Görüntü
Diş Teli Fiyat Belirleme
Ortodonti fiyatları

Diş teli tedavisi dişlerin üzerine braket adı verilen cisimlerin yapıştırılmasıyla dişlerdeki yamuklukların zaman içerisinde düzeltildiği bir tedavidir. Diş teli fiyatları 3.000-7.000 tl arasında değişir. Peki bu değişkenliğin sebebi nedir? Şimdi sizinle diş teli fiyatlarındaki farklılıkların sebeplerini paylaşacağız;

  1. Kullanılan malzemenin CİNSİ
  2. Kullanılan malzemenin KALİTESİ
  3. Dişlerdeki çapraşıklığın MİKTARI
  4. Tedavi SÜRESİ
  5. Yapılan tedavide PROFESYONELLİK

DİŞ TELİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIZI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİŞ TELİ FİYATLARI HAKKINDA EKSTRA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

1) KULLANILAN MALZEMENİN CİNSİ

 

  Diş teli tedavisinde kullanılabilecek alternatif braket çeşitleri farklıdır. Kullanıla bilecek diş telleri arasında; estetik braketler, metalik braketler, damon braketler, self-ligating denilen kendinden kilitli braketler. Bu malzemelerin fiyatları farklı olup, diş teli tedavisinin fiyatları da hangisinin kullanıldığıma bağlı olarak değişmektedir.

2) KULLANILAN MALZEMENİN KALİTESİ

  Her sektörde olduğu gibi diş teli sektöründe de tedavi maliyetini azaltmak amacıyla çin malı malzemeler üretilmektedir. Bu malzemeler tedavi maliyetini ,% 70 oranında düşürürler, fakat malzeme kaliteleri sebebiyle istenilen verimi sağlamazlar.

 

 3) DİŞLERDEKİ ÇAPRAŞIKLIK MİKTARI

  Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı arttıkça kullanılan malzeme yelpazesi ve harcanan emek büyür. Bu da tedavi maliyetini artırır.

 

4) TEDAVİ SÜRESİ

  Örneğin; sadece üst dişlerde hafif derecede çapraşıklığı olan bir hastanın 4 ay gibi bir sürede tedavisi bitiyorken, alt ve üst dişlerinde çene uyumsuzluğu ile birlikte yaygın çapraşıklık olan bir hastanın tedavisi 2-3 yıl sürebilir. Sizde takdir edersinizki bu 2 hastanın tedavi maliyeti aynı olmaz.

 

5) TEDAVİ PROFESYONELLİĞİ

  Bu konu üzerinde başlı başına yazı yazılacak geniş bir konudur. Kısaca diş teli tedavisi hastaya hem daha güzel bir gülüş kazandırmalı hemde rahat bir kullanım kazandırmalıdır. Genellikle hastaların ilgilendikleri birinci kısım olduğu için ikinci kısım bazı kliniklerde yeterince sağlanmaz. Halbuki ikinci kısım birinci kısmın devamlılığı için şarttır. Yani düzelen dişlerin yeni konumunu koruyabilmeleri için alt ve üst dişlerin anahtar kilit uyumu gibi uyum çerisinde olması gerekir. Ayrıca diş teli tedavisi 2 kısımdan oluşmalıdır. Bular aktif tedavi ve pasif tedavi diye isimlendirilir. Aktif tedavi dişlerdeki yamuklukların düzeltildiği ve güzel bir gülüş kazandırıldığı kısım iken pasif kısımda dişlerdeki düzelmenin tekrar bozulmasına engel olmaktır. Yani diş telleri çıktığında diş teli tedavisi bitmez, sadece aktif tedavi biter. Pasif tedavi halen devam ediyordur. Profesyonel bir diş teli tedavisinde uygulanması gereken prosedür budur. Buda malzeme maliyetini, tedavi süresini ve harcanan emeği, dolayısıyla da tedavi maliyetini artırır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.12 Yorum
Etiketler: Dİş teli fiyatlarıortodonti nedirdişteli istanbul diş teli mecidiyeköyşişli ortodontiistanbul ortodontistdiş teli tedavisiortodonti istanbuldiş telidiş teli fiyatlarıdiş teli nasıl takılırdiş teli takan hastahanelerdiş teli istanbulen iyi ortodontistortodontist istanbulortodontisten ucuz diş teligörünmez diş telişeffaf diş teligörünmeyen diş telilingual ortodontiiçten telşeffaf plak tedavisidiş teli fiyatlarıdiş teli ücretleridamon braketlerortodonti fiyatlarıortodonti ücretleriinvisalign sistemortodonti şişli ortodonti nişantaşıortodonti avrupaucuz diş telişeffaf braketlerestetik braketlerseramik braketsafir braketdiş teli sskdiş teli fatihdiş teli leventdiş teli etilerpekiştirme tedavisişeffaf plakpekiştirme tedavisi
...
Aleyna kira · 06 Ağu 2019

