Görüntü
Diş Teli Kullanımında Öne Çıkan Avantajlar
Diş Teli Kullanımında Öne Çıkan Avantajlar

Diş teli tedavisinde öne çıkan pek çok etmen mevcuttur. Süreç içerisinde bireylerin tedaviye başvurma sürecinden başlanarak ele alınan konuların derinlemesine analiz edilmesi edilmesi gereklidir. Bireylerin problem durumlarının ele alınması ve uygun muayene sürecinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu noktaları ifade edebilmek adına diş teline önyargılar üzerinde durulmuş olunmaktadır.

Diş teli tedavisinde pek çok adım ele alınmalıdır. Her adım birbirini tamamlayarak ilerleme gösterdiğinden büyük öneme sahiptir. Süreci ayrıntılı yapılandırarak ilerleme sağlanması mümkündür. 

 

Alpdent ile Sağlıklı Gülüşler

Alpdent’i neden tercih etmeliyim? diye düşünen bireylere ifade etmemiz gerekirse Alpdent alanında uzman kadrosu ile sizlerin yanında olarak tüm süreç işlemlerinizde destek sağlamaktadır. Bireysel stratejileri geliştirerek süreci istediğiniz biçimde ilerletmeye katkı sağlamaktadır. Gerekli durum analizlerinin sağlanması ile müdahale adımlarını geliştirmektedir. Ayrıca diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde sizlere gerekli ödeme planlarını hazırlamaktadır.

 

Diş Teli Tedavisinde Fiyatlar

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde pek çok etmen iç içedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde bireyin getirdiği problem durumu ön plana alınmaktadır. Hangi faktörleri kapsadığı, hangi müdahale yöntemlerini içereceğinin belirleneceği gibi durumlar diş teli fiyatları 2024 faktörlerinde ön plandadır. Diş teli tedavisinde fiyat düzenlemeleri sağlamak adına tüm faktörlerin ele alınması gerekmektedir.

Doktorun alanında uzmanlığı, ekonomik koşullar ve kliniğin bulunduğu konumların da dahil edilerek süreci değerlendirmesi diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde ön plandadır.

 

Diş Teli Seçimi Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisinde braket seçiminin sağlanması süreç içerisinde oldukça önemlidir. Braket türlerini; metal, şeffaf ve lingual olarak ayırabilmekteyiz. İlk çıkan teller olan metal türler süreç içerisinde tercihi fazla olan türlerdendir. Buna ek olarak gelişen şeffaf ve lingual türler geliştirilmiştir. Bu türlerin diş teli fiyatları bağlamında değerlendirildiğinde maliyeti yüksektir. Ancak estetik anlamda çözüm bulmak adına geliştirilen bu türlerin de tercihi yüksektir. 

 

Ağız Sağlığında Önemli Adımlar

Ağız sağlığını korumada diş teli temizliği büyük önem kazanmaktadır. Bu sağlıklı yapıyı sağlamada adımların ilerletilmesi ile süreç analizini sağlamak adına büyük önem taşımaktadır. Uygun müdahale yöntemlerinin seçimi ve ilerletilmesi sonucunda diğer düzenlemelerin de sağlanması gereklidir.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.