Görüntü
Ağız ve Diş Sağlığında Önemli Kurallar
Ağız ve Diş Sağlığında Önemli Kurallar

Ağız ve diş sağlığını korumak bireyler için oldukça önemli bir konu olmaktadır. Pek çok birey gerekli bakım süreçlerine önem vererek ağız sağlığına bakım yapmak istemektedir. Bireylerin gerekli destek ve bakım hizmetlerinden yararlanması ağız sağlığı için çok önemli olmakla birlikte bu bilgileri alanında uzman birileri ile değerlendirmesi gerekmektedir. Bu değerlendirme süreçleri bireylerin sağlıklı gelişim sistemlerine katkı sunmaktadır. Pek çok birey bu değerlendirme akışları ile istediği çözüm aradığı sistemlerine yaklaşmaktadır.

 

Diş Teli Bakımı Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı ağız gelişimini sağlamaları için gerekli olan bir tedavi sürecini içermektedir. Pek çok birey ağız ve diş sağlığı tedavi süreçlerinde ihtiyaç duyduğu alanı incelemekte, gerekli bakım sistemlerini sağlamaktadır. Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilmektedir. Bu süreç içinde bireylerin muayene bulguları esas alınarak gerekli gelişim süreçleri de desteklenmektedir. Pek çok birey bu akış içerisinde istediği ağız ve diş sağlığına kavuşmaktadırlar. Diş teli türlerinin belirlenmesi süreç için önemli bir nokta olmaktadır. Diş teli fiyatları da bu bağlamda incelenmektedir. Diş teli fiyatları üzerinde olan etmenlerin başında diş teli türleri gelmektedir. Diş teli fiyatları incelendiğinde gerekli bakım sistemlerinin önemini görmek mümkündür. Diş teli tedavisinde tel seçimi tedavi sürecini etkileyen önemli bir nokta olmaktadır. Diş teli türlerine göre gerekli bakımın sağlanması süreç için oldukça önemli bir nokta olmaktadır. Özel ürünlerin kullanımı ile diş bakım sağlığının sağlanması oldukça kıymetlidir.

Diş Teli Bakımında Dikkat Edilecekler

Diş teli tedavisinde bireylerin önem vermesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bu durumların başında temizlik süreçleri gelmektedir. Bireyler gerekli bakım ve temizlik sistemlerini kurarak süreçlerini sağlıklı bir şekilde yönetmelidirler. Gerekli bakım hizmetlerine dikkat ederek bireylerin diş teli tedavisinde varsa zorlukları tespit edilerek düzenlenmektedir. Pek çok birey bu değerlendirme akışları sayesinde gerekli olan durum analizlerini sağlayabilmektedir. Diş teli tedavisinde temizliğin olmaması ek sorunları meydana getirerek bireylerin süreçlerini zorlaştırmaktadır. Bireysel muayane süreçleriniz neye ihtiyacınız olduğunu değerlendirmek adına önemli olmaktadır. Ayrıntılı bilgilendirme süreçleri muayene bulgularınıza göre değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri ve diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemeler hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.