Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti dişleri nasıl düzeltir ?

  Ortodonti; dişlerdeki konum bozukluğunu, çapraşıklığı düzelten dişlerinizin estetik olarak daha güzel görünmesini ve rahat rahat gülümsemenizi sağlayan bir tedavidir. Peki bu düzeltme işleminini nasıl yapar? Diş telleri hangi prensipler üzerine çalışır? Bu yazımızda dişlerinizin diş teli ile nasıl düzeldiğini anlatacağız.
 

  Diş teli; dişlerin üzerine yapıştırılan ve kare kare görünümü olan braketlerden ve bu braketlerin ortasından geçen ark telinden oluşur. Braketler kuvvet aktarıcıları olduğu için dişe sağlam bir şekilde yapıştırılmalıdır. Aksi taktirde tedavi sırasında dişten ayrılırlar.
 
  Ark teli ortodonti tedavisinde dişleri düzelten kuvvetin kazanıldığı bir parçadır. Braketler dişlere yapıştırıldıktan sonra ark teli elastikler aracılığı ile braketlere bağlanır. Ark teli nikel-titanyum alaşımıdır. Titanyum sayesinde sağlam iken nikel sayesinde de esnektirler. Ark telleri eğri dişlere lastiklerle bağlandıklarında eğrilip eğri dişlerin şeklini alırlar. Fakat esnek oldukları için eski şeklini almaya çalışırlar. Eski şekillerini alırken eğri dişlere lastiklerle bağlı oldukları için dişleride beraberlerinde hareket ettirirler. Böylece ark teli düzeldikçe dişlerde düzelir. Daha fazla kuvvete ihtiyaç olduğunda ark teli kalınlaştırılarak kuvvetin artması sağlanır. Ark telinin pozisyonu dişi düzeltmeye yetmiyorsa ark teli üzerinde büküm yapılarak diş hareket ettirilir. Ortodonti tedavisinde bir dişin 1 ayda 1mm hareket etmesi normal kabul edilir.
  Braketler; seramik, safir, sert plastik ve metal gibi malzemelerden üretilirler. Seramik, safir ve metal braketler teknik olarak aynı özelliklere sahip olup sert plastik biraz daha adidir. Seramik ve safir dişe metal kadar sağlam yapışmazlar bu sebeple dikkatli kullanılmalıdır. Diş fırçalama alışkanlığının kazanıldığı vakalarda seramik  safir ve metal braketlerin tedavi süreleri açısından farkları yoktur. Seramik braketlerde ağız hijyeni çok önemlidir. Fırçalamanın yetersiz olduğu durumlarda braket etrafında oluşan tartarlar ark telinin braket içerisinde kaymasını zorlaştırır. Bu da toplam tedavi süresinin gereksiz uzamasına sebep olur.
 
 
Etiketler: diş düzeltmesi diş teli nasıl takılır ortodonti tedavisi ortodonti dişler nasıl düzelir diş tel

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail