Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Görünmez diş teli nedir

 

 

  Diş teli tedavisi yıllar önce sadece metal tellerle uygulanıyordu. Metal tellerde hem belirgin görünmesi, hemde tedavinin uzun sürmesi sebebiyle özellikle görüntünün önemli olduğu yetişkin hastalar tarafından tercih edilmiyordu. Bu sebeple sektörde görünmez diş teli sistemleriyle ilgili araştırmalar başladı ve çeşitli sistemler geliştirildi. Bu yazımızda sizinle görünmez diş teli adı altında geliştirilen sistemleden bahsedeceğiz. Görünmez diş teli seçenekleri aşağıdaki gibidir.
1) Estetik braketler
2) Lingual braketler
3) Şeffaf plak tedavisi
  1) Estetik braketler
  Estetik braketlerin kullanıldığı sistemde dişlerin üzerine yapıştırılan 1-2 mm çapında braket adını verdiğimiz aparatlar porselen yada safir denilen malzemelerden üretilir. Braketlerin üretiminde sert plastik kullanılsada kalitesiz olması ve istenilen sonucu vermemesi sebebiyle pek kullanılmamaktadır. Dişlerin üzerine yapıştırılan braketlerin görünmeyen malzemeden üretiliyor olması diş tellerini yüksek oranda görünmez kılar.
  2) Lingual braketler
  Lingual braketlerin kullanıldığı sistemde diş telleri dişlerin yanağa ve dudağa bakan dış yüzeyine değil, dile bakan iç yüzeyine yapıştırılır. Dolayısıyla dişlerin dudağa bakan dış yüzeyinde hiçbir şey olmadığı için diş tellerine dair hiçbir şey görünmez. Yalnız bu sisteminde kendine göre dezavantajları vardır. Bu dezavantajlar; tedavi süresini uzatması, dilde ciddi yaralanmalara sebep olması ve pahalı ol ası şeklinde sıralanabilir. Lingual diş telleri saydığımız bu dezavantajlar sebebiyle yaygın olarak kullanılmamaktadır. 
  3) Şeffaf plak tedavisi
  Şeffaf plak tedavisi görünmez diş tellerinin içerisinde kullanılan en konforlu tedavi yöntemidir. Hastadan alınan ölçüler üzerinde hazırlanan şeffaf plakların takılmasıyla dişlerin düzeldiği bir tedavidir. En büyük avantajı takılıp çıkarılabilir olmasıdır. Bu durum hastalarımıza sosyal hayatında büyük bir kolaylık sağlar. Bununla birlikte yemek yerkende çıkarabiliyor olmaları büyük bir kolaylık sağlar. Dezavantajı ise her ağızda uygulanamıyor olmasıdır. Bu sebeple şeffaf plak tedavisinin uygulanabilirliği tecrübeli bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.
 
  
Etiketler: görünmez diş teli şeffaf diş teli diş teli tedavisi ortodonti tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail