Görüntü
Yeni Yılda Diş Teli Fiyatları 2021
Yeni Yılda Diş Teli Fiyatları 2021

Diş teli tedavisinde 2024 düzenlemeleri süreç içerisinde pek çok etmenden şekillenmektedir. Alpdentin alanında uzman kadrosu ile sizlere gerekli süreç bilgilendirmeleri sunmaktadır. Diş teli nedir, diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri nasıl ele alınmaktadır? Gibi sorular ile başlayan süreç diğer sorular ile şekillenmektedir. Her alan hakkında sağlıklı bilgilendirmelerin sağlanması sürecin gidişatını da olumlu etkilemektedir.

Diş Teli Nedir?

Diş teli, ortodonti tedavisi bireylerin dişlerini uygun konumlara ilerletmeleri adına gerekli süreç analizini ifade etmektedir. Bu süreç boyunca bireyin muayene bulgularına uygun şekillendirmelerin sağlanarak sürecin ilerletilmesi gerekmektedir. Muayene bulguları bireylerin sağlıklı bir yapı kurmasına yardımcı olmaktadır. Muayene sürecinde bireylerin durumu ve bulguları değerlendirilerek ilerleme sağlanır. Bu durum 2024 diş teli fiyatları üzerindeki faktörler i de etkilemektedir. 

Ortodonti Tedavisinde Önemli Noktalar

Ortodonti tedavisinde amaç sağlıklı ağız yapısına sahip olmak ve tedavi sürecini olumlu yönde ilerleme sağlatmaktır. Diş teli 2024 düzenlemeleri ile ele alınan tedavi sürecinde yeni yöntemlerin gelişimi de sürecin ilerlemesine destek verilmektedir.

Diş teli tedavisinde en önemli adım temizliktir. Temizlik adımlarında gerekli malzemelerin kullanılmaktadır. Bu malzemeler doktorların onayı ile seçilmelidir ve ağız yapısına uyumlu olmalıdır. 

Braket Temizliğinin Önemi Nedir?

Braketler bireylerin istek ve beklentilerine uygun seçilmelidir. Bu durum bireyin getirdiği problem durumuna katkı sağlamaktadır. Braketler üç tür olarak ele alınmaktadır:

-Metal diş teli

-Şeffaf diş teli

-Lingual diş teli

Metal, lingual ve şeffaf diş teli görünüm ve estetik anlamının yanı sıra diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ile de ele alınmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde braket türü ön plandadır. Bazı türlerin seçiminin sonunda diş teli fiyatları da artış göstermektedir. Özellikle şeffaf ve lingual gibi estetik anlamda avantaj sağlayan grupların süreç içerisindeki önemi belirgindir.

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemleri

Diş teli fiyatları yeni yıl sürecinde de gerekli faktörlerin etkileşimi ile ilerlemektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri bireyin getirdiği problem durumundan, ekonomik koşullardan ve seçilen kliniğin uzman kadrosundan etkilenmektedir.

Alpdent olarak süreç analizi durumlarında sizlere destek sunmaktayız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.