Görüntü
Diş İpi Kullanımı
Diş İpi Kullanımı

Ağız ve diş sağlığını korumak için pek çok birey gerekli destek süreçlerine başvurmaktadır. Bireylerin sağlıklı bir ağız yapısını oluşturması oldukça kolaydır. Gerekli temizlik, kontroller ve bakım yapıldığı sürece ağız ve diş sağlığınızı korumanızda bir o kadar kolaydır. Ağız ve diş sağlığını istediğiniz noktaya getirmenizde aktif rol oynamanız gerekir. Diş teli tedavisi ağız ve diş sağlığını korumak ve var olan yapıyı daha iyi bir noktaya getirmek için tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları üzerinde etkili olan faktörleri öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Diş Sağlığında Dikkat Edilecekler

Ağız ve diş sağlığında belirli noktaları değerlendirmek süreç için oldukça önemlidir. Ağız ve diş sağlığında önemli kurallar bireylerin gerekli destek süreçlerini alması için oldukça önemlidir. Burada dikkat edeceğiniz noktalar sizlerin gelişimine destek olmaktadır. Öncelikle diş sağlığınızda hangi temizlik yöntemlerinizi kullandığınız önemli bir konudur. Doktorunuzun sizin için uygun gördüğü tedavi sürecine başvurarak gelişim göstermeniz oldukça önemlidir. Gerekli bakımın sağlanması hem bireyin biyolojik yapısına hem de sosyal yaşantısına büyük katkı sağlar. Ağız ve diş sağlığını iyileştirmek için kullanılan bir yöntem de diş ipleridir. Ayrıca diş teli tedavisi dahil olmak üzere her durumda diş ipi kullanmanız mümkündür. Diş ipi sayesinde diş aralarınızı temiz tutmanız da mümkündür. Çürüme ve kokuların önüne geçerek etkili temizlik sağlar. Burada dikkat edeceğiniz durum dikkatli bir şekilde diş yapınıza zarar vermeden kullanım sağlamanızdır. Diş ipinizin kullanımında zorluk çekiyorsanız ortodontistinizden destek alabilirsiniz. 

 

Diş Teli Fiyatları Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Diş teli fiyatları pek çok açıdan değerlendirilerek oluşturulmaktadır. öncelikle dikkat edeceğiniz ve bilmeniz gereken nokta bireye özgü bir tedavi programının oluşturuluyor olmasıdır. bu durumda da farklı kişilerin farklı sorunlarından ötürü farklı ihtiyaçlarından ötürü diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri de farklılık gösterecektir. Genel baktığımızda ise  diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri bireyin getirdiği sorun, diş teli türü, uygulanacak klinik gibi durumlardan etkilenir. Ayrıntılı bilgiler ve size özel fiyatlandırna ve ödeme bilgileri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.