Görüntü
Diş Teli Kullanımı Ağrılı Bir İşlem Midir?
Diş Teli Kullanımı Ağrılı Bir İşlem Midir?

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilen işlemler ile süreç adım adım ilerletilmektedir. Diş teli tedavisinde bireyler braket adı verilen küçük kare yapılardan oluşan teller ile dişlerin istenen kendilerine ait olan konumlarına doğru hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Diş teli bakımlarında braket seçimi ve braket bakımı çok önemlidir. Braket türlerinin değişimi diş teli fiyatları açısından da ele alınmaktadır. Diş teli fiyatları açısından ele alınan durumlar diş teli tedavisinin adım adım istenen düzeyde ilerleme göstermesine katkı sunmaktadır. Diş teli tedavisinde ele alınacak bu durumların hepsi bireylerin sağlıklı süreç geçirmesine yardımcı olmaktadır. Tedavi süreci boyunca ele alınacak adımlar bireysel planlamalar çerçevesinde düzenlenmektedir.

 

 

Diş Teli Kullanmak Zor Mu?

Diş teli kullanımı bireysel faktörlerce şekillenmektedir. Her bireyin getirdiği sorun ve tedavi süreçleri farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar tedavi süreçlerinde ele alınarak değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları açısından ele alınan durumlar bu farklılıklarca şekillenmektedir. Diş teli tedavisi bireylerin özgüvenli gelişimine destek vermektedir. Diş teli fiyatları açısından ele alınan durumlar incelendiğinde bakım süreçlerinin önemini görmeniz önemlidir. Diş teli bakım süreçlerinde ele alınan tüm durumlar bu değerlendirme süreçlerine göre şekillenme göstermektedir. 

Diş teli kullanmak bireye göre değişim göstermektedir. Bireylerin özellikleri ve beklentileri diş teli bakımı için gerekli düzenlemeleri sağlamaktadır. Diş teli kullanmak başlangıçta zorlanılan bir durum olsa da kısa bir süre içinde ağız içindeki bu sisteme alışmaktadırlar.

 

 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri

  Diş teli tedavisinde fiyatlar önemli bir konudur. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemelerde diş teli tedavi süreçlerini etkileyen adımlarca şekillenmektedir. Diş teli türleri, bakımı, fiyatları ve ödeme koşulları bireylerin getirdiği problem durumlarına göre şekillenmektedir. Braket türleri bireyin tercihine göre şekillenmektedir. Metal, şeffaf ve lingual türde olabilen braketlerin tercihi bireysel faktörlerce şekillenmektedir. Yetişkin veya çocuk hangi yaş döneminde olursa olsun bireylerin tercihine uygun olacak braket seçimini sağlamak gerekmektedir. Braket seçimleri ile bireyler daha rahat bir şekilde tedavi süreçlerini ilerletebilirler. Özellikle son dönemlerde yetişkinler şeffaf braketlerini seçerek gelişimlerine katkı sunmaya çalışmaktadırlar. Diş teli fiyatları 2024 yılında gerekli düzenleme sistemleri değişmektedir.

Alanında uzman kadromuzla tanışmak, ortodonti tedavisi hakkında değerlendirme süreçlerini sunmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.