Üst dişlerim ayrı birbirinden ve iki dişim hâlâ süt dişim tel takılır mı veya o dişlerim o şekilde kalır mı? Ayrıca köpek dişimin birisi dişediğim halde sallanıyor nasıl bir tedavi süreci izlemem gerekiyor bu sorunlarımdan kurtulup özgüvenimin yerine gelmesi için mesajınızı bekliyor olacağıö teşşekkür ederim

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, öncelikle süt dişlerinizin altında gömülü kalmış dişleriniz olup olmadığını öğrenmek için röntgene bakılması gerekir. Süt dişleriniz çekilip gömülü diş ameliyatı ile gömülü olan dişleriniz yerine getirilir. Dişlerinizdeki problemler gömülü diş ameliyatı ve tel tedavisi ile çözülebilir. Muayene ile nasıl bir yol izlenebileceğine karar verilebilir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Ayla algam · 06 Ağu 2019

Lingual diş teli fiyat aralığınız nedir

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, lingual tedavi her vakada uygulanamıyor. Öncelikle muaye edilip uygun olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Ücreti 5000-8000 tl arasında değişir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Umut · 02 Ağu 2019

Merhaba benim sadece dişlerimin arası açık hiçbir şekilde yamukluk ya da başka hasar yok sadece aralık var tedavi masrafı ve süresi ne kadar ?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, tedaviniz yaklaşık 12 ay sürer. Ücreti ise 4500-6500 tl arasında değişir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Büşra Türker · 28 Tem 2019

Benim tüm dişler olursa diş teli babamdan Emekli Sandığından yararlanmaktayım toplam fiyat ne kadar olur

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, çift çene tel ücretimiz 4500-6500 tl arasında değişmekte. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Büşra Türker · 28 Tem 2019

Benim alt fişlerim yamuk sadece fiyat ne olur

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba, tek çene tel tedavisi ücretlerimiz 3500-4500 tl arasında değişmekte. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Ayla · 26 Tem 2019

Oğlum 15 yaşında üst iki disi ustten çıktı diş teli maliyeti ne kadar olur

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba, 15-18 ay arası süren bir tedavi olur. Ücreti ise 4500-6500 tl arasında değişir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Sema · 24 Tem 2019

Merhaba.Alt çenem üst çenemden önde dişlerimde fazla bir çarpıklık yok ama bir dişime 3 defa kanal uygulandı sonunda dayanamayıp çektirdim o boşluğu tel tedavisiyle kapatılabilinir mi?Ve ne kadar süre de ne kadar ücret tutar?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, çekilen dişinizin yerine implant yapılması gerekebilir. Diş teli ile kapatılması sonucunda simetriyi bozup gülümseme estetiğini olumsuz etkileme durumu söz konusu olabilir. Muayeneyle daha sağlıklı bir sonuca varılabilir. Tedaviniz tahminen 15-18 ay arasında sürer, ücreti ise 4500-6500 tl arasında değişir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Df · 22 Tem 2019

Benim üst ön kesici dişlerinin yanındaki kesici dişlerinin ikisi yamuk alt çenem de biraz geride sadece üst ön dişimi yaptırdiğımda ne kadar sürer ve maliyeti ne kadar olur

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, tek çene tedavi ücretimiz 3500-4500 tl arasında değişmekte. Tedaviniz yaklaşık 10 ay sürer. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Melis Çakır · 21 Tem 2019

Merhaba, üst ve alt olmak üzere ön dişlerimin 12 tanesi çarpık malîyeti ne olabilir?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, tedavi ücreti 4500-6500 tl arasında değişir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...
Yasin kar · 18 Tem 2019

Benim ön dişlerim biri önde biri arkada alt dişlerim düzgün ama biraz arkada ne kadr maliyeti

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar, benzer vakalar 12-15 ay kadar süren diş teli tedavisi ile düzeltilebiliyor. Ücreti ise 4500-6000 tl arasında değişiyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

Daha Fazla Yorum İçİn Tıklayınız.