Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti tedavisi nedir ve çene bozukluklarını nasıl düzeltir?

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki konum bozukluklarını diş telleri ile belirli bir periyotta düzelten diş hekimliği tedavisi olarak bilinir. Ortodonti tedavisi bununla birlikte çene kemiklerinin kafa kaidesine ve birbirlerine göre olan konum bozuklukluklarını da düzeltir. Ortodonti tedavisi aslında çene ortopedisidir. Dişlerdeki konum bozukluklarının düzeltilmesi, ortodonti tedavisinin sadece bir bölümüdür. Peki gelişim sırasında oluşabilecek çene bozuklukları nelerdir ve ortodonti tedavisi çene bozukluklarını nasıl düzeltir?
  Gelişim sırasında ortaya çıkabilecek çene problemleri;
  • Çene darlığı
  • Üst çenenin fazla gelişip ileride olması
  • Üst çenenin az gelişip geride kalması
  • Alt çenenin fazla gelişip ileride olması
  • Alt çenenin az gelişip geride kalması
  • Bunların bir veya bir kaçının birlikte seyretmesi
(Yukarıdaki fotoğrafta alç çenenin geride olduğu bir vakanın fonksiyonel ortodonti tedavisi ile düzeltilmiş halini görüyorsunuz.)

 

  Ortodonti tedavisi aslında çenelerdeki gelişim bozukluğunu düzeltmez, sadece gelişimi yönlendirir. Örneğin alt çenenin fazla gelişip ileride olduğu vakalarda alt çenenin ileri yöndeki gelişimini baskılar. Üst çene gelişimi normal hızda devam ettiği için bir süre sonra alt ve üst çenenin gelişimi orantılı hale gelir. Yada üst çenenin az gelişip geride kaldığı durumlarda, üst çenenin ileri yöndeki büyümesi uyarılıp artırılarak gelişiminin alt çeneye yaklaşması sağlanır. Bu tedavi yöntemine fonksiyonel ortodonti tedavisi denir. Bütün bunların yapılabilmesi için büyüme gelişmenin bitmemesi gerekmektedir. Çünkü bu fonksiyonel tedavinin mantığında gelişmenin yönlendirilmesi vardır. Bu sebeple gelişimin yönlendirilmesi için ortada devam eden bir gelişimin olması gerekir. Yani bu tedavinin uygulanabilmesi için hastanın ergenlik döneminde başlayan büyüme atılım döneminin geçirmemiş olması gerekir. Bu dönemde kız çocuklarında 12-13 yaşları, erkek çocuklarında ise 13-14 yaşlarıdır. Eğer bu yaşlar geçildiyse fonksiyonel ortodonti tedavisi uygulanamaz. 
 

  İleri yaşlarda Çene anomalilerinin düzeltilmesi de mümkündür. Yalnız bu düzeltme işlemi fonksiyonel ortodonti tedavisi ile değil, ortodonti tedavisi ile kombine edilerek uygulanan ortognatik cerrahi tedavisi ile yapılır. Ortognatik cerrahi uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için "Ortodontik tedavide ortognatik cerrahinin yeri" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi fonksiyonel ortodonti çene bozuklukları

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail