Görüntü
İmplant Tedavisi Nasıl İlerletilir?
İmplant Tedavisi Nasıl İlerletilir?

Diş tedavilerinde pek çok süreç akışı bizlere sunulmaktadır. Diş teli uygulamalarında gerekli süreç takiplerinin sağlanması ile ağız ve diş sağlığınız istenen düzeyde ilerleme sunmaktadır. Alpdent olarak sizlere gerekli bilgilendirme süreçlerini sunmaktayız. Bu bilgilendirme akışları ile diş tedavileriniz sağlıklı bir şekilde ilerleme sağlayabilmektedir. İmplant ve diş teli tedavileri dişlerin sağlıklı bir şekilde gözlemlenmesine yardımcı olmaktadır. 

 

Diş Teli Tedavilerinde İlerleme

Diş teli tedavi süreçleri alanında uzman ekibimiz ile sizlere sunulmaktadır. Diş teli tedavi süreçlerinde diş teli müdahaleleri için gerekli sistem analizlerinin kurulması kıymetlidir. Diş teli tedavisi nasıl ilerlenir? sorusu ele alındığında pek çok nokta değerlendirilmektedir. Sizler de süreç boyunca yapılacak noktalar ve adımların ilerlemesi konusunda bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş teli nedir? Diş teli tedavisi nasıl sağlanır? konusunda bilgilenen hastalar için pek çok noktaya değinmek mümkündür. Öncelikle diş teli muayenelerinin sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu düzenlemede önemli olan adım sistemsel ilerlemektir. Muayene bilgileri ele alınan öğrencilerin değerlendirilmesi ve uygun tedavi sürecine başlaması kıymetlidir. Bu noktada müdahale seçimleri ön plana çıkmaktadır.

Diş Teli Tedavisinde Kullanılan Ürünler

Diş teli tedavisinde braketler kullanılmaktadır. Braketler, dişlerin sağlıklı bir şekilde kendi konumlarını bulmasına yardımcı olan sistemlerdir. Bu sistemlerin yardımı ile dişleriniz kendilerine ait konumlara gelebilmektedir. Sizler de gelişim süreçlerinin takibini kurmak için diş teli tedavisi planlarına bakabilirsiniz.

Braketlerin kullanımında tür seçimi önemli bir yer tutmaktadır. Pek çok braket türü vardır ve braket türleri diş teli fiyatları üzerinde önemli etkilere sahiptir. Diş teli fiyatları hesaplanmasında belirlenen birkaç kriter mevcuttur. Bu kriterlerin başında sorunun boyutu ve müdahale çeşitleri gelmektedir. Ele alınan problem durumunun kapsamı uygulanacak müdahalelere göre farklılık göstereceğinden diş teli fiyatları da bu bağlamda etkilenmektedir. Bireye özgü ödeme koşullarını değerlendirmek için diş teli fiyatları hakkında ayrınıtılı bilgilendirmeler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı Diş Tedavisi İçin Adımlar

Sağlıklı diş tedavilerinde öncelikli adım süreç planlaması olmaktadır. Sürecin planlanması ve sorunların kapsamlı ele alınması adım adım ilerlemeyi sağlamakta, hastalara güven vermektedir. Böylelikle belirsizlik kaldırılmış olunmaktadır.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.