Görüntü
Diş Tellerinin Fiyatları
Diş Tellerinin Fiyatları

Diş teli sağlıklı ağız bakım süreçlerini sağlamak isteyen bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ağız ve diş sağlığını korumak adına bireylerin önem verdiği pek çok durum vardır. Günümüzde ağız sağlığı oldukça önemli bir konudur. Bireyler gerekli ihtiyaçlarının tespiti ile sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak için gerekli olan durumları değerlendirmektedir. Alanında uzman ortodontistlere bu durumda çok görev düşmektedir. Sadece ortodontistlere değil hizmet almak isteyen birey de süreç boyunca sorumluluk almalıdır. Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı bir ağız yapısı oluşturması için önerilen tedavi türleri arasında yer alır. Diş bakımı kolay ancak sistemli olan bazı maddeleri içerir. Gerekli durum analizlerinin kurulması sağlıklı bir süreç geçirilmesi adına önemlidir. Diş teli tedavisinde bireylerin önem verdiği bir konu da diş tellerinin fiyatları olmaktadır. Diş tellerinin fiyatları pek çok faktörden etkilenerek şekillenmektedir. Ayrıntılı bilgi ve değerlendirmeler için okumaya devam ediniz.

 

Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı

Ağız ve diş sağlığı tedavisi bireylerin hem biyolojik hem de sosyal gelişimlerine katkı sunmaktadır. Biyolojik gelişim sağlıklı bir ağız ve beden gelişimine dayanırken sosyal gelişim özgüven ve bir ortam içerisinde rahat ve içten gülümsemeyle ilişkilidir. Bireylerin estetik bir ağız yapısına sahip olmasında diş teli tedavisinin önemli bir rolü bulunmaktadır. İstenen sağlıklı ve estetik gülüşlerin anahtarlarından biri olan diş teli tedavisi bireye özgü yaklaşım ve düzenlemeler ile sağlanabilmektedir. Pek çok birey bu bireysel değerlendirme süreçleri ile rahat tedavi aşamaları gerçekleştirebilmektedir. Diş teli tedavisinde ele alınacak durumların detaylandırılması süreç için daha sağlıklı bir plan oluşumunu desteklemektedir.

Diş Teli Türleri Nasıl Seçilir?

Diş teli tedavisinde önemli bir konu da diş teli türleri olmaktadır. Diş teli türleri metal, şeffaf veya lingual türde olabilmektedir. Bu tür seçimleri bireylerin tedavi akışları ve uygulanacak yöntemleri etkilediği gibi diş teli fiyatları konusunu da etkilemektedir. Diş teli fiyatları üzerindeki etmenler diş teli türleri başta olmak üzere bireyin getirdiği problem durumu ile de iç içedir. Ortodonti tedavisinde kontroller bireylerin sağlıklı bir gelişim kazanması için önemli olan durumların değerlendirilmesine yardımcı olur. Burada elde edilen bilgiler tedavinin gidişatını da düzenlemektedir. Diş teli fiyatları bu etmenlerden de etkilenerek şekillenmektedir. Bireye özgü ödeme koşulları ve değerlendirmeler muayene süreçleri ile belirlenmektedir. Seçilen diş teli türü, ihtiyaç duyulan sistemler ve tüm bu düzen işlemlerinin detaylandırılması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.