Görüntü
Diş Teli Tedavisinin Ardından Yapılacaklar Nelerdir?
Diş Teli Tedavisinin Ardından Yapılacaklar Nelerdir?

Diş teli tedavisinde süreç planlaması önem taşımaktadır. Bireyin getirdiği problem durumunun çözümlenmesinin ardından da dikkat edilecek noktalar mevcuttur. Her bireyin tedavi süreci aynı şekilde ilerleme göstermemektedir. Hepsinin tek tek analiz edilmesi ve her bireye özgü tedavi planının sunulması gerekilmektedir.

Diş teli tedavi süreçlerinde bireyler nelere dikkat etmelidir? Hangi adımlar diş teli tedavisi sonrasında öne çıkacaktır? sorularını ele alarak ilerleyelim.

 

Diş Teli Tedavisi Nasıl İlerler?

Diş teli tedavisi muayene sürecinin başlaması ve braket seçimleri ile ilerleyen bir tedavi sürecidir. Önemli olan etmen diş teli tedavisinde braket seçimi ve düzenli aralıklar ile kontrollerin sağlanmasıdır. Hem doktor hem de hasta bu süreçte eş güdümlü hareket ederek sağlıklı yapı oluşumunu desteklemektedir. Alanında uzman kadromuz Alpdent ile sizlere gerekli bilgi akışını da sağlamaktayız. Tüm bu adımların eş güdümlü ilerlemesi kısa sürede etkili sonuçları almanıza yardımcı olacaktır.

 

Diş Teli Tedavisinde Kontroller

Diş teli tedavisinde diş kontrolleri sağlanmalıdır. Bu kontroller belirli rutin aralıklarında yapılarak hasta gelişimini ilerletmeyi ve ne düzeyde ilerleme sağlandığını tespit etmeyi amaçlamaktadır. Bu durumları ele aldığınızda etkili ve her adımın planlandığı bir sistem içerisinde düzenleme sağlandığını görebilmektesiniz. Doktor kontrollerinde gerekli işlemler, braket bakımı ve temizliği sağlanır ve varsa olası sorunlar ele alınarak sürecin daha sağlıklı ilerlemesine katkı sunulur. Çapraşık dişler ve diş kaybı önemli bir konu olarak ele alınmaktadır. Çapraşık dişlerin etkili temizlenmemesi ortodonti sürecinde aksamalara yol açabilmektedir. Bu aksaklıklar da süreçte gerekli müdahale planlarının yapılmasına neden olacaktır.

 

Diş Teli Tedavisinin Ardından Yapılacaklar

Diş teli tedavisi sonlandığında bireyler artık dişlerini koruma altına almalıdır. Düzenli aralıklar ile yapılan plak kullanımı ve rutin kontroller ile dişler istenen konumlarda sağlıklı ve kalıcı bir şekilde yer edinmeye başlarlar. Plak kullanımı bireyler için oldukça önemlidir. Her birey doktorunun önerdiği çerçeve içerisinde plaklarını kullanmalı, ölçülerini kontrol ettirerek temizliğini sağlamalıdır.

 

Bir diğer önemli konu da diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleridir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde süreç genel olarak ele alınarak müdahale yöntemleri, braket seçimi, doktor uzmanlığı ve klinik donanımı ön plana alınır. Alpdent olarak diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine uygun özel ödeme imkanları sizlere sunulmaktadır.


Share: