Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde kıllanılan şeffaf plaklar

 
  Ortodonti tedavisinde şeffaf diş teli diye bahsedilen aslında şeffaf plaklardır. Ortada diş teli yoltur aslında. Diş tellerinin kötü görünümünü ortadan kaldırmaya yönelik geliştirilmiştir.
  Şeffaf diş tellerinin klasik ortodontik tedaviden en büyük avantajı görünmemesidir. Sosyal çevresi yada iş hayatı sebebiyle diş teli taktıramayan hastalarımız için idealdir. Diğer avantajı takılıp çıkarılabilir olmasıdır. Bu durum büyük konfor oluşturur. Örneğin Diş teli tedavisi gören bir hastamız yemek yediğinde yemekler tellerinin arasında kalır, dudaklarında yanaklarında yaralar olur ve birşeyler yerken diş tellerinin zarar görmemesi için uyması gereken kurallar vardır. Şeffaf diş teli tedavisi gören hastalarımızın böyle dertleri yoktur. Yemek yerken şeffaf plaklarını çıkarırlar ve diledikleri gibi yemeklerini yerler. Tabi bu durum bazende dezavantaj oluşturur. Yani diş teli tedavisi gören hastalarımızın dişleri her halükarda  düzelecektir. Yalnız şeffaf plak tedavisi gören hastalarımızın dişleri plaklarını taktıkları miktarda ve hızda düzelir.
 
  Ortodonti tedavisinde kıllanılan şeffaf plaklar nasıl hazırlanır?
 
  Şeffaf plakların hazırlanmasında dişlerinizin ölçüsü, fotoğraflarnız ve röntgeniniz gerekir. Röntgeniniz dişlerinizin kök açılarını uzunluklarını ve konumlarını incelemek için kullanılırken, fotoğraflarınızda dişleriniz düzeltildikten sonraki görünümünü öngörmek için kullanılır. Şeffaf plaklar bilgisayar ortamında hazırlanır.
  Dişlerinizden alınan ölçüler optik okuyucularla okunarak bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayar ortamına aktarılan ölçüler üzerinde dişleri bir miktar düzeltilir ve yeni bir ölçü oluşturulur. Oluşturulan yeni ölçünün üzerine birinci plak basılır. Sonra yeni ölçü üzerindeki dişler bir miktar daha düzeltilerek ikinci plaklar basılır. Bu şekilde dişler bir miktar bir miktar düzeltilerek 15-20 seri plak oluşturulur.
 
 
 
  Ortodonti tedavisinde kıllanılan şeffaf plaklar nasıl kullanılır?
 
  Şeffaf plaklarınızı doktorunuz aksini söylemedikçe günde 20 saat ve üzeri takmanız gerekir. Şeffaf plaklarınızı ilk kullanmaya başladığınızda dişlerinizde aynı diş telleri gibi ağrı yapacaktır. Ortodontik kuvvete alışık olmayan dişleriniz plakların oluşturduğu kuvvete ağrı ile yanıt verebilir. Eğer plakları kullanmaya başladığınız ilk günlerde dişlerinizde ağrı olursa her zaman kullandığınız ağrı kesiciden alabilirsiniz. Dişlerinizde oluşan bu ağrı endişe edecek bir durum değildir. Bir hafta içerisinde azalarak kaybolacaktır.
  Model üzerinde oluşturulan şeffaf plaklar 2 şer hafta aralıklarla değiştirilerek kullanılır. Bir sonraki plaklarınıza geçip geçmemeye doktorunuz karar vermelidir.
 

Şeffaf diş teli tedavisinin dezavantajı var mıdır?
 
  Şeffaf diş teli tedavisinin etkisi şeffaf plakların günlük kullanılma miktarına bağlıdır. Yani hastamız tedavisini ne kadar ciddiye alır ve plaklarını ne kadar çok takarsa dişleri o kadar hızlı düzelecektir. Bunun tam terside olabilir. Yani şeffaf diş teli tedavisi hastaya daha çok bağımlı bir tedavidir. Bununla birlikte her ağızda kullanılamaz. Yani kullanım alanı sınırlıdır. Şeffaf plak tedavisinin dişlerinizi düzeltip düzeltemeyeceğine doktorunuz karar vermelidir.
Etiketler: Şeffaf plak tedavisi şeffaf diş teli görünmez diş teli ortodonti ortodonti tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail