Görüntü
Diş Teli Tedavisi ve Düzenlemeler
Diş Teli Tedavisi ve Düzenlemeler

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilen bir tedavi yöntemidir. Tedavi sürecinde bireylerin dikkat etmesi gereken noktaların belirlenmesi ile akış adım adım ilerletilmektedir. Bu süreç boyunca ele alınacak durum analizleri muayane bulguları ile netleşmektedir. Bireyin ihtiyaçlarının analiz edilmesi ile gerekli bakım sistemlerinin kurulması beklenmektedir. Sistem kurgusunu sağlayan ortodontistler süreç boyunca ihtiyacınız olan durumları sizlere sunmaktadır. Bulguların değerlendirilmesi ve netleşmesi bireylerin ihtiyaç sistemlerini etkilemektedir. Diş teli bakım süreçleri nasıl ilerler? sorusunu inceleyen bireyler için diş teli nedir? Diş teli bakımı nasıl sağlanır? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir? gibi soruları ele alan yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

 

Diş Telinin Bakımında Önemli Noktalar

Diş teli tedavisi bireylerin gösterdiği bakım sistemlerince düzenlenmektedir. Alanında uzman kadrosu ile bireylerin gerekli bakımını üstlenen ortodontistlerimiz sizlerin bakım süreçlerini desteklemek için gerekli düzenlemeleri sunmaktadır. Bireylerin bakımlarına destek vermek ortodontistlerin görevidir. Bu görev doğrultusunda bireye alacağı hizmet hakkında bilgilendirme sunarken ek olarak bireylerin üzerindeki sorumlulukları da aktarmaktadır. Diş teli bakımında iki yönlü verilen destek hizmetleri bizlerin olumlu sonuçlar almamıza yardımcı olur. Hem ortodontistiniz hem siz sürece destek vermelisiniz.

Diş teli bakımında ele alınacak her türlü nokta diş teli fiyatları açısından da değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları ele alındığında pek çok durumun etkili olduğu görülmektedir.

 

 

Diş Teli Fiyat İncelemeleri

Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerinde bireylerin dikkat etmesi gereken durumlar mevcuttur. Her birey gerekli bakım sistemlerini düzenleyerek sistemini ilerletmektedir. Ele alınan durumlar bireye özgü nitelikler ile şekillenerek düzenlenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 bakımından ele alınacak durumlar bireylerin tedavi sürecindeki durumlara göre şekillenmektedir. Bireyin seçtiği braket türü, braketin üretim durumu, ortodonti tedavisinin uygulanacağı klinik, ortodontistin alandaki uzmanlığı gibi konular bireylerin diş teli ve bakım süreçlerine etki ederken fiyatların da düzenlenmesine neden olmaktadır.

Ağız ve diş sağlığında ele aldığınız noktalar bireylerin tedavi süreçlerinin istenen düzeyde ilerlemesine destek olmaktadır. Ağız yapınızın incelenmesi ile ihtiyacınız olan durumların da ele alındığını görebilirsiniz. Alpdent olarak sizlere gerekli ihtiyaç analizlerini ve çözüm yollarını sunarak istediğiniz ideal ağız yapısına kavuşmanızı desteklemekteyiz.

 
 

Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.