Görüntü
Diş Teli Kontrolleri Nasıl Yapılmalıdır?
Diş Teli Kontrolleri Nasıl Yapılmalıdır?

Bireyler ortodonti tedavisinde pek çok durum değerlendirmesi ile karşı karşıya gelmektedirler. Süreç içerisinde her durumun analiz edilmesi ve değerlendirmelerin yapılması önemlidir. Bireyin istenen sonuca ulaşmasına destek verecek olan süreç gidişatını kontrol altında tutmak sağlıklı ilerlemenin altın anahtarı olmaktadır. Alpdent ile sağlıklı gülüşler kazanmak için bu oldukça önemli olmaktadır.

Diş Teli Nedir? 

Dişlerin uygun konumlarda yapılanması için gerekli olan yapılara diş teli denmektedir. Diş teli tedavisi bireysel tercihle başvurulabilmekte, doktor onayı ile de şekillenmektedir. Tedavi planlarının süreç içerisinde düzenlenmesi bireysel etmenlerce olmaktadır. Bu planlar sonucunda diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları 2021 verilerine uygun düzenlemeleri kurmak gereklidir. Bireylerin tedavi içerisinde en çok üzerinde durduğu konu diş teli fiyatları değerlendirmeleri olmaktadır. Bu durumlar ışığında doğru bilgilendirme yapmak önemlidir.

 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

Ortodonti tedavisi bireysel tercihlerle şekillenirken doktorunuzun tedaviyi sizin için biyolojik anlamda tehdit içerecek olan durumları önlemesi adına da önerdiği olabilmektedir. Dişlerin çapraşık konumlanması durumunda ağız sağlığı yeterince düzenli ilerletilememektedir. Bu durumda da ek sağlık sorunları meydana gelebilmektedir. Bakımın yeterli düzeyde ilerlemesi adına ortodonti tedavisinin de ilerletilmesi önemli olan bir konudur. 

 

Hangi Diş Telini Tercih Etmeliyim?

Metal ve şeffaf diş teli süreç içerisinde karşımıza çıkmış olan türler arasındadır. Bireyler kendi istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda süreçlerini şekillendirebilmektedirler. Estetistiksel kaygılanmalar bireyleri şeffaf diş teli kullanımına itse de metal teller geçmişten günümüze popülerliğini korumaktadırlar. Tedavide istenen amaca uygun yönlendirme sağlayan şeffaf teller ile süreç gerekli adımlarla istenen sonuca doğru ilerletilebilmektedir.

Bir diğer yeni seçenekler arasında yer tutan lingual teller ile estetik kaygınıza son vermek de yetişkinler için büyük avantajlar arasındadır. Lingual teller dişlerin arka kısımlarına konumlandıklarından ötürü görünmezler. Ancak dilde yaralanma yapma durumu da mevcuttur. Bu sebep de göz önüne alınarak değerlendirme yapılmalıdır. Kullanılan tel seçimi de diş teli fiyatları üzerinde etki etmektedir.

Ne Kadar Süre Tel Kullanmalıyım?

Bireyin getirdiği problem durumu içerisinde pek çok değerlendirme yapılmakta ve tel kullanma süreci saptanmaktadır. Yetişkinler ne kadar süre tel kullanmalı sorusuna net bir cevap getirmek zordur. Ancak tüm olasılıklara bakıldığında 1-2 sene ilerletilecek olan bir süreç olarak ifade edilebilmektedir. Diş teli fiyatları da bu süreç içerisinde şekillenmektedir. Süreç ve getirilen ek problemler diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır.

 

Alpdent olarak diş teli fiyatları süreç değerlendirmelerinde sizlere destek sağlamaktayız.

 


Share: