Görüntü
Diş Teli ile Diğer Diş Tedavisi İşlemleri Yapılır Mı?
Diş Teli ile Diğer Diş Tedavisi İşlemleri Yapılır Mı?

Diş teli tedavisi dişlerin sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi adına gerçekleştirilmektedir. Bu süreç içerisinde sizlerin diş yapılarınızı desteklemeniz gereken bazı durumlar da karşınıza çıkabilmektedir. Örneğin diş çekimlerinizin yapılması gerekebilir veya implant yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu durumları gerçekleştirmenize için diş teli tedavisi imkan vermektedir. Diş teli ile diğer diş tedavisi işlemleri yapılır mı sorusuna evet olarak cevap verebiliriz. Alanında uzman ekibimiz ile Alpdent olarak sizlere genel olarak tedavi için önemli adımları sunmaktayız.

 

Diş Teli Takım İşlemi Nasıl Sağlanır?

Diş teli tedavisinde diş teli takımı bazı bireyleri korkutabilir. Bu durumun düzenlenmesi ve doğru bilgi akışının sağlanması gerekmektedir. Diş teli tedavisinde braket adı verilen küçük kare yapıların dişlere konumlanması amaçlanır. Takım işlemi aslında bu kare yapıların ve ark tellerinin takılmasıdır. Takılma esnasında canınız acımaz. Sadece farklı bir maddenin ağız içerisinde konumlanmasından ötürü tuhaf hissedersiniz.

 

Braketler Nedir?

Braket olarak adlandırılan küçük kare yapılar dişlerin uygun konumlara doğru hareketlerini sağlamaktadırlar. Bu kare yapıların türleri birbirinden farklı olmaktadır. Türlerin incelenerek size uygun olan türüne doktorunuz ile karar vermeniz büyük önem taşımaktadır. Metal, şeffaf ya da lingual türde olan bu braketler ile sağlıklı bir şekilde sürecinizi ilerletmeniz mümkündür.

Metal türler ilk çıkan ve günümüzde de hala geçerliliğini koruyan türlerdendir. Metal türler oldukça işlevseldir anca yetişkinler için estetik amacıyla kullanılmak istenmemektedir. Bu sebeple üretime başlanan şeffaf braketler etkili bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şeffaf türler diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerinde yüksek maliyetler arasında yer almaktadır. Alpdent olarak sizlere gerekli diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerini sunmakta, ödeme imkanlarını değerlendirmekteyiz.

 

Diş Teli Tedavisinde Fiyatlar

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde klinik seçimi başta olmak üzere pek çok adımın değerlendirilmesi gerekir. Fiyatların değerlendirilmesinde alanında uzman doktorun olması, kliniğin konumu ve ekonomik koşullar ön planda olmaktadır. Alpdent olarak sizlere gerekli ödeme imkanlarını sunmaktayız, bu süreç içinde sizlere destek sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi almak için bizlere başvurunuz.


Share: