Görüntü
Ortodonti Tedavisi Hakkında Merak Edilenler
Ortodonti Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Ortodonti tedavisi olarak bilinen diş teli tedavisine bireyler sıklıkla başvuru sağlamakta ancak hala tedavi sürecine yönelik sorular ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu soruların başında diş teli kullanımı, diş eti sorunları ve diş teli, diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri gibi durumlar gelmektedir. Bu alanda merak edilenlerin bireylere aktarılması süreç için oldukça kıymetli olmaktadır. 

 

Ortodonti Tedavisi Ne Amaçla Kullanılır?

Kapsamlı ilerleme gösterecek olan ortodonti tedavisi, birçok insanın kalıcı dişlerinin tamamı çıktıktan sonra tercih edebileceği bir diş teli tedavisidir. Ortodontik tedavi, ister az ısırık, ister aşırı kapanış veya diş yapısının genel olarak yanlış hizalanması olsun, birçok farklı durumda tercih edilerek bireylerin sağlıklı bir yaşam geçirmesine destek olabilmektedir. Tedavi oldukça popüler olmasına rağmen, belirli bir yaşam tarzına oldukça büyük bir bağlılık olduğu gerçeğini inkar edemeyiz ve bu yüzden birçok insan tedaviyi yaptırmakta tereddüt edebilmektedir. Bununla birlikte, kapsamlı ortodontik tedavi hakkında sık sorulan soruların ele alınarak cevaplanması, bireylerin yanlış ve kulaktan dolma düşünceler nedeni ile kendileri için önemli olan bir tedavi sürecinden mahrum kalmaması engellenmiş olunmaktadır.

  • Diş telim ne zaman çıkacak?
  • Diş çektirmek zorunda mıyım?
  • Dişlerim acıyacak mı?
  • Bir daha düzgün yemek yiyemeyecek miyim?

Yukarıdaki bu sorular bireylerin en çok başvurduğu soru kalıpları olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Biter?

Çoğu zaman ortodontik tedavi baştan sona yaklaşık 2 ila 2 buçuk yıl sürebilmektedir. Ancak bireyin getirmiş olduğu problem boyutlarının ciddiyetine bağlı olarak uzunluk değişim gösterebilmektedir. Önemli çene hizalaması veya ısırık sorunları olan hastalar için, tedavinin tamamlanması fazladan bir yıl daha uzayabilmektedir. Aynı zamanda ortodonti tedavisi boyunca doktorun söylemleri doğrultusunda braketlerinize ne kadar iyi baktığınıza ve yeme alışkanlıklarınızı izlediğinize de bağlı olarak süre değişim göstermektedir. Diş hekiminin talimatlarını sıkı bir şekilde yerine getirirseniz, tedavi süresi önemli ölçüde azalacak ve işlevsel sonuçlarınızı daha kısa sürede alabileceksiniz. 

 

Alpdent olarak sizlere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirme sunmakta, alanında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.


Share: