Görüntü
Her Yaşta Diş Teli Kullanımı
Her Yaşta Diş Teli Kullanımı

Diş teli tedavisinde kullanılan müdahaleler, bireylerin istediği ağız yağısına kavuşması adına önemli bir nokta oluşturmaktadır. Alanında uzman ekimiz ile İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent olarak sizlere gerekli süreç planlamasını sunmaktayız. 

Ortodonti olarak adlandırılan diş teli tedavisinde diş yamuklukları, eksiklikleri ve çapraz diş sorunlarını çözümlemek adına geliştirilen yöntemdir. Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları değerlendirilmesi önemli bir konumda yer almaktadır. Alanında uzman ekibimiz size diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde katkı vermektedir.

Ortodonti Tedavisinde Fiyatlar

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri pek çok ödeme avantajları ile sizlere verilmektedir. Bu süreçte fiyat etmenini değerlendirmek adına diş teli tedavi sürecinin adımları nelerdir sorusuna cevap vermemiz gerekir. Diş teli planının yapılması, tedavi adımlarının belirlenmesi ile diş teli fiyatları üzerinde değişmeleri sağlanmaktadır.

Ortodonti Tedavisinde Bakım

Diş teli tedavisinde bakımı sağlamak önemli bir etmendir. Gerekli bakımı kurmanız ile tedaviniz adım adım ilerlemektedir. Öncelikle temizlik aşamasının öneminin belirtilmesi gerekmektedir. Tedavi sürecinde gerekli bakımın sağlanması ile temiz ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmaktasınız. Temizlik için gerekli olan aparatların kullanılması önemlidir. Doktorunuzun önerdiği ürünler ile temizlik işlemlerinizi yerine getirmelisiniz. Aksi durumda diş etleriniz yıpranabilir, kanamalar meydana gelebilir ve süreç daha da uzayabilir. Süreç boyunca gerekli durumların dikkat edilerek ilerletilmesi diş teli fiyatları üzerinde de etki sahibi olmaktadır. Ek müdahalelerin gerektirilmemesi diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerine de katkı sağlayacaktır.

Braketlerimi Nasıl Temizlerim?

Braket temizliği süreç için önemli bir faktördür. Sağlıklı bir ağıza kavuşmada, gerekli aparatlar yardımı ile braketlerin temizlenmesi yer almaktadır. Braketlerin kenar kısımlarının temizlenmesi gerekir. Alt kısımları dişe direkt temas etmekte ve çürümelere neden olmamaktadır. Ancak kenarlarında birikmelerin gözlemlenmesi ve zamanla bu birikmelerin koyu bir renge dönmesi ile sorunlar meydana gelmektedir. Bakteri birikmelerinin sonucunda çürümeler oluşabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek sağlıklı bakımın gerçekleştirilmesi ile mümkündür.

Diş Teli Fiyatlandırılması

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri ile ayarlanan planlamalar kullanıcılarımızın bireysel düzenlerine göre ayarlanmaktadır. Bireyin sürece getirdiği problem durumu, ek müdahaleler, uygulanan klinik diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde öne çıkmaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.