Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

  Şeffaf diş teli tel tedavisinde çığır açıyor

 

  Bugüne kadar diş teli tedavisi sadece dişlerin dudaklara ve yanaklara bakan ön yüzeylerine braket adı verilen cisimlerin yapıştırılmasıyla dişlerdeki çapraşıklıkların düzeltilmesi olarak bilinirdi. Şeffaf diş teli tedavisi kullanıldığından beri braketlerle tedavi artık tek yöntem değil.

 

  Braketlerle yapılan diş teli tedavisinde braketler diş yüzeyine yapışıktır, ve hasta tarafından çıkarılamaz. Bu durum diş tellerinin istilen zamanda çıkarılamaması sebebiyle bazı hastaların diş teli tedavisini tercih etmemesine ve estetik bür gülüş için doğal olmayan kaplama yöntemlerine yönelmelerine sebep oluyordu. Şeffaf plak tedavisinde plakların takılıp çıkarılabilir olması bu düşüncede olan hastalar için mükemmel bir yöntemdi. Şeffaf plak tedavisi gören hastalar önemli br toplantılarına, özel davet ve görüşmelerine artık diş telleri ile katılmak zorunda değillerdi. Şeffaf plaklarını çıkardıklarında sanki hiç tedavi olmuyorlarmış gibiydi. Bununla birlikte şeffaf diş tellerinin yemek yerkende çıkarılabiliyor olması bu hasta grubunun yemek yeme konforunu hiçbir şekilde bozmuyor, ağız yaralanmalarına dahi sebep olmuyordu. Bu sebeplerle özellikle estetik görünüme önem veren hastalar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilir hale geldi.

  Günümüzde birçok klinikte şeffaf diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Şeffaf diş teli tedavisinin yapım aşaması değerlendirildiğinde de standart diş telleriyle karşılaştırıldığında daha basit olduğu anlaşılıyor.

  Şeffaf diş teli tedavisi için diş röntgeni, dişlerin fotoğrafı ve ölçüsü alınıyor. Bütün bunlar sadece birkaç dakika sürerken diğer bütün aşamalar tamamen labratuvar ortamında hazırlanıyor. Şöyleki; hastadan alınan ölçü optik okuyucularla okunarak bilgisayar ortamına aktarılıyor ve dişler simülasyon programlarıyla bir miktar düzeltilerek yeni bir model elde ediliyor, bu model üzerine dişleri düzeltme yeteneği olan birinci plak basılıyor. Bir miktar düzeltilen model yine bilgisayar ortamında bir miktar daha düzeltilerek ikinci model elde ediliyor ve ikinci plak basılıyor. Bu şekilde her plak yapımından önce dişler bir miktar düzeltilerek 15-20 plak üretiliyor. Her plak doktorunuz aksini önermedikçe yaklaşık 2 hafta kullanılıyor ve bir sonraki plakla değiştiriliyor. Plakları kullandıkça da dişler düzeliyor. Son plaktan sonra dişler son şeklini alıyor ve şeffaf diş teli tedavisi sona eriyor. Bu tedavinin dezavantajı ise her bozukluğu düzeltememesi ve hastaya bağımlı olmasıdır. Normal diş teli tedavisinde doktorunuz diş tellerini dişlerin üzerine yapıştırır. Sonrasında siz istesenizde istemesenizde dişleriniz bir noktaya kadar düzelir. Ama şeffaf diş telinde ancak plaklarınızı takarsanız dişleriniz düzelir. Takmazsanız düzelmez, hastaya bağımlı olmasının sebebi de budur.

 

Etiketler: diş teli şeffaf diş teli görünmez diş teli estetik braketler görünmez braketler

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail