Görüntü
2021 Diş Teli Fiyatları Güncellemesi
2021 Diş Teli Fiyatları Güncellemesi

Diş teli fiyatları 2024 süreç içerisinde pek çok etmenden şekillenmektedir. Süreç içerisinde bireyler tüm durumları analiz ederek süreci yapılandırmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlere süreç hakkında bilgi vermekte, gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız.

Diş teli nedir, nasıl takılır, diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri faktöründe öne çıkacak olan etmenler nelerdir? Gibi sorular ile süreç değerlendirilmektedir. İlk olarak ortodonti tedavisinin önemi ve işlevine değinelim:

Ortodonti Nedir?

Ortodonti dişlerin kendilerine ait olan konumlarına doğru ilerlemesine yardımcı olan tedavi sürecini ifade etmektedir. Diş teli ile dişlerin kendi konumlarına yavaş yavaş gelmesi için gerekli braket adlı yapıları içermektedir. Braket türlerinin seçimi birey için oldukça önemli bir etmendir. Braket türleri ile diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemleri yapılabilmektedir.

Ortodonti Tedavisini Kimler Uygular?

Ortodonti tedavisini diş hekimi mezunu olan her doktor yerine getiremez. Bu alan özel bir uzmanlık alanı getirmektedir. Bu özel uzmanlık alanı için bolca deneyim ve iyi bir bilgi birikimi gerekir. Bu kişilere de ortodontist ünvanı verilmektedir.

Diş Teli Tedavisinde Önemli Adımlar Nedir?

Diş teli tedavisi muayene adımı ile başlamaktadır. Muayene adımı ile bireyin tüm ağız yapısı incelenmekte, gerekli filmler çekilerek yapı bütünsel bir bakış açısı ile ele alınmaktadır. Gerekli süreç ilerletilmesinin ardından gerekli müdahale adımları bireylere sunulur. Müdahale adımlarında ek yöntemlerin de tercih edildiği olabilmektedir.

Örneğin bireylerin dişlerinde çürüme, diş etlerinde yaralar olabilir. Dişlerin temizlenmesi gerekebilir. İmplant tedavileri yapılabilir. Her adım bireyin içinde bulunduğu sorun çerçevesinde ele alındığından ötürü kişiseldir. Tüm süreçlerin analizi ile de 2024 diş teli fiyatları değerlendirmeleri ortaya konulmaktadır. 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemlerinde Etkili Olan Faktörler

  • Braket türleri (metal, şeffaf veya lingual)
  • Yapılacak olan müdahaleler
  • Uygulama yapacak kişilerin alanında uzmanlığı 
  • Seçilen kliniğin yapısı
  • Döviz kurları (gerekli malzeme teminatı için önemli olan etmenlerdendir.)

Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerinde tüm etmenler değerlendirilerek süreç analizi yapılmaktadır. İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent olarak sizlere gerekli ödeme planları doğrultusunda diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemesini sunmaktayız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.