Görüntü
Diş Fırçalama Nitelikleri
Diş Fırçalama Nitelikleri

Ağız ve diş sağlığını korumak her bireyin önem verdiği ve sosyal yaşamlarında dikkat ettiği önemli bir konu olmaktadır. Süreç içerisinde pek çok durum analizleri ile karşılaştığımız sorunlara Alpdent olarak çözüm önerileri sunmaktayız.

Ağız ve diş sağlığında temizlik öne çıkan büyük bir etmendir. Bu durumda braketler nasıl temizlenmeli, dişlerimi nasıl fırçalamam gerekir diye düşünen pek çok birey için sürecimizi ifade edelim;

 

Braketler Nedir? Nasıl Temizlenir?

Braketler diş tellerini bir arada tutan, dişlerin uygun konumda hareketlerini sağlayan yapılardır. Süreç boyunca dişlerin uygun konuma gelmeleri yavaş hareketleri ile mümkün olmaktadır. Bu durumda braketlerin önemi ve braket türleri oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Braketler dişler üzerine konumlanmış ve bu konumlar da yerleşme göstermiştir. Konumlanan braketlerin altı direkt dişe temas halinde olduğundan ötürü çürüme ve besin birikmeleri yapmamaktadır. Ancak kenar kısımları için aynı durumdan söz edilemez. Kenar kısımlarında birikim gösteren maddeler etkili bir temizleme işlemi sağlanmaz ise çürümelere neden olabilir. Bu çürümeler de ek sorunların oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. 

Oluşum gösteren ek sorunlar maliyet anlamında da bireylere sorun oluşturmaktadır. Diş teli fiyatları bireysel sorunlar çerçevesinde ele alınırken ek bir sorunun daha ortaya konması ile diş teli fiyatları da etkilenecektir. 

 

Diş Teli Temizliği

Diş teli temizliği nasıl yapılmalıdır? diye düşünen bireylerimiz için pek çok duruma açıklık getirmek gereklidir. Kenar birikmelerini ortadan kaldırmak ve diş arasında yer eden besin maddelerini uzaklaştırmak adına özel aparatlar tercih edilmektedir. Ağız gargara suları, ince uçlu yumuşak fırçalar gibi pek çok alet ile süreç içerisinde diş yapınızı bozmadan sağlıklı ağız yapısına kavuşabilmektesiniz.

 

Diş Teli Fiyatları Belirleme

Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerine göre pek çok etmenden ötürü diş teli fiyatları değişim içerisine girmiştir. Diş teli uyguladığınız kliniğin özellikleri, doktorunuzun alanında uzmanlığı, getirdiğiniz problem durumunun niteliği ve ek sorunlar diş teli fiyatları değerlendirmelerinde önem arz etmektedir.

Alanında uzman kadromuz ile Alpdent olarak sizlerin sağlıklı bir şekilde süreç ilerlemesi yapmanıza katkı sağlamaktayız.


Share: