Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Diş teli tedavisine ihtiyacı olan hastalarımızın ilk aklına gelen soru “ Diş teli nasıl takılır?” sorusudur. Bu sebeple bu yazımızda sizinle diş teli nasıl takılır konusunda bildiklerimizi paylaşacağız. Öncelikle diş teli takılmadan önce dişlerinizin tedavi başlangıcındaki halinin kayıt altına alınması gerekir. Bu kayıtlar sayesinde hem dişlerinizin ilk hali üzerinde ölçümler yapılarak tedavide fayda sağlayacak analizler yapılır. Hem de diş teli tedavisi uzun soluklu ve yavaş seyreden bir tedavidir ve dişleriniz düzeldikçe eski hali unutulur. Eski halinizi hem size hem de doktorunuza hatırlatır. Dişlerinizin ilk halinin kayıt altına alınması eskiden diş ölçüleri ile yapılırken artık genelde fotoğraf çekimi ile dijital ortamda yapılmaktadır. Kliniğimizde tedavi öncesinde yaklaşık 30 fotoğraf ile dişleriniz, profil ve cephe görüntünüz fotoğraflanarak üç boyutlu hale getirilerek kayıt altına alınır. Bununla birlikte 2-3 dakikalık video çekimi ile dişlerinizin ve dudaklarınızın hareket halindeki duruşları ve mimikleriniz de kayıt altına alınır. Bu veriler sayesinde sizin için en uygun gülümseme tasarımı etkili bir biçimde belirlenerek tedaviye başlanır. Dişlerin ilk halinin kayıt işlemi tamamlandıktan sonra diş teli takılması işlemine geçilir. Diş teli takılırken diş yüzeylerinin mutlaka kuru olması gerekir. Bunun için dudaklarınızın ve yanaklarınızın dişlerinizin yüzeyine değmesine engel olan, ekartör adı verilen bir plastik kullanılır. Daha sonra braket adını verdiğimiz kare şekilli diş telleri, özel diş teli yapıştırıcıları ile diş üzerine yapıştırılır. Bu yapıştırıcılar mavi ışığı gördüğünde sertleşen özelliktedir. Bu sebeple braketler dişlerinizin üzerine yerleştirildikten sonra mavi dalga boyunda ışık uygulanır. Her dişinizin üzerine bir braket gelecek şekilde bu işleme devam edilir. Bütün braketler yapıştırıldıktan sonra ekartör çıkarılır ve braketlerin ortasından geçen ince uzun tel braketlere lastikleri aracılığı ile tutturulur.

Diş Teli Takılması Ne Kadar Sürer?

Bu tarz işlemler tamamen el hızlılığı ve el alışkanlığı ile ilgili olarak değişeceği için tamamen yaptıracağınız kişi ile ilgilidir. Kliniğimizde diş teli takılması yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Diş teli 2 çeneye birden takıldığında alışma dönemi çok zor geçer ve özellikle ilk bir hafta hastamızın yaşam konforunu önemli ölçüde düşürür. Bu sebeple kliniğimizde diş teli genelde 2 çeneye aynı anda takılmaz. Önce üst çeneden başlanır daha sonra alt çeneye geçilir. Bu yöntem toplam tedavi süresini değiştirmediği için hiçbir şey kaybedilmez ve daha rahat bir alışma ortamı sağlanır.

Diş Teli Takılırken Acır mı?

Diş teli takılması işlemi tamamen ağrısız acısız bir işlemdir. Kliniğimize gelen hastalar diş teli takılmadan önce genelde tedirgin gelirler, işlem sonrasında ise bu kadar kolay beklemediklerini ve şaşırdıklarını söylerler. Eğer diş teli taktıracaksanız, nasıl hissedeceğiniz, nasıl duracağı, yakışıp yakışmayacağı gibi konularda heyecanlı olabilirsiniz. Ama KORKMAYIN. Diş teli takılması kesinlikle canınızı acıtmaz. Kuaföre yapılan işlemlerden zor değildir.

