Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinin gülümseme estetiğine etkisi

 
  Gülümseme estetiği; dişleri ,diş etlerini, dudakları, yanakları etkileyen bir kavramdır. Ortodonti tedavisi ise bu yapıya etki eden ve değiştiren başlı başlına tedavi prensiplerinden birisidir. Peki ortodonti tedavisi ile bunu nasıl sağlarız. Bu yazımızda sizinle ortodonti tedavisinin gülümseme estetiği üzerine etkisini paylaşacağız.
  Öncelikle gülümseme estetiğinde dişlerin belirli bir düzende sıralanması gerekir. Ortodonti tedavisi ise dişlerdeki konum bozukluğunu düzeltip belirli bir düzende sıralayan en doğal tedavidir. Uzun soluklu ve zahmetli bir tedavi seçeneği olmasına rağmen tercih edilme sebebi de budur. Çünkü ortodonti tedavisi dişlerin ve diş etlerinin doğal yapısına zarar vermez
  Dar olan çenelerde gülümseme anında, ağız köşelerinde karanlık alanlar oluşur. Dişler ile yanaklar arasındaki bu karanlık alanlar gülümseme estetiğini bozar. Ortodonti tedavisi ile dişlerin dizildiği ark genişletilebilir. Böylece dişler ile yanakların arasındaki karanlık alan kaybolur. Dişler ön plana çıkar ve daha estetik bir görünüm kazanılır.
  İstirahat anında dişlerin 1-1,5 mm görünmesi istenir. Bu oran bayanlarda biraz daha fazladır. Gülümseme anında ise dişlerin dişeti seviyesine kadar görünmesi istenir. Bayanlarda ise 1 mm'ye kadar diş etlerinin görünmesi normal sayılır. Diş etlerinin 1mm den fazla görünmesi durumuna "gummy smile" denir. Gummy smile, gülümseme estetiğini bozan önemli bir problemdir. Belli bir miktarın üzerindeki gummy smile vakaları sadece çene ameliyatları ile düzeltilebilirken 0,5-0,7 mm kadar olanların çene ameliyatı haricinde 2 düzeltme yöntemi vardır. Bunlardan birincisi; diş etlerinin kesilerek yukarı kaldırılmasıdır. Bu işlemin 2mm civarında yapılmasının herhangi bir sakıncası yoktur ve tedavi için tek başına yeterlidir. Bu oran 2mm'nin üzerine çıktığında ise kök yüzeyi açığa çıkmaya başlar. Kök yüzeyi mineye göre daha sarı olduğu için renk problemi başlar. Bu renk probleminin çözümü için diş eti ameliyatından sonra lamina yada zirkonyum veneer gibi kaplama yöntemlerinin uygulanması gerekir. İkinci yöntem ise dişlerin ortodonti tedavisi ile yukarı doğru hareket ettirilmesidir. Çünkü dişler diş teli ile yukarı doğru hareket ettirildiğinde diş etinin içine gömülmezler. Diş etleri ile birlikte yukarı doğru hareket ederler. Yalnız dişlerin ortodonti tedavisi ile yukarı hareket ettirilmesi her vakada uygulanamaz bu sebeple doğru endikasyon ile tedaviye başlanmalıdır. Dişlerde aynı zamanda çapraşıklıklar varken ve dişlerin şeklinin ve renginin güzel olduğu vakalarda kullanılabilir. Yalnız dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltildiği durumlarda tedavi sonunda dişlerin rengi ve şekli sebebiyle istediğimiz estetik görünümü sağlayamayacağımız durumlarda ortodonti tedavisi yerine diş eti ameliyatı ve lamine kaplama seçeneğini tercih etmeliyiz. Çünkü diş eti ameliyatı ve lamina uygulaması 2 ay süren bir tedavi iken ortodonti tedavisi ortalama 1 yıl sürecek bir tedavidir. Ortodonti tedavisinin avantajı ise dişlerin ve diş etlerinin doğal yapıya zarar vermeden doğal yöntemlerle düzeltilmesidir.
   Eğer gülümseme estetiğiniz ile ilgili bir probleminiz olduğunu düşünüyor ve tedavi olmak istiyorsanız yukarıda detaylarını anlattığımız; ortodonti, periodontoloji, estetik diş hekimliği ve protetik diş hekimliği tedavi detaylarını iyi bilen ve muhasebe edebilen bir klinikte tedavi olmanızı öneririz. Çünkü kliniğimizde bunun gibi estetik problemlerin tedavisi için bir ton para harcayıp istediği estetik sonucu alamayan hastalarla devamlı karşılaşıyoruz.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi gülümseme estetiği ve ortodonti gülümseme tasarımı

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail