Görüntü
Dişler Neden Sararır?
Dişler Neden Sararır?

Ağız ve diş sağlığı bireyler için oldukça büyük önem taşımaktadır. Her birey sosyal yaşamında ağız ve diş sağlığının önemini fark etmekte ve gerekli müdahale yöntemlerini kullanarak sürecine destek vermektedir. Bu durumda fark edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Her bireye özel tedavi birbirinden farklılık içermektedir. Alpdent olarak sizlere özel tedavi seçeneklerini etkili muayene adımlarını kullanarak sunmaktayız. 

 

Bu yazımızