Görüntü
Diş Teli Fiyatlarını Değiştiren Faktörler Nelerdir?
Ortodonti fiyatları

Diş teli fiyatları kliniğimizde 1.500-5.000 tl arasında uygulanmakta olup tedavi süresince de taksitlendirme yapılarak ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Diş teli fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar;

-Diş teli tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesi

 

  Piyasada kaliteli olarak kabul edilen ve yaygın olarak kullanılan Amerikan ve Avrupa malı belirli markalardaki diş teli malzemeleri pahalı iken, Çin malı diş teli malzemeleri daha hesaplıdır. Çin malı malzemeler Avrupa malı malzemelerden bazen 10  da 1 civarında bile ucuz olabilir. Bu sebeple güvendiğiniz bir klinikte ortodontik tedavinizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

  -Kullanılan malzemenin çeşitleri

  Ortodontik tedavide kullanılan diş teli çeşitlerinden hangisinin kullanılacağına ihtiyaca göre kara verilir. Örneğin 12-13 yaşlarında diş tellerinin estetik görünümünü önemsemeyen bir hasta için kullanılabilecek diş teli çeşitleri ile 20-25 yaşlarında iş hayatına girmiş ve diş tellerinin görünmesinden rahatsız olabilecek bir hastada kullanılabilecek diş teli çeşitleri farklıdır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi için diş teli çeşitleri menümüzü incelemenizi öneririz.

  -Dişlerdeki bozukluğun durumu

   Dişlerde hafif derecede bozukluk varken kullanılan malzemeler ile ileri derecede bozukluklarda kullanılan malzemeler farklıdır. Bu da totalde tedavi fiyatını etkileyen etkenlerden birisidir.

  -Diş teli tedavisi kaç ay sürer?

  Haliyle diş teli tedavisi 6 yay süren bir hasta ile 18 ay süren bir hastanın diş teli fiyatları aynı olmayacaktır.

-Diş teli tedavisinin tek çene yada çift çeneye uygulanması

  Tedavinin tek çeneye yada çift çeneye uygulanıyor olması diş teli fiyatlarını değiştirir.

Diş teli tedavisinin içeriği

  Diş teli tedavisi aktif ortodontik tedavi ve pasif ortodontik tedavi olmak üzere 2 aşamadan oluşur. Aktif tedavide dişlerdeki çapraşıklıklar düzeltilirken pasif ortodontik tedavide düzeltilen dişlerin bozulması engellenir. Diş teli tedavisi her 2 aşamayı da kapsamalıdır.

https://www.youtube.com/embed/8zowPFlhmyc


Share: