Görüntü
Diş Teli Dişleri Düzeltir Mi?
Diş Teli Dişleri Düzeltir Mi?

Diş sağlığı bireylerin çok önemsediği bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal ve biyolojik olarak gelişiminize destek olan ağız ve diş sağlığı ile sağlıklı gülüşleri kazanmanız muhtemel olmaktadır. Herkes beyaz ve sağlıklı dişlerin varlığını isterken bunu en doğal ve sağlıklı yoldan gerçekleştirmeyi istemektedir. Diş teli uygulaması ortodonti tedavisi olarak geçer ve ağız ve diş sağlığını sağlıklı yoldan geliştirmeyi esas almaktadır. Pek çok birey ağız ve diş sağlığını geliştirmek için tedavi süreçlerine başvurmaktadır. Bu durum diş teli fiyatları için de önemli bir konudur. Diş teli fiyatları açısından değerlendirildiğinde bakım sistemlerinin incelenmesi gerekmektedir. Diş teli ve bakım süreçlerinde amaç sağlıklı, beyaz ve dümdüz dişlerin varlığını gösterebilmektir. Bu durumda ele alınacak durumların tek tek incelenmesi ve soru işaretlerinin çözümlenmesi gerekmektedir. Diş teli nedir? Diş teli fiyatları nasıl düzenlenir? sorularının ele alınması ile gerekli düzenin kurulması sağlanmaktadır.

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli ve bakım süreçlerinde diş teli türlerinin neler olduğunun bilinmesi önemli bir konudur. Bireylerin tedavi seçeneklerini bilerek tercihini sağlaması ile gerekli bakım süreçlerini sağlamış olursunuz. Bireylerin tedavi süreçlerinde düzenli bir şekilde bakımı sağlamak, kullandığı ürünün niteliğini sunmak diş teli ve tedavi süreçlerinde oldukça önemli bir konu olmaktadır. Bireylerin bu doğrultuda süreci ele alması ile sağlıklı bakım kurulmuş olunur. Yapılan işlemler bireylerin tedavi sürecine uygun bir şekilde ilerleme göstermesi ile olunur. Gerekli düzen sistemleri bireylerin sağlıklı bir şekilde sürecini kurması ile sağlanmaktadır.

Diş teli türlerinden biri olan metal türler ilk çıkan türlerdir. Metal türlerin çıkması ile bireylerin sağlıklı gülüşlere sahip olmasına yaklaşılmıştır. Diş telinin kişiye katkıları düşünüldüğünde hangi tür diş teli seçilirse seçilsin bireylerin tedavi programlarının adım adım ilerleme gösterileceği gözlemlenmektedir.

Diş Teli Fiyat Düzenlemeleri

Diş teli tedavi süreçlerinde önemli bir konu da fiyatlar olmaktadır. Bazı bireyler diş teli tedavisinde fiyatların yüksekliğini düşünerek tedaviden çekinebilmektedir. Bu durumda fiyatların belirlenmesi bireylerin rahat bir şekilde düzeni kurmaları için önemli olmaktadır. Diş teli ve bakım süreçlerinde muayene aşamasının sağlıklı bir şekilde yapılması diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemeler ile birlikte şekillenmektedir. Ağız ve diş sağlığı tedavilerinde bireylerin ele alacağı durumlara bakılması ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. 

Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemeler bireylerin tedavi akışlarını düzenlemek ve tedavi sürecini yönetmek için işlevsel olmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli düzen kurma konusunda destek sunmaktayız. 


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.