Görüntü
Braket Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Braket Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Alpdent olarak gerekli tüm adımlarda sizlere yardımcı olmaktayız. Süreç içerisinde karşılaştığınız problemler ortodonti sürecini etkilemekte ve sürecin gidişatını bozabilmektedir. Bu nedenle sizde kaygı ve korku oluşturan tüm sorularınıza cevap vermekteyiz. Bu sorular genel olarak diş teli fiyatları nedir? Diş teli fiyatları 2020 düzenlemeleri nasıldır? Braket türleri nedir? Gibi sorulardır. Bu yazımızda diş teli fiyatları 2020 düzenlemelerine ve braket türlerine değineceğiz. 

 

Braket Nedir?

Braketler diş teli üzerinde yer alan küçük kare yapılardır. Bu yapılar dişlerin hareketlerine yardımcı olurken uygun konumda olan dişlerin de konumlarını korumasına yardımcı olur. Braketler türlerine göre ayrılır. Bu türler kişilerin istedikleri kullanım amacına ve üretildikleri maddelere göre farklılık göstermektedirler. 

 

Braket Türünü Nasıl Seçmeliyim?

Braketler bir çok türe ayrılmaktadırlar. Bu türler; metal, lingual, seramik türde olabilmektedir. İlk üretim olan metal türlerden sonra kişilerin estetik anlamdaki görünümlerini düzenlemek adına seramik türler ortaya çıkmıştır. Talebi arttıran bu türlerin pek çok avantajı bulunurken bazı bireyler metal türleri tercih edebilmektedirler. Bu türler arasındaki ayrımı düzenlemeli ve ona göre tercihte bulunmak önemlidir. Braket türleri diş teli fiyatları 2020 düzenlemelerine etki etmektedir. Bu fiyatların düzenlenmesi ve süreç üzerindeki uygulamalar için bağlı olduğunuz klinik ile etkileşime geçiniz.

 

Lingual Braket İşlevsel Midir?

Lingual braketler son dönemlerin en çok tercih alanına giren türlerdendir. Dişlerin arka kısımlarına konumlandırılmasından ötürü tercihi yüksek olan türlerdendir. Ancak olumlu yanlarının yanında diğer özelliklerinin de tanımlanması gereklidir. İç konumda yer almasından ötürü dile değme ve bu değen kısımlarda yara yapma durumu da mevcuttur. Bu durumun gözetilerek tercihin yapılması önemlidir. Maliyeti de dikkate alındığında diş teli fiyatları 2020 düzenlemelerinin yeniden revize edilmesi önemlidir. 

 

Yetişkinler Diş Teli Kullanır Mı?

Yetişkin bireyler günümüzde diş teli tedavisini tercih alanına almaktadır. Bu tercihte gelişen teknoloji ve imkanların olması önemlidir. Diş teli fiyatları 2020 yılı düzenlemelerinde değişmelerin olması ortodonti sürecine etki etse bile uygun ödeme imkanları ile süreç istenen düzenlemelerce ilerletilmelidir.

 

Alpdent olarak sizlere braket türleri nedir ve fiyatların belirlenmesine etki eden etmenleri ifade etmeye özen gösterdik. Diğer soru ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


Share: