Görüntü
Yeni Yılda Diş Teli Tedavisi
Yeni Yılda Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi bireylerin tercih oranının yüksek olduğu bir tedavi sürecidir. Pek çok birey diş teli tedavisine başvurarak gelişim süreçlerine katkı sunmak istemektedir. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerin ağız ve diş sağlığı gelişim düzeylerine katkı vermeyi hedeflemekteyiz. Pek çok birey ağız ve diş sağlığına günümüzde önem vermekte, sistemsel bir şekilde gelişim süreçlerine katkı sunmak için tedavisini ilerletmektedir. Tedavi süreci boyunca ele alınacak noktalar bireysel olarak değerlendirilme adımlarına göre gerçekleştirilmektedir. Bu durum da diş teli fiyatları hakkında bilgilendirmelerin yapılmasına destek olunmaktadır. Diş teli fiyatları pek çok etmenle birlikte şekillenerek düzenlenmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri ile gereken destek sürecini ele almaktayız.

 

Diş Teli Tedavisinde Planlamalar

Diş teli tedavisi alanında uzman bir ortodontist tarafından ilerletiliyor olan tedavi sürecini kapsamaktadır. Tedavi süreci boyunca ortodontistiniz ile gerekli süreç analizlerini kurmaktasınız. Her hastaya özel bir değerlendirme adımlarını kuran ortodontistiniz için ilk başlangıç noktası muayene ve tanışma sürecidir. Karşılıklı uyum ve destek planlamaları diş teli tedavilerinin olmazsa olmazını kapsamaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri de bu değerlendirme sistemlerinden etkilenmektedir. Ekonomik faktörlerin yanı sıra gelen hastaların beklentileri ve isteklerine göre oluşturulan planlar da diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerinden etkilenmektedir. 

Diş teli tedavisinde hastanın istek ve beklentileri ile ihtiyaçları ele alınarak gerekli destek hizmetleri incelenmektedir. Braket seçiminin nasıl olacağı, yapılacak olan planlamalar diş teli tedavisinde önemli noktaları oluşturur. Diş teli rengi nasıl seçilir? sorusunda da bu durumların izleri görülür. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemeler ile gerekli süreç bilgilenmesi hakkında değerlendirmeler sağlanmaktadır. Çok farklı şekil ve desenlerde braketler mevcuttur. Braketlerin nerede konumlanacağı (dişlerin önünde veya arkadasında), braket rengi ve temizleme materyalleri de bu noktada önemli bir yere sahip olmaktadır.

 

Diş Teli Tedavisinde Değişmeler

Diş teli tedavisi süreç içerisinde pek çok değişime uğramıştır. Braketlerin ilk çıktığı zaman metal braketler olarak kullanılmaya başlanmıştır. Metal braketler ilk çıkan braket türleri arasında yer almaktadır. Braket türleri incelendiğinde günümüzde pek çok seçeneği bir arada görebilirsiniz. Metal, lingual, damon tipi braketler ile şeffaf braketler de kullanılan braket türleri arasında gözlemlenebilmektedir. Diş teli tedavisinde braket türleri incelendiğinde yetişkinlerin günümüzde şeffaf braketleri daha çok tercih ettiğini görebilirsiniz. Yetişkinlerin diş teli kullanırsam ne olur diye düşündüğü durumlar için şeffaf braketleri tercih ettiğini görebilirsiniz. Diş teli tedavi süreçlerinde hangi braket türünü tercih ederseniz edin gerekli bakım hizmetlerini ele aldığınız sürece adım adım ilerleme sağlanması mümkündür. Gerekli bakım ve hizmet süreçlerinin ilerletilmesi ile diş teli tedavisinde istenen sonuca doğru ulaşım sağlamanız mümkündür.

Diş teli tedavisinde temizlik ve bakım süreçlerini yönetmeniz için dikkat edeceğiniz bazı adımlar mevcuttur. Diş teli tedavi süreçlerinde bu adımların değerlendirilmesi ile sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. Diş teli kullanımı bireylerin özgüvenli gülüşler kurmasına destek olmaktadır. Bu destek süreçleri ile ilerlemekte fayda bulunmaktadır.

 

Diş Telini Kimler Kullanmalıdır?

Diş teli tedavisi pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak incelendiğinde ise diş teli tedavisi hemen hemen her bireye uygulanabilen bir değerlendirme sürecini içermektedir. Çocuklar da yetişkinler de diş teli tedavisinden yararlanabilmektedir. Ancak genel olarak muayene süreçleri değerlendirilmeli ve ihtiyaçlar ele alınarak düzenlenmelidir. Gerekli bakım ve hizmet süreçleri ile ağız ve diş sağlığınız korunmaktadır. Ayrıntılı bilgilendirmeler ve işlem süreçleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.