Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 Ortodonti tedavisinden sonra dişlerimde bozulma olur mu

  Ortodonti dişlerdeki konum bozukluğunu, çapraşıklığı, ayrıklığı düzelten bir tedavidir. 
  Ortodontik tedaviden sonra dişlerinizde belirgin bir fark olacaktır. Ama düzelen dişleri bozulmadan tutmakta en az ortodonti tedavisi kadar önemlidir. Çünkü ortodonti tedavisi zor bir süreçtir, vakit ayırmanız gerekir, zaman zaman dişlerinizde ağrılar oluşur ve maliyettir. Bu kadar zahmetin altına girip dişlerinizi düzelttirdikten sonra tekrar bozulması canınızı çok sıkacaktır.
  Ortodonti tedavisinden sonra dişlerinizin bozulmaması için hem tedavi sırasında hemde tedavi sonrasında alınabilecek önlemler vardır. Şimdi bu önlemlerden bazılarını anlatalım;
 
1) Acele etmeyin.
 
  Ortodonti tedavisi kısık ateşte pişen yemek gibidir. Ne kadar yavaş ilerlerse o kadar kalıcı olur. Bu sebeple tedavi sırasında aceleci olmayın. Tedavi süresini doktorunuza bırakın. Doktorunuz sizin için en doğru zamanda tedavinizi bitirecektir.
2)Dişlerin açıları
  Her dişin optimum yani en ideal yeri ve açısı vardır. Ortodonti tedavisi bu değerlerde bitirilmelidir. Örneğin alt ve üst kesici dişlerinin uzun akslarının oluşturduğu ideal açı değeri 131 derecedir. Bu açı değeri 180 yaklaştıkça dişleriniz dikleşirken ve yüzünüzdeki görünürlüğü azalırken, 90 dereceye yaklaştıkça  dişlek bir görüntü oluşur ve tedaviden sonra bozulma ihtimali artar. Bu tip tedaviler daimi retansiyon gerektirir. Yani dişlerinizin bozulmaması için devamlı bir şeyler kullanmanız gerekir.
 

3)Dişlerinizin komşu dişlerle ilişkisi
 
  Dişlerinizin birbirleri ile uyumu tedavinizin kalıcılığı açısından çok önemlidir. Dişlerinizin komşu dişlerle birbirlerine değmesi gereken temas noktaları vardır. Bu noktalara kontakt noktası denir. Dişlerin kontakt ideal sıralı dişlerde olduğu gibi oluşturulmalıdır. Hatta kesici dişlerinizdeki noktasal kontakt noktaları hafif aşındırmalarla yüzeyel hale getirildiğinde bozulma ihtimali daha da azalacaktır. Çünkü yüzeyel kontakt noktalarında sürtünme kuvveti daha fazladır.
 
4) Alt ve üst dişlerinizin birbirleri ile ilişkisi
 
  Alt ve üst dişlerinizin birbirleri ile ilişkisi kalıcı bir tedavi için olmazsa olmazdır. Tedavi, bu ilişki sağlanmadan bitirildiğinde telleriniz çıkarıldığı günden itibaren hızlı bir şekilde bozulma başlar. Retansiyon dahi dişlerinizi yerinde tutmak için yetersizdir. 
  Alt ve üst dişleriniz birbirleriyle anahtar kilit gibi uyumlu olmalıdır. Bu uyum dişlerinizin bozulma sebebini ortadan kaldırdığı gibi dişlerinizin bozulmasına dahi engel olur. Alt ve üst dişlerinizin uyumu tedavi kalitenizi belirleyen en önemli ölçektir. Bu uyum ortodontik elastikler kullanılarak sağlanır. Ortodontik elastikler siz tarafı dan takılıp çıkartılan ve doktorunuzun söylediği süreler boyunca kullanmanız gereken parçalardır.
 
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik tedavi dişlerde bozulma

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail