürebilir. Diş tel fiyatı ise ortalama 5500-6000 tl dir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

hfdg · 13 Eyl, 2017

Merhaba! Benim size epeyce sorum olacak inşAllah sizi sıkmam eğer öyle bir şeye sebebiyet verirsem şimdiden özür dilerim.. İlk sorum şöyle: Yaklaşık 1.5 ay önce sadece üst çeneme tel takıldı(damon braket). Alt çenemdeki dişler 85˚ öne doğru. Eğer diş teli takılıp geriye doğru çekilirse diş eti çekilmesi olacağı gerekçesiyle doktorum alt çeneme tel takmadı. Sizce bu doğru mu? Alt çenemde pek fazla çapraşıklık yok çenemde de herhangi bir bozukluk yok sadece dişlerimin açısı sıkıntılıymış. Normalde 90˚ olması gerekirken benimkisi 85˚ hafif öne doğruymuş. Bu bana ilerde bir sorun yaşatır mı? Siz böyle bir vakıa ile karşılaşmış olsanız ne yapardınız nasıl bir tedavi uygulardınız acaba öğrenebilir miyim? 2. sorum; Aklı fikri olmayan braketler, diş telleri, elastikler... Nasıl olur da yamuk olan dişleri düzeltebilir? Bunu çok merak ediyorum. Misal veriyorum arkada olan dişimin öne gitmesi gerektiğini öndekinin arkaya gitmesi gerektiğini... nasıl biliyor ayarlıyor? Siz ortodontistler braketleri yapıştırıyorsunuz aralarından diş teli geçiriyor gerekli sıkılamayı vs yapıp bizleri gönderiyorsunuz yani dişler nasıl düzeliyor ben gerçekten merak ediyorum. Muayene esnasında ufak dokunuşlar mı yapıyorsunuz nedir bunun sırrı bizimle paylaşır mısınız? :) 3. sorum; Benim üst çenemdeki sorunum şöyle: sağ lateral dişim arkada ve ona çenemde yer yok diş çekimi yaptırmak istemediğim için de doktorum damon braket sistemini dişlerime uyguladı. Diğer dişlerimde de hafif hiza bozuklukları var. Damon braket vesilesiyle dişlerim yana ve öne doğru açılarak arkada olan lateral dişime yer açmış olacağız. Sizce tedavim ne kadar sürer, nasıl ilerler? Braketleme yapılırken 0.14 tel takıldı ilk kontrolümde de 0.16 tel takıldı. Tel kalınlıkları neye göre ayarlanıyor? 4. sorum; benim dişlerim küçük, güldüğümde diş etlerim görünüyor internetten okuduğum kadarıyla bu damon braketler dişleri öne ve yana çektiği için daha estetik bir gülüş elde ediliyormuş. Gerçekten öyle mi? Bu benim gibi küçük dişleri olanlar için de geçerli mi? Braketler çıkarıldığında güldüğüm zaman diş etlerim hala görünür mü? 5. sorum; uyurken ve bazen gün içerisinde dişlerimi sıkıyorum. Diş telinin dişlere yaptığı baskıdan refleksif olarak mı yapıyorum bilemedim. Sizce neden olabilir? Bunun herhangi bir zararı olur mu? 6. ve son sorum; Doğru çene kapanışı nasıl olmalı? Üst çene önde mi olmalı eğer öyleyse ne kadar önde olmalı yani bunun ölçüsü nedir? Size bir de naçizane tavsiyem olacak. Sitenizin mobilden girişini geliştirirseniz çok iyi olur. Ekranda çıkan baloncuklar, yazılar yüzünden neredeyse ekranın tamamı kapanıyor sitede rahatça gezinemiyorum ve yoğunluktan mıdır bilinmez site içi işlemler çok yavaş ilerliyor. Bunlar benim cihazımdan kaynaklanan bir sorun olabilir ama yine de bu konuya bir el atarsanız sevinirim. Sorularımıza özenle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum Rabbim yolundan ayırmasın başarılar diliyorum sağlıcakla kalın...🙋

64x64

Alpdent Dental Group · 14 Eyl, 2017

İlginize ve önerilerilerinize gönülden teşekkür ederiz. Size klinikte extra zaman ayırıp tüm bu sorularınızı ve merak ettiğiniz konuları cevaplamak isteriz. Öyle ki tüm sorularınız daha ayrıntılı cevaplara kapı açıyor. Yazarak verimli olamayız diye düşünüyoruz. Herhangi bir gün saat 19.00 da önceden arayıp şişli deki kliniğimize bekliyoruz. Saygılarımızla..

...

Can AYDIN · 11 Eyl, 2017

merhaba ben 30 yaşındayım sol köpek dişim dışarıya dogru çıkık ve ön iki dişimde bundan dolayı içeriye dogru şekillendi. düzelmesi için gerken süre ve fiyat ne kadar ögrenebilirmiyim. Teşekkürler.

64x64

Alpdent Dental Group · 14 Eyl, 2017

Düzelmesi gereken süre 15 aydır ve diş teli fiyatı 3500 tl kadardır. 15 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

cagatay yıldırım · 8 Eyl, 2017

iyi gunler sadece bir sol üst kesici dişim öne dogru yamuk iş teli ucretı ne kadar olur

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Eyl, 2017

12 ay süren tedaviniz ve ücreti 2500-3000 tl kadardır.

...

AYŞE YILMAZ · 7 Eyl, 2017

MRB 27 YAŞINDAYIM ALT ÇENE DİŞLERİMDE PROBLEM YOK AMA ÜST ÇENE DİŞİMDE SONRADAN ŞÖYLE BİR PROBLEM OLDU KÜÇÜKLÜKTEN BERİ ÜST ÇENE KÖPEK DİŞİMDEN BİRİ ÜSTTE ÇIKMIŞTI AMA VE LAKİN BUNDAN 3 YIL ÖNCE ÖN DİŞİMİN BİRİNİN UCUNDA HAFİF KIRILMA OLDU VE KÖK SAĞLAM OLDUGU İÇİN ÇEKMEDİLER DOLGU YAPTILAR DOLGU YAPMADAN ÖNCE DİŞİMİ TÖRPÜ İLE DÜZELTTİLER VE ONDAN SONRA YAPTILAR DOLGU O TÖRPÜ SIRASINDA SANKİ ÖN İKİ DİŞİMİ YERİNDEN OYNATTILAR VE ZAMANLA ÖN İKİ DİŞİM ÖNE GELDİ ACEBE SADECE ÜST ÇENE DİŞLERİME TAKSAM MALİYETİ NE OLUR EN HESAPLISINDAN

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Eyl, 2017

Dİş teli tedavisi tek çenede 12-14 ay kadar sürer. Diş teli fiyatı ise 3000 tl civarı olur 14 ay taksitle ödersiniz.

...

Cihad · 4 Eyl, 2017

Merhaba ben 19 yaşındayım üst çenem biraz önde alt çenemde dişlerim bazıları yamuk fiyatı ve ne kadar takmam gerek

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Eyl, 2017

18 ay kadar en az diş teli tedavisi sürer. Diş teli fiyatı ise 4500-5000 tl kadardır. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Eda tunçel · 30 Ağu, 2017

Merhaba.. benim erkek arkadaşımın dişleri çene yapısına göre yamuk üst dişleri alt dişlerine göre daha geride bunun için tel taktirmayi düşünüyoruz... bunun için bize tahmini fiyat ve yöntemi sunar misiniz ? Teşekkür ederim...

64x64

Alpdent Dental Group · 3 Eyl, 2017

Çene yapı problemleri( üst dişlerin daha geride olması gibi) daha uzun süren ve bizler için zahmetli bir süreçtir. Tel ve braket maliyeti daha fazla olmaktadır. Dişler düzeltilmeli alt çene geri çekilmeli ve çiğneme fonksiyonu senkronize hale getirilmelidir. 18-14 aylık süre ve 5500-6000 tl civarı ücret olabilir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Eren G. · 22 Ağu, 2017

İyi çalışmalar, 26 yaşıdayım Sadece üst dişlerime tel taktırmak istiyorum ama arka dişlerimde bikaç dolgu ve kanal tedavisi işlemleri oldu geçmişte bu bi sorun teşkil edermi, etmezse fiyat ortalama ne kadar olur kaç taksit yapılabilinir? Teşekkürlerimle,

64x64

Alpdent Dental Group · 23 Ağu, 2017

Kanal ve dolgu tedavileriniz şayet sağlıklı şekilde yapıldı ise ve sorunsuz ise diş teli tedavinizi öncesinde ve sonrasında etkilemez, Diş teli tedavisi öncesi geniş kapsamlı diş röntgeni çekilip ücretsiz muayene olursanız tüm belirsizlikler şüphesiz kaybolacaktır. Üst tarafa takılacak diş teli fiyatı 3000-3500 tl civarıdır.

...

uğur bozkurt · 18 Ağu, 2017

Merhaba yaşım 21 dişlerimde yamukluk yok ama üst çenenin ön kısımları hafif aralıklı aralığı kapatmak için tel takıldığında ne kadar süre kalır ve tahmini fiyat ne olabilir

64x64

Alpdent Dental Group · 21 Ağu, 2017

12 ayda dişlerinizin arasındaki boşluklar kapanır. Diş teli fiyatı 3500 tl civarı olur.

...

Ayça · 17 Ağu, 2017

Merhaba, 20 yaşındayım üst dişlerimde 2, alt dişlerimde 4 olmak üzere toplam 6 tane yamuk dişim var. Tel taktırmayı düşünüyorum. Ne kadar sürede biter ve ücreti ne kadar olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 17 Ağu, 2017

Tek diş dahi eğri olsa o çeneye diş teli takılmalıdır. Alt ve üst çeneye diş teli takıldığında sizde tedavi süresi 14-16 ay ve Diş teli fiyatı 4000-4500 tl civarıdır. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Esma Sancak · 16 Ağu, 2017

22 yaşındayım dişimin biri arkasından diş çıkmıştı çektirdiler sonra diş arkada kaldı dişlerimi düzeltmek için tel taktırmak istiyorum ama bu arkada kalan dişim için ne yapabilinilir

64x64

Alpdent Dental Group · 17 Ağu, 2017

Diş teli ile o dişiniz %95 ihtimalle düzelecektir. 12 ay gibi sürede ve 2500-3000 tl diş teli fiyatı 12 taksitle ödenerek tedavinizi tamamlayabilirsiniz.

...

Nurşen Y. · 1 Ağu, 2017

Merhaba ben 21 yaşındayım tel taktırmam gerekiyor ama büyük azı dişlerimin çoğuna kanal tedavisi yapıldı. Bu tel takmama engel olur mu?

64x64

Alpdent Dental Group · 1 Ağu, 2017

Hayır engel olmaz, dişlerinizin sağlığı hakkında ücretsiz muayenemiz sonrası gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

...

Erdi · 31 Tem, 2017

Sadece Ust Dıslere Taktırırsak Fıyatı Ne Kadardır ??

64x64

Alpdent Dental Group · 31 Tem, 2017

Diş teli fiyatı 2500-3500 tl civarı olabilir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Muhammed Güngör · 25 Tem, 2017

şimdi benim dişlerimin üst sol yani on 2 dişimin yanıdaki dişim damaktan çıkmış oda diş teli için geçerlimi cevap verirseniz sevinirim.

64x64

Alpdent Dental Group · 29 Tem, 2017

Evet diş teli takılabilir . 15 ay sürer tedaviniz.Diş teli Fİyat ı3500-4000tl civarı olur. 15 ay taksite bölüp ödeyebilirsiniz.

...

Sümeyra · 25 Tem, 2017

Benim sadece üst önde ki büyük iki dişten biri öne doğru yamuk ortalama ne kadar süre dişimde tel kalır lütfen cevap vrrmisiniz

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Yaklaşık 12 ay boyunca diş teli kullanırsınız.

...

Kıymet Gedik · 25 Tem, 2017

Merhaba, 18 yaşındayım üst çene ön dişlerimden 2 kesici diş ve 1 köpek dişim yamuk 20lik dişim yüzünden diğer dişlerimde kayma meydana geldi. 20lik dişimin yarısı çıkmış durumda. Geceleri ve bazen gündüz dişlerimi sıkıyorum. Diş doktorum kullanmam için gece plağı vermişti ama ben kullanmadım. Sadece üst çene dişlerime tel taktırmak istiyorum fiyatı ne olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Sadece tek çene diş teli fiyatı 3500 tl civarı olur.

...

Fatih · 19 Tem, 2017

Benim dişlerim çok yamuk hemen hemen abartılacak kadarda değilfakat merak ettiğim tek şey diş teli dişimde ne kadar süre kalır birde fiyat soracağım?

64x64

Alpdent Dental Group · 20 Tem, 2017

15 ay kadar kalabilir ortalama. Diş teli fiyatı 3000-5000 tl arası değişir 15 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

furkan · 15 Tem, 2017

merhaba hocam ben dıs tellı taktıracam fakat bana takktıktan sonra ust cene amelıyatı olmam gerekıyormus sız bu amelıyatı yapıyormusunuz ve fıyatı ogrenebılırmıyım

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

Çene operasyonlarını biz yapmıyoruz, ama önerimiz mutlaka üniversite hastaneleri veya tam donanımlı diş hastanelerinde yaptırmanızdır.

...

damla taşkın · 8 Tem, 2017

merhaba bende diş teli var diş telimi taktıralı 3 sene oldu doktorum 2 ay sonra cıkarıcaktı teli fakat başka bir yeree taşındık burda diş telimi çıkarttırmak için ne kadar ücret ödemem gerekiyor bilginiz varmı

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Tem, 2017

Diş teli çıkardıktan sonra yeniden dişlerinizin bozulmaması için idame tedavi uygulanmalıdır. Yoksa 2-3 ay sürede yeniden dişleriniz bozulmaya başlayabilir. Diş teli çıkarma ücreti 200-300 tl civarıdır, ancak yeniden bozulma ihtimali için hekimimizle görüşmeniz uygundur.

...

Yaren irtel · 21 Haz, 2017

Merhaba 14 yaşındayım ve ön 3dişimde yamukluk var ve çekilmiş dişlerim var onların çıkmasınmı ı bekliyecegim tel taktirmak için ve fiyat kaça olur

...

Mert Can AKBOYNUZ · 7 Haz, 2017

Tel takıldıktan sonra kontrolleri nasıl oluyor? Düzenli olarak hangi zaman aralıklarında muayene olmalıyım?

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Diş teli takıldığında 2-4 hafta süre ile kontrole çağrılırsınız. Dişlerde şekil düzelme oranına göre yeniden ayarlamalar yapılır. Her kontrol anormal bir şey olmadığı taktirde 5 dk kadar sürer.

...

Hasan ışık · 6 Haz, 2017

Mrb benim çene kemiğinin biraz yamuk fiş lerimdede çarpıklık var tel tedavisi gorsem çene kemimde duzelirmi

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Çene şekil bozukluğunun bir kısmı da diş bozukluğundan kaynaklanır. Bu neden çok büyük ihtimalle çene de bozukluk diş teli tedavisi ile hafifleyecektir. Net fiyat ve tedavi işleyişi için lütfen randevu alıp ücretsiz muayene olunuz.

...

Mestan · 16 Mar, 2017

Merhaba ben 2 hafta önce diş teli taktirmistim fakat 2 3 gün önce fark ettim ki 2 braket arasındaki tele dokununca ileri geri oynuyor acaba telin gevşek takılma ihtimali olabilir mi

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

İlk aşamada hekiminiz bazı noktalarda gevşek bırakabilir. Sonraki kontrolünüzde lütfen hekiminizle görüşünüz.

...

nilay · 10 Eki, 2016

merhaba, 32 yaşındayım gittiğim bir ortodonti dişlerimde hiç çürük olmadığını ve tel takılmasına bir mani olmadığı söyledi. ancak bu yaşlarda tedavinin çok uzun sürdüğünü duydum etraftan. böyle bir genelleme var mıdır? dişlerimde üst kısımda sadece ön iki dişimden biri diğerinin altına doğru eğiliyor. alt dişlerden de ön sıralardaki 4 dişte aynı durum var. bu işlem ne kadar bir zaman alır ve ne kadara mal olur? teşekkürler.

...

Ebru · 14 Tem, 2016

Benim disim ust tarafı yamuk ilk uç tanesi sürekli kanıyor neden olabilir acaba bu durumda tel taktirsam daha mı iyi olur ?

...

Ece · 14 May, 2016

Dişlerim küçüklüğümden beri yamuk.Alt çenemdeki dislerimde sıkıntı yok fakat üst çenemdeki dişlerim damagim küçük olduğu için yer bulamamislar ve dişlerimin üzerindeki damaktan diş geldi ne yapmam gerekiyor

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

Çene bozukluklarında cerrahi operasyon yapan klinikler vardır. Ancak diş teli tedavisi ile ameliyat gerekliliğini ciddi bir şekilde azaltabiliriz. Fiyat verilmesi kolay olmayan komplike bir durumdur. Net fiyat için lütfen ücretsiz muayene randevusu alınız.

...

BETÜL · 10 May, 2016

18 yaş altından yararlanıp indirim uygulanır mı ? sadece üst çene ön iki dişimin arası boşluk ne kadar bi tedavi ve ücreti olur tahminen? taksit yapılıyor mu?

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

18 yaş altı %10-15 gibi indirim uygulanmaktadır. Tek çene diş takıldığı zaman fiyay 3000 tl civarı olur. Ödemeyi her ay 250tl şeklinde 12 aylık tedavi süresince yapabilirsiniz.

...

Kerem · 29 Mar, 2016

SSKlı olunca fiyat ta değişiklik oluyor mu

64x64

Alpdent Dental Group · 30 Mar, 2016

Sgk güvenceniz var ise ibraz ettiğiniz taktirde %20 kadar fiyatta indirim yapılmaktadır. Tüm yekün ise tedavi süresiniz boyunca aylık taksitlere bölünmektedir.

...

Veysel · 9 Mar, 2016

Askerdeyim tel takarlar mi ve ücret ne olur

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Mar, 2016

Ayda bir kontrollere gidebilir iseniz özel kliniklerde diş teli taktırabilirsiniz. Ücret diş teli bozukluğuna bağlı olmakla birlikte 2000 ile 6000tl arası bir marja sahiptir

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teli kolayca ağrısız takılır mı ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teli kolayca ve ağrısız takılabilir.

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teline asit zarar verir mi ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teline asit zarar verir, korozyon oluşur, ve stabilizasyonunu yitirir. Zamanla diş üzerinde kalıntı bırakır.

...

adige · 3 Nis, 2015

Merhaba, ben 23 yaşındayım ön dişimin birini geç çektirmemden kaynaklı bir yamukluk söz konusu, şuan tel taktırmak istesem , yaşımdan ve damak gelişimimden dolayı mümkün olurmu ve mümkünse tedavi süresi nasıl olur?

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Kas, 2015

Merhaba sayın Adilge Dişlerinizdeki yamukluğun sebebi çene kemiğinden değilde dişlerden kaynaklanıyor ise bu yamukluğun diş teli ile düzeltilebilmesinin yaş sınırı yok. Kliniğimizde diş teli tedavisi gören 45 yaşların hastalarımız bile var. Yamukluğun sebebi çene kemiklerinden kaynaklanıyor ise (nadir bir durumdur) diş teli tedavisinin yanında ortognatik cerrahi denilen bir tedavi yöntemi ile tedavi olmalısınız. Dişlerinizdeki yamukluğun sebebini tam olarak öğrenebilmeniz için bir ortodontiste muayene olmanız gerekir. Tedavi süresi ise bir çok faktöre bağlıdır. Tedavi süresi ile ilgili bilgi almak için yazının sonundaki adresi ziyaret edip konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz zaman kliniğimize gelebilirsiniz. Muayenemiz ücretsizdir. http://www.alpdent.net/blog/ortodonti-tedavisinin-suresini-etkileyen-faktorlerYorum Yazın

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail