Görüntü
Ortodonti Tedavisinde Fiyatlandırmalar
Ortodonti Tedavisinde Fiyatlandırmalar

Diş teli tedavisinde fiyatların önemi büyüktür. Ağız ve diş sağlığını korumak isteyen pek çok birey tedavi süreçlerini planlamakta, nasıl ilerleme sağlaması gerektiğini düşünerek destek almaktadır. İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile destek vermekteyiz. Alpdent olarak gerekli bilgilendirme süreçlerini size sunmaktayız. Ayrıntılı bilgilendirme için bizlerle iletişime geçebilir, yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Diş teli tedavileri olarak bilinen ortodonti ile sağlıklı gülüşlerinizi kazanarak estetik kurmanız mümkündür. Estetik bir ağız yapısı için belirli tedavi süreçlerini kurmanız, uyum sağlamanız gerekmektedir. Bu uyum süreçlerinde gerekli bilgilendirme akışlarını da sizlere sunmaktayız. Peki diş teli nedir? Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri nasıl belirlenir? Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde öne çıkan noktalar nelerdir?

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli braket adı verilen küçük kare yapıların dişlere konumlandırılarak dişlerin hareket etmesine destek veren yapılardır. Bu yapılar ile dişleriniz kendilerine ait olan konumlara doğru hareket etmekte olacaktır. Braketlerin türü diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerine göre farklılık göstermektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ile işlemlerinizi ilerletmeniz oldukça önem taşımaktadır. 

Diş teli tedavilerinde pek çok etmen ön plandadır. Bu etmenler incelenerek diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri belirlenmektedir. 

 

Braket Türü Nelerdir?

Braket türü bireysel tercihler ve doktorun onayı ile şekillenmektedir. Alanında uzman ortodontistlerimiz ile sizlere gerekli braket türü tercihini sunmaktayız. Pek çok bilgilendirme akışı ile sizlere gerekli adımları vermekteyiz. 

Braket türü metal, şeffaf ve lingual türde olabilmektedir. Braket türleri pek çok özellik bakımından farklılık göstermektedir. Metal teller ilk çıkan teller olarak bilinmektedir. Alanında uzman ekibimiz size uygun olan braket türlerini değerlendirmektedir. Metal teller estetik görünüm kaygısı taşıyan bireylerce yerini şeffaf tellere bırakmıştır. Şeffaf teller estetik görünümü kazandırmasının yanı sıra istenen amacı da pekiştirmektedir. Bir diğer tür de lingual teller olmaktadır. Lingual teller dişlerin arka kısımlarında yer almakta ve gözle direkt görünmemektedir. Bu tellerin tercihi de gün geçtikçe artmaktadır. Burada en önemli nokta ise dişlerina arkasında kalan lingual tellerin dilde yaralanma oluşumuna neden olabileceğidir. Bu durumu değerlendirerek sürecinizi ilerletmeniz önem taşımaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.