Görüntü
Diş Teli Fiyatları Süreci Etkiler Mi?
Diş Teli Fiyatları Süreci Etkiler Mi?

Diş teli fiyatları süreç içerisinde önemli bir konuma sahiptir. Sürece başvurmada ve gidişatı etkilemede önemli bir yere sahip olan diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları üzerindeki etmenleri değerlendirmek önemlidir.

 

Alpdent olarak sizlere pek çok avantaj sunmakta ve bu avantajların istediğiniz sağlıklı görünüme kavuşturmada önemli yer etmesi için önem vermekteyiz.

 

Alpdent ile Diş Sağlığı Mümkün 

Ağız ve diş sağlığı büyük bir öneme sahiptir. Sosyal veya akademik gelişim için en önemli etmen sağlıklı bir gülüşe sahip olmaktadır. 

 

Diş teli ve ağız sağlığı birbiri ile etkileşim içerisindedir. Süreçte pek çok etmen ön plandadır. Örneğin sağlıklı bir ağız sağlığının kurulmasında diş teli önemli bir konumda yer alınırken, diş telinin uygulanması da ağız ve diş sağlığına katkı vermektedir.

 

Ağız ve diş sağlığında en önemli nokta düzenli ve etkili temizlik aşamalarını yönlendirmektir. Süreçte diş ipleri, gargaralar veya özel diş fırçaları ile braketlerde temizlik sağlanması gerekmektedir. Braketler teller üzerinde konumlanmakta ve alt kısmına herhangi bir mikrop girişi olmamaktadır. Ancak kenar kısımlarında bakteri birikmekte ve temizlenmesi önemsenmektedir. Eğer etkili temizlik gerçekleşmez ise kenar kısımlarında birikmeler olabilmektedir. Bu birikmeler zamanla kahverengi oluşumlara neden olabilmektedir. Giderek artan oluşumlar çürümelere sebebiyet vermektedir. Bu neden ile süreç daha karmaşık bir duruma da ilerlemektedir. Bu etmen diş teli fiyatları üzerinde de etki göstererek maliyetin artmasına neden olacaktır.

 

Ortodonti Sürecinde Gerekli Nokta Nedir?

Süreç bireysel olarak ilerletilmekte ve bu bireysellik çerçevesinde diş teli fiyatları ortaya konulmaktadır. Süreçteki ek müdahaleler veya oluşan problemler diş teli fiyatları üzerinde etkilere sahip olacaktır. Bazı durumlarda bireylerin yeterli temizlik etmenlerine dikkat etmemesi, ek sorunların ortaya çıkması nedeni ile diş teli fiyatları üzerinde artışlar olabilmektedir. Süreç içerisinde sizlere bu alanda destek olmakta uygun ödeme planı oluşturmaya destek olmaktayız.

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Yılı Değişmeleri Nasıl Olur?

Fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından yukarıda ifade edilen sistematik etmenlere göre düzenlenmekte ve güncellenmektedir. Bu güncellemelerde başvurulan bireyler ve onların getirdiği problem durumları ön plana alınmaktadır. Fiyatlar kliniklerce ve uygulayan ortodontistlerce de değişme halindedir.

 

Alpdent olarak alanımızda uzman kadromuz ile sizlerle beraber süreci ilerletmekten onur duyarız.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.