Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

ORTODONTİK TEDAVİNİN PİSİKOLOJİK ETKİLERİ 

 

  Bu yazımızda sizlerle, diş hekimi arkadaşımızın ortodonti tedavisi görmeden önce tedavi sırasında ve tedavi sonrasında neler hissettiğini anlattığı bir yazısını paylaşacağız.
  Kuşkusuz günlük insan ilişkilerinde güler yüzlü olmanın bir çok pozitif etkisi olduğunu bilir . Gülmek bulaşıcıdır . Güldüğümüzde ortamdaki negatif etki stress gerginlik ortadan kalkar, ayrıca gülmek kahkaha atmak boğazımızdaki timus bezini harekete geçirir ve ömrümüzün uzmasına sebep olur. Bazen insanlar dişlerinin kötü olduğu kompleksiyle rahat gülümseyemez , tam gülecekleri anda elleriyle ağzını kapatır yada gülmemek için kendini zorlar ileri yaşlarda diş kaybı ve çürüğü olan insanların bu durumu defalarca yaşadığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Peki büyüme gelişme sıralarında kendimizi yeni tanıdığımız yaşlarda , yada dış görünüşe önem verilen on üç ,yirmi yaş arasında ön dişlerimizde çapraşıklık varsa bu durum çocukların pisikilojisini nasıl etkilediğini beraber düşünelim .

 

   Denizlinin  bir ilçesinde lise birinci sınıf öğrencisi olduğum yıllarda dişlerimde ciddi çapraşıklıklar vardı bulunduğumuz ilçede ortodontist yoktu dolayısıyla ortodonti tedavisi göreceğim bir yerde yoktu, en yakın ortodontist bize iki üç saat uzaktaydı ve o dönem de gidip gelmekte kolay değildi maddi sebeplerde buna ilave edilince ben çapraşık dişlerle kaldım fotoğraflarda rahat gülümseyemiyordum, gülerken üst dudaklarımla dişlerimi örtmeye çalışıyor ,yeri geldikçe elimle ağzımı kapatmaya çalışıyordum.Bu durum beni okulun diğer bütün sosyal etkinliklerinden uzak durmaya itti . Belki etrafımdaki insanlar benim dikkat ettiğim kadar benim dişlerime bakmıyordu ama dişlerimin çapraşık olması ortodontik tedavi görememem beni daha içine kapanık daha özgüvensiz bir insan yaptı. Bu durumun farkına varan ailem beni bizden iki , üç saat uzaklıktaki bir üniversitenin diş hekimliği fakültesine götürdü. Bende dişlerime tel taktıracağım diye seviniyordum. Gel gelelim hiçde beklediğim gibi olmadı üniversite hastahanesi çok yoğundu ve etrafta ortodontik tedavi görmekisteyen onlarca insan vardı belki sizlere garip gelebilir dört yıl beş yıl sonrasına randevular veriliyoru. Yetkililer bize sıra gelince sizi arıyacağız deyip telefonumuzu aldıar bende beklemeye başladım lise bittiğinde hala bize sıra gelmemişti ve ben diş hekimliği fakültesini kazandım.
  Kazandığım fakültenin ikinci sınıfında ordontik tedaviye başladım. bu seferde beni başka bir süpriz bekliyordu. Ortodontik rahatsızlığım gün geçtikçe ilerlemiş dişsel bir rahatsızlık olmaktan çıkıp iskeletsel bir rahatsızlık halini almıştı, yani 12-13 yaşlarında basit teller , apereylerle düzeltilebilecek olan rahatsızlığım yanlış yutkunmam vb, nedenlerle çene kemiklerimi de etkilemişti,bu nedenle ameliyat olup çene kemiğime müdahale yapılması gerekiyordu. Ortodontik tedavimi çene ameliyatı yaptırarak gördüm yaklaşık üç yıl sonra tellerim çıktığnda bende mezun olmuş hasta bakmaya başlamıştım .Hastalarım diş yaptıracağı zaman sizin dişiniz gibi olsun dr bey dediklerinde çok hoşuma gidiyordu öz güvenim sonderece artmıştı daha pozitif daha güler yüzlü bir insan olmuştum. Eminim lise yıllarında da dişlerim düzgün olsaydı bambaşka bir lise hayatım olurdu. Dişlerinizin çapraşık olması sadece yemek yemeyi konuşmayı değil psikolojisinide etkiliyor insanın... 
 

 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik tedavi diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail