Görüntü
Diş Teli Fiyatları ve Tedavi
Diş Teli Fiyatları ve Tedavi

Diş teli tedavilerinde bizler için önem arz eden pek çok durum mevcuttur. Günümüzde her birey diş teli tedavilerinin öneminin farkında olarak sürece başvurmaktadır. Ancak gerekli adımların sağlanması ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Siz de bu konularda bilgi sahibi olarak sürecinizin ilerlemesine katkı verebilirsiniz. Diş teli tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlerle etkileşime geçebilirsiniz.

 

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi dişlerin istenen konumlarında olması hem estetik hem de fizyolojik olarak sürecin ilerlemesi için gerekli olan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem içerisinde muayene, bulgulama ve uygulama gibi pek çok aşama mevcuttur. Öncelikle sorunun tespiti ve nasıl müdahale edileceğine yönelik işlem süreçlerinin değerlendirilmesi daha sonradan da gerekli izleme süreçlerinin uygulanması gerekmektedir.

 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinde hem estetik anlamda güzel bir görüntü hem de sağlığımızı korumak amaçlanmaktadır. Süreç boyunca gerekli tedavi adımlarını ilerletirken önem arz eden pek çok durum mevcuttur. Bu durumların kontrol altına alınması ile istenen amaca doğru ilerleme göstermektesiniz.

 

Yetişkinlerde Diş Teli

Yetişkinler için ortodontik tedavi seçenekleri nelerdir sorusunu ele aldığımızda pek çok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bu süreç içinde yetişkinlerin kendini hem rahat hem de sağlıklı hissetmeleri için çözümler geliştirilmiştir. Braketlerin metalden şeffaf ve lingual türde olması da bu bağlamda geliştirilen çözümler arasındadır. Braketler kullanıcılarının rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürürken tedavilerini de geliştirmeyi amaçlamaktadır.  Bu bağlamda sizlere uygun olan braketleri seçerek sürecinizi ilerletmeniz mümkündür. Hangi braketi seçmeliyim sorusunda ise sizlere alanında uzman ortodontistlerimiz destek vermektedir.

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri Nelerdir?

Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları 2024 değerlendirmeleri çok önemlidir. Diş teli fiyatları 2024 değerlendirmeleri içinde bulunduğumuz koşullar çerçevesinde değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları 2024 değerlendirmeleri bireyin getirdiği problem içerisinde ele alınarak çözümlenmektedir. Gerekli bilgi akışları ile sizlere bilgilendirmeler sunmaktayız. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere uygun ödeme koşullarıyla diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerini değerlendirmekteyiz. 

 

Alanında uzman kadromuz ile tanışmak, diş teli kullanımına yönelik bilgi almak, diş teli fiyatları 2024 etmenlerini incelemek ve sizlere özel diş teli fiyatları 2024 planlamalarını konuşmak için bizlerle iletişime geçiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.