Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Süreç Yönetimi
Diş Teli Tedavisinde Süreç Yönetimi

Diş teli tedavisi son dönemlerde oldukça başvuru alan süreçlerdendir. Başvuruda bulunan kişiler süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istemekte, sorularına cevap aramaktadır. Bu sorular diş teli nedirden başlayarak etkili diş tedavi süreci adımları, ortodontik tedavide önemli noktalar konusuna kadar ilerleyebilmektedir. Bu tür sorulara verilen etkili cevaplar ile sürece başvurmak ve kusursuz ilerleme sağlamak oldukça önem kazanmaktadır.

 

Bireye göre diş teli tedavi süreçleri planlanmaktadır. Bu planlama adımlarına bakalım:

 

Diş Teli Temizliğini Sürdürme

Diş teli ve braket temizliği bireylerin dikkat etmesi gereken önemli bir konudur. Doktorunuzun önerdiği özel ürünler ile diş temizliğinizi gerçekleştirmelisiniz. 

Diş temizliğinde braketlerin etkili bir şekilde temizlendiğinden emin olmak gerekmektedir. Braket temizliğinde kenar kısımlarına dikkat etmek önemlidir. Kenar kısımlarında besin birikmeleri çok fazla gözlemlenebilmektedir. Bu birikimlerin dikkat edilerek temizlenmesi ile çürüme ve kalıcı lekelenmelerin önüne geçilmektedir. 

 

Doktorunuzun önerdiği özel aparatlar yardımı ile sürecinizi sağlıklı bir şekilde ilerletebilmektesiniz.

 

Her Yaşta Ortodonti Tedavisi Olur Mu?

Ortodonti tedavisi bireysel etmenlerce şekillenerek ilerleme göstermektedir. Her yaştan bireye ortodonti tedavisi mümkündür. Ancak bazı durumlarda yaş dönemlerine göre alternatif çözümler de getirmek mümkündür. 

 

Örneğin çocukların ağız yapıları incelendiğinde erken dönemlerden başlanarak plak kullanımı sağlanabilir. Bu plaklar ile yavaş ama adım adım istenen ağız yapısına erişmek oldukça mümkündür. Ancak kompleks sorunları olan ve ileri yaşlarda ortodonti tedavisine başvuran bireylerde diş teli kullanımından başka çözüm olmayabilir. Bu durumda erken tanı ve ilerleme oldukça önemlidir.

 

Hep Plak Kullanmak Zorunda Mıyım?

Plak kullanımı bireyin problem durumu ile ilerlemektedir. Ortodonti tedavisinde amaç dişlerin kendilerine ait olan konumlarına ilerlemesi ve etkili, sağlıklı gülümsemeye sahip olabilmektir. Bu durumda süreç içerisinde konumlarına gelmiş olan dişler zamanla burada sabitlenmelidir. Plaklar bu konuda bizlere yardımcı olmaktadır. Doktorunuzun önerdiği süreç boyunca plaklarınızı kullanarak dişlerin kendilerine ait olan konumlarında sabitlenmesine destek vermiş olmaktasınız.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları pek çok etmenin birleşmesi ile şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre bireyin getirdiği problem durumundan uygulanan kliniğe kadar pek çok etmen ile diş teli fiyatları değerlendirilmektedir.

 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere diş teli fiyatları değerlendirmeleri sunmaktayız.


Share: