Görüntü
Ortodonti Tedavisi Tercihini Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Ortodonti Tedavisi Tercihini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Ortodonti tedavisi bireylerin başvuru süreçlerinde kararsız kaldığı, bilgilendirmenin çok büyük önem arz ettiği bir süreçtir. Ortodonti ile sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak mümkündür. Siz de ayrıntılı bilgilendirme ve işlem süreçleri ile ortodonti tedavisine başvurabilirsiniz.

Ortodonti nedir? Kimler ortodonti tedavisini yapabilir? Diş teli tedavisi çok pahalı mıdır? Diş teli fiyatları 2024 etmenleri nelerdir? gibi sorular sıkça sorularak tedavi boyunca ele alınmaktadır. Siz de gerekli bilgilendirme sistemleri için bizlerle iletişime geçebilir, İstanbul’da yer alan diş kliniğimiz olan Alpdent’teki alanında uzman ekibimiz ile tanışabilirsiniz.

 

Diş Tedavisinde Ortodonti

Diş teli tedavisinde ortodontinin büyük bir önemi vardır. Dişlerin uygun konumlarda olması ve süreç boyunca adım adım istenen hedefe doğru ilerleme göstermesinde ortodonti tedavisi büyük önem taşımaktadır. Ortodonti, braket adı verilen küçük metal yapıların dişleri istenen yöne doğru yavaş ama etkili bir şekilde hareket etmesine verilen tedavi biçimine verilen addır. Alanında uzman ortodontistler tarafından ele alınarak işlemlenen ortodonti tedavisinde amaç estetik ve yapısal anlamda sağlıklı dişlere sahip olabilmenizdir. Siz de süreç boyunca gerekli müdahale adımlarını kullanarak işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

 

Ortodonti Tedavisini Neden Tercih Etmeliyim?

Diş teli tedavisi olarak da ifade edilen ortodonti tedavisinde amaç bireyin estetik bir ağıza sahip olarak özgüvenli olmasına katkı sunmaktır. Bizler işlemlerimizde bu sistemin ilerleme göstermesi için bireysel faktörlere uygun müdahale yöntemleri sunmaktayız. Braket seçimi burada önemli bir noktayı temsil etmektedir. Metal, lingual veya şeffaf braket kullanımı ile bireyler süreç boyunca istedikleri müdahale yöntemlerini seçme şansını elde edeceklerdir.

Tedavi sürecinde öne çıkan noktalardan bir tanesi de muayene bulgularıdır. Muayene bulguları ile bireyin neye niçin ihtiyaç duyduğu gözlemlenerek uygun planlama sunulmaktadır. 

Hem sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmak hem de estetik bir gülüş için diş teli tedavisi oldukça önemlidir. 

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Değerlendirmesi Nasıl Sağlanır?

Diş teli fiyatları 2024 değerlendirmesinde pek çok nokta öne çıkmaktadır. Bunların başında muayene bulguları ile diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde etki eden etmenler gelmektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemesinde bireyin getirdiği temel sorun başta olmak üzere pek çok etmen iç içedir. Sizin muayene bulgularınız ışığında ele alınan diş teli fiyatları 2024 güncellemeleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.