Görüntü
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları

Diş teli tedavi süreçlerinde bireylerin istek ve beklentilerinin incelenerek süreç boyunca analiz edilmesi gerekmektedir. Diş teli bakım süreçlerinde bireylerin ilgi ve destek hizmetlerini kurması önemli bir konu olmaktadır. Bireylerin gelişimlerini ele aldığımızda  muayene süreçlerindeki değişim ve gelişimlere göre sistemsel düzenlemelerin sağlanması mümkündür. Diş teli fiyatları da bu bağlamda değişim göstermektedir. Diş teli tedavisinde ele alınacak olan durumlar incelendiğinde diş teli türleri ve bakım süreçleri önemli bir yer tutmaktadır. Bireylerin bu durumları bilerek gerekli düzenlemeleri yapması, tedavi süreçlerini yönetmesi gerekmektedir. Diş teli fiyatları bakımından ele alınan bu durumlar bireylerin süreç yönetimi için gereklidir. Siz de gerekli bilgilendirmeleri elde ederek sürecinizdeki durumları düzenleyebilirsiniz.

 

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli tedavi süreçlerinde diş teli türlerinin önemi oldukça fazladır. Diş teli tedavilerinde diş teli türlerinin nasıl seçileceği hem bireyin hem de alanında uzman ortodontistimiz tarafından belirlenmektedir. Ortodontistiniz alanında uzman ekibi ile gerekli düzenlemeleri sizlere sunmaktadırlar. Diş teli tedavisinde türlerin ele alınıp incelenmesi mümkündür. Metal, şeffaf, lingual, damon gibi türlerin ele alınıp incelenebildiği diş teli tedavilerinde kişinin istek ve beklentilerine uygun bir tedavi sürecini seçmek mümkündür. Bireylerin gelişim süreçlerinde ele aldığı durumlar incelenerek hangi tür tedavi sürecine başvurması gerektiği üzerine düzenlemeler sağlanabilmektedir. Her bireyin istekleri ve sorunları farklıdır. Bu durum da diş teli fiyatları üzerinde değerlendirmelerin farklılaşmasını ve bireye özgü olan diş teli fiyatları belirlenmesini göstermektedir.

 

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar?

Diş teli tedavisinde fiyatlar önemli bir noktayı temsil etmektedir. Bireylerin sorunları ve beklentileri ele alındığında diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri de fasrklılık göstermektedir. Her bireyin düzenlemesi ve muayene süreçleri farklılıklar göstermektedir. Bu durumlar da diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerine etki ederek şekillenmektedir. Diş teli bakım süreçleri temel olan noktaları içermektedir. Temizliğin her gün ve sunulan materyaller yardımı ile yapılması tedavi sürecinde önemli olan konular arasında yer almaktadır. Bireylerin bu değerlendirme hizmetlerini düzenleyerek sürecini ele alması da tedavide önemli bir konudur. Alanında uzman ortodontistinizin desteği ile sürecinizi sistematik bir şekilde yönetmeniz mümkündür. Karşılıklı uyum süreci ve destek hizmetleri ile tedavinizi adım adım ilerletebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.