Diş Telinin Takılması Dişlere Zarar Verir mi?

Diş teli tedavisi, diş teli takılması, çıkarılması doğru malzeme doğru yöntem kullanıldığı sürece dişlerinize hiçbir zarar vermez. Tedaviniz bittiğinde sanki dişlerinize hiçbir şey yapılmamış gibi olur. Diş teli tedavisini diğer bütün estetik uygulamalardan üstün kılan da dişin doğal yapısını bozmamasıdır. Yalnız diş tellerinin hastalarımızın hatalı kullanımı sonucu kırılması ve tekrar tekrar yapıştırılması dişlere zarar verir. Bu sebeple kliğimizde henüz tedavi başında iken diş telleri takılan her hastamıza dikkat edilmesi gereken kurallar etkili bir biçimde anlatılır ve bu bilinç oluşturulur. Diğer önemli nokta da tedavi sırasında diş fırçalama alışkanlığıdır. Diş teli tedavisi sırasında tellerin etrafında gıda retansiyon alanları oluşur. Bu bölgelerin etkili bir biçimde günlük olarak temizlenmesi gerekir. Kliğimizde diş teli takılan her hastamıza diş fırçalama eğitimi verilmektedir. Tedavi sırasında dişlerin yetersiz fırçalanması sonucu dişlerde özellikle braketlerin etrafında çürük oluşur. Yalnız şunu unutmamak gerekir; bu çürümenin sebebi diş telleri değil fırçalama alışkanlığının yetersiz oluşudur.

Diş Teli Nasıl Çıkarılır?

Diş teli tedavisi bittiğinde diş tellerinin çıkarılması gerekir. Diş tellerini çıkarmak için kullanılan özel malzemeler vardır. Bu malzemelerin kullanımıyla altlı üstlü bütün diş telleriniz 1 dakika gibi kısa sürede çıkarılır. Diş telinin çıkarmak çok basittir ve çok kısa sürer. Diş teli çıkarıldıktan sonra ikinci aşama olan dişlerini üzerine kalan yapıştırıcı artıklarını temizleme aşamasına geçilir. Önemli olan nokta yapıştırıcıların temizlenmesi aşamasıdır. Çünkü yapıştırıcıların çıkarılması için üretilen ve dişin minesine zarar vermeyen özel malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemeler pahalı olduğundan dolayı yerlerine başka malzemeler kullanılması durumunda dişlerinizin minesi çizilebilir, parlaklığı kaybolur ve bunun telafisi yoktur. Bu sebeple baştan sona düzgün ve sağlıklı bir diş teli tedavisi için güvendiğiniz düzgün bir kliniği tercih etmelisiniz.

Diş Teli Çıkarılırken Acır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş teli çıkarılması işleminde özel pensler kullanıldığı için siz ne olduğunu anlamadan diş tellerinizin çıkmış olduğunu fark edersiniz. Yapıştırıcı artıklarının temizlenmesi işlemi de dişinizin minesi üzerinden yapıldığı için tamamen ağrısızdır. Yalnız tedavi sırasında dişlerinizi iyi fırçalamamışsanız ve dişlerinizde diş taşı oluşmuşsa bu diş taşlarını temizlemek biraz sızlatıcı olabilir. Yalnız bu durumun diş teli çıkarılmasıyla ilgisi yoktur ve tamamen diş temizliği ile ilgilidir.

Diş Telinin Çıkarılması Ne Kadar Sürer?

Diş telleri özel çıkarma pensleri sayesinde saniyeler içerisinde hastamız ne olduğunu anlamadan çıkarılır. Diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin üzerinde kalan yapıştırıcı artıkları temizlenmelidir. Bu aşamada yaklaşık 15 dakika civarında sürer, sonrasında da dişlerinizdeki lekeler tamamen temizlenir. Bütün bu işlemler toplamda 20 dakika civarında sürer.

16 Yorum

...

Sümeyra · 25 Tem, 2017

Benim sadece üst önde ki büyük iki dişten biri öne doğru yamuk ortalama ne kadar süre dişimde tel kalır lütfen cevap vrrmisiniz

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Yaklaşık 12 ay boyunca diş teli kullanırsınız.

...

Kıymet Gedik · 25 Tem, 2017

Merhaba, 18 yaşındayım üst çene ön dişlerimden 2 kesici diş ve 1 köpek dişim yamuk 20lik dişim yüzünden diğer dişlerimde kayma meydana geldi. 20lik dişimin yarısı çıkmış durumda. Geceleri ve bazen gündüz dişlerimi sıkıyorum. Diş doktorum kullanmam için gece plağı vermişti ama ben kullanmadım. Sadece üst çene dişlerime tel taktırmak istiyorum fiyatı ne olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Sadece tek çene diş teli fiyatı 3500 tl civarı olur.

...

Fatih · 19 Tem, 2017

Benim dişlerim çok yamuk hemen hemen abartılacak kadarda değilfakat merak ettiğim tek şey diş teli dişimde ne kadar süre kalır birde fiyat soracağım?

64x64

Alpdent Dental Group · 20 Tem, 2017

15 ay kadar kalabilir ortalama. Diş teli fiyatı 3000-5000 tl arası değişir 15 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

furkan · 15 Tem, 2017

merhaba hocam ben dıs tellı taktıracam fakat bana takktıktan sonra ust cene amelıyatı olmam gerekıyormus sız bu amelıyatı yapıyormusunuz ve fıyatı ogrenebılırmıyım

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

Çene operasyonlarını biz yapmıyoruz, ama önerimiz mutlaka üniversite hastaneleri veya tam donanımlı diş hastanelerinde yaptırmanızdır.

...

damla taşkın · 8 Tem, 2017

merhaba bende diş teli var diş telimi taktıralı 3 sene oldu doktorum 2 ay sonra cıkarıcaktı teli fakat başka bir yeree taşındık burda diş telimi çıkarttırmak için ne kadar ücret ödemem gerekiyor bilginiz varmı

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Tem, 2017

Diş teli çıkardıktan sonra yeniden dişlerinizin bozulmaması için idame tedavi uygulanmalıdır. Yoksa 2-3 ay sürede yeniden dişleriniz bozulmaya başlayabilir. Diş teli çıkarma ücreti 200-300 tl civarıdır, ancak yeniden bozulma ihtimali için hekimimizle görüşmeniz uygundur.

...

Yaren irtel · 21 Haz, 2017

Merhaba 14 yaşındayım ve ön 3dişimde yamukluk var ve çekilmiş dişlerim var onların çıkmasınmı ı bekliyecegim tel taktirmak için ve fiyat kaça olur

...

Mert Can AKBOYNUZ · 7 Haz, 2017

Tel takıldıktan sonra kontrolleri nasıl oluyor? Düzenli olarak hangi zaman aralıklarında muayene olmalıyım?

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Diş teli takıldığında 2-4 hafta süre ile kontrole çağrılırsınız. Dişlerde şekil düzelme oranına göre yeniden ayarlamalar yapılır. Her kontrol anormal bir şey olmadığı taktirde 5 dk kadar sürer.

...

Hasan ışık · 6 Haz, 2017

Mrb benim çene kemiğinin biraz yamuk fiş lerimdede çarpıklık var tel tedavisi gorsem çene kemimde duzelirmi

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Çene şekil bozukluğunun bir kısmı da diş bozukluğundan kaynaklanır. Bu neden çok büyük ihtimalle çene de bozukluk diş teli tedavisi ile hafifleyecektir. Net fiyat ve tedavi işleyişi için lütfen randevu alıp ücretsiz muayene olunuz.

...

Mestan · 16 Mar, 2017

Merhaba ben 2 hafta önce diş teli taktirmistim fakat 2 3 gün önce fark ettim ki 2 braket arasındaki tele dokununca ileri geri oynuyor acaba telin gevşek takılma ihtimali olabilir mi

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

İlk aşamada hekiminiz bazı noktalarda gevşek bırakabilir. Sonraki kontrolünüzde lütfen hekiminizle görüşünüz.

...

Ece · 14 May, 2016

Dişlerim küçüklüğümden beri yamuk.Alt çenemdeki dislerimde sıkıntı yok fakat üst çenemdeki dişlerim damagim küçük olduğu için yer bulamamislar ve dişlerimin üzerindeki damaktan diş geldi ne yapmam gerekiyor

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

Çene bozukluklarında cerrahi operasyon yapan klinikler vardır. Ancak diş teli tedavisi ile ameliyat gerekliliğini ciddi bir şekilde azaltabiliriz. Fiyat verilmesi kolay olmayan komplike bir durumdur. Net fiyat için lütfen ücretsiz muayene randevusu alınız.

...

BETÜL · 10 May, 2016

18 yaş altından yararlanıp indirim uygulanır mı ? sadece üst çene ön iki dişimin arası boşluk ne kadar bi tedavi ve ücreti olur tahminen? taksit yapılıyor mu?

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

18 yaş altı %10-15 gibi indirim uygulanmaktadır. Tek çene diş takıldığı zaman fiyay 3000 tl civarı olur. Ödemeyi her ay 250tl şeklinde 12 aylık tedavi süresince yapabilirsiniz.

...

Kerem · 29 Mar, 2016

SSKlı olunca fiyat ta değişiklik oluyor mu

64x64

Alpdent Dental Group · 30 Mar, 2016

Sgk güvenceniz var ise ibraz ettiğiniz taktirde %20 kadar fiyatta indirim yapılmaktadır. Tüm yekün ise tedavi süresiniz boyunca aylık taksitlere bölünmektedir.

...

Veysel · 9 Mar, 2016

Askerdeyim tel takarlar mi ve ücret ne olur

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Mar, 2016

Ayda bir kontrollere gidebilir iseniz özel kliniklerde diş teli taktırabilirsiniz. Ücret diş teli bozukluğuna bağlı olmakla birlikte 2000 ile 6000tl arası bir marja sahiptir

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teli kolayca ağrısız takılır mı ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teli kolayca ve ağrısız takılabilir.

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teline asit zarar verir mi ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teline asit zarar verir, korozyon oluşur, ve stabilizasyonunu yitirir. Zamanla diş üzerinde kalıntı bırakır.

...

adige · 3 Nis, 2015

Merhaba, ben 23 yaşındayım ön dişimin birini geç çektirmemden kaynaklı bir yamukluk söz konusu, şuan tel taktırmak istesem , yaşımdan ve damak gelişimimden dolayı mümkün olurmu ve mümkünse tedavi süresi nasıl olur?

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Kas, 2015

Merhaba sayın Adilge Dişlerinizdeki yamukluğun sebebi çene kemiğinden değilde dişlerden kaynaklanıyor ise bu yamukluğun diş teli ile düzeltilebilmesinin yaş sınırı yok. Kliniğimizde diş teli tedavisi gören 45 yaşların hastalarımız bile var. Yamukluğun sebebi çene kemiklerinden kaynaklanıyor ise (nadir bir durumdur) diş teli tedavisinin yanında ortognatik cerrahi denilen bir tedavi yöntemi ile tedavi olmalısınız. Dişlerinizdeki yamukluğun sebebini tam olarak öğrenebilmeniz için bir ortodontiste muayene olmanız gerekir. Tedavi süresi ise bir çok faktöre bağlıdır. Tedavi süresi ile ilgili bilgi almak için yazının sonundaki adresi ziyaret edip konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz zaman kliniğimize gelebilirsiniz. Muayenemiz ücretsizdir. http://www.alpdent.net/blog/ortodonti-tedavisinin-suresini-etkileyen-faktorlerYorum Yazın

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail