Görüntü
Diş Telinin Temizliğini Nasıl Yapabilirim?
Diş Telinin Temizliğini Nasıl Yapabilirim?

Diş teli bakım süreçlerinde bireylerin ele alması gereken durumlar mevcuttur. Diş teli tedavisinde gerekli olan durumların incelenmesi ile sağlıklı ağız ve diş sağlığı süreçleri ilerletilmektedir. Bir düzen içinde gerekli bilgilendirme sistemlerinin yapılıyor olması bireylerin sürece daha sağlıklı bir şekilde katılım sağlamasına destek olmaktadır. Pek çok birey bu açıdan değerlendirme süreçlerini de ele aldığında dikkat edeceği durumları da inceleyebilir. Gerekli olan görev ve sorumluluklar açısından değerlendirildiğinde de ortodontistinizin verdiği bilgilerin ele alınarak ilerlenmesi süreç için büyük önem taşımaktadır. Pek çok birey bu değerlendirme sistemlerini de ele alarak sürecin destek hizmetlerinden yararlanmaktadır. Diş teli tedavisi açısından ele alınan durumlar incelendiğinde temizliğin önemi oldukça fazladır. Ek sorunlar maliyet sistemini de etkileyerek diş teli fiyatları açısından önem arz edecek olan konuları da bizlere göstermektedir.

 

 

Diş Teli Bakımında Beslenme Nasıl Sağlanır?

Ağız ve diş sağlığında beslenme çok önemli bir konudur. Bireylerin sağlıklı gelişim süreçlerini desteklemek adına beslenme ve gelişimi sunmak kıymetlidir. Pek çok birey gelişim sistemleri içerisinde önem arz eden bu durumlara odaklanarak sürecini ilerletmektedir. Diş teli bakımında temizliğin yanında beslenme de önemli bir yer tutmaktadır. Yenilen besinlerin değerlerinin incelenmesi bakım süreçleri için çok kıymetlidir. Bireyler gerekli destek hizmetlerini de ele alarak süreç analizini sağlayabilmektedir. Her besin türünü diş teli ile tüketmemek gerekir. Eğer tüketeceğiniz besin sert ise küçük parçalara bölmeniz kıymetlidir. Ek olarak eğer tüketeceğiniz besin çok sert ve kabuklu ise bunu diş telleriniz ile tüketmemeniz gerekmektedir. Tüketme durumunuzda diş telleriniz zarar görebilmektedir. 

 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli bakım süreçlerinde ele alınan durumlar incelendiğinde fiyatların bakım sistemlerinden etkilendiği görülmektedir. Diş teli fiyatları açısından ele alındığında gerekli destek hizmetlerinin düzenleniyor olması çok önemlidir. Diş teli bakımı, kullanılan bakım ürünleri, diş teli tedavisinde ele alınacak durum analizleri incelendiğinde diş teli fiyatları açısından ele alınacak olan durumların da incelenmesi mümkündür. Bireylerin bu sistemler içerisinde gelişim göstermesi için bakım hizmetlerinden sürekli olarak yararlanması kıymetlidir. Pek çok birey bu açıdan incelendiğinde diş teli tedavi süreçlerindeki durumlar da ele alınmaktadır.

Diş teli fiyatları 2023 yılı düzenlemeleri ele alındığında pek çok etmeni bir arada görmek mümkündür. İçinde bulunduğumuz tedavi merkezinin yapısı da diş teli fiyatları 2023 yılı düzenleme sistemlerine etki etmektedir.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.