Görüntü
Diş teli fiyatları 2022 düzenlemeleri nasıl yapılır?
Diş Teli Fiyatları 2022

Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri nasıl yapılır? sorusu son zamanlarda karşımıza çıkan önemli konulardan birisi olmaktadır. Alanında uzman ekibimiz olan İstanbul’da yer alan diş kliniğimiz Alpdent ile işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilmektesiniz. Ortodonti tedavisinde dişlerin istenen düzeyde ilerleme göstermesi için pek çok durum analizlerinin kurulması önemlidir. Gerekli değerlendirme ve süreç analizleri ile siz de sağlıklı gülüşlerinize kavuşabilirsiniz.

 

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisi, dişlerde yer alan çapraşıklıklar ve konum sorunlarını ele alıp değerlendirme sağlamak için düzenlenmektedir. Alanında uzman ortodontistlerimiz ile işlem süreçlerinizin takibi yapılmakta, süreç analiz edilmektedir. Siz de gerekli destek ve bilgilendirme aşamalarını almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  

Diş teli Kimlere Takılır?

Diş teli tedavisi kimlere uygulanır? Kimler diş teli takabilir? sorularını ele aldığınızda ise her birey kendi muayene bulguları değerlendirildiğinde diş teli tedavisine başvurabilirler. Diş teli tedavileri bireyin getirdiği sorun çerçevesinde değerlendirilerek işleme alınmaktadır. 

 

Diş Teli Taktırmalı Mıyım?

Diş teli tedavisi pek çok bireyin günümüzde daha çok başvurduğu tedavi süreci olmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile gerekli muayene süreçlerinizi kontrol etmekte, tedavi adımlarını sizlere sunmaktayız. Diş teli kullanmalı mıyım? Diş teli taktırmalı mıyım? soruları her birey için mümkündür. Hangi müdahale türünü seçeceği kısmında ise hem bireysel bilgilendirmeler hem de doktor yönlendirmesi etkili olmaktadır.

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli türleri pek çok şekilde değerlendirilmektedir. En bilinen diş teli türleri metal, şeffaf ve lingual türler olmaktadır. Diş teli türleri içerisinde ele alınan bu yapılardan ilk üretimi sağlanmış olan metal türler olmaktadır. Diş teli teli tedavisinde metal diş teli türü ilk kez üretilen türlerdendir. Hala kullanımı devam etmekte olan metal diş teli türüne ek olarak şeffaf teller kullanıma başlamıştır. Şeffaf tel uygulaması ile estetik anlamda pek çok avantaj sizlere sunulmaktadır. Şeffaf diş teli ile özellikle estetik kaygıları olan yetişkinler de diş teli kullanımına başlayacaktır. Sizler de gerekli süreç analizlerini sağlamak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bir diğer türler olan lingual türler ise dişlerin arka kısımlarına yerleştirilmektedir. Bu sayede görülme oranı çok azalmaktadır. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri içinde pek çok etmen barındırmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 yılı değerlendirmelerinde öncelikli olarak gerekli müdahale seçiminin ne olduğu görülmektedir. Bu duruma ek olarak diş teli fiyatları 2023 düzenlemelerinde ortodontistin uzmanlığı ön plana alınmaktadır. Kendilerinize uygun ödeme koşullarını değerlendirmek için diş teli fiyatları 2023 düzenlemelerini sizler ile birlikte düzenlemekteyiz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.