Görüntü
Diş Teli Ne Kadar Süre Kalır?
Diş Teli Ne Kadar Süre Kalır?

Diş teli tedavisi 1,5-2 yıl kadar süren bir tedavi sürecini temsil etmektedir. Diş teli tedavisinde ele alınan pek çok nokta mevcuttur. Bu noktaların değerlendirilmesi ile işlemlerin ilerletilmesi mümkündür. Diş teli ne kadar? Diş teli kullanmak mümkün mü? soruları bireylerin sıkça karşılaştıkları noktalar arasında yer almaktadır. Sizler de gerekli süreç analizleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizlerle iletişime geçiniz. 

 

Diş Teli Pahalı Mı?

Diş teli tedavisi müdahale türleri için gerekli durum analizleri mevcuttur. Bu analizlerin ele alınması ile tedavi süreci ilerletilmektedir. Sizler için gerekli müdahale adımlarının ele alınması ile süreç sorunsuz ilerleme göstermektedir. 

Diş Teli Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Diş teli tedavisi alanında uzman kadromuz ile ilerleme sağlayan bir tedavi sürecidir. Diş teli tedavi adımlarını bilmek hastalardaki süreç kontrolünü sağlamak adına önemli bir noktaya sahiptir. Bireylerin tedavi süreçlerinin değerlendirilmesinde öne çıkan durumlar mevcuttur. Bu durumların ele alınması daha sağlıklı bir süreç akışını sağlamamız açısından önem arz etmektedir. Muayene, bulgulama, tedavi ve kontrol adımlarının sağlanması ile sağlıklı bir süreç akışını kurmamız mümkündür.

Muayene bulgularının sağlanması ile gerekli problem durumu ve müdahale noktaları belirlenmektedir. Diş teli tedavisinde bulgular diş teli fiyatları 2023 düzenlemelerinin yapılmasında katkı sunmaktadır. Diş teli tedavi süreçlerinde diş teli fiyatları 2023 planlamalarında ekonomik durumlar ve problemin boyutu etkili olmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 değerlendirmelerini düzenlerken sizlerin bireysel ödeme programlarınız dikkate alınarak koşullar düzenlenmektedir. Diş teli fiyatları 2023 yılında artış gösterir mi? Diş teli fiyatları 2023 yılında pahalı olacak mı? soruları da sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

Kimler diş teli kullanır sorusuna cevabımız ihtiyacı olan her birey diş teli tedavisine başvurabilir. Diş teli türü ve nasıl uygulanması gerektiği de alanında uzman kadromuzca değerlendirilmektedir. Diş teli tedavisi bireylerin tedavi süreçlerinin planlı bir şekilde ele alınmasına yardımcı olmaktadır. Tedavi boyunca ele alınan durum ve analizler diş teli fiyatları 2023 üzerinde etkilere sahip olmaktadır.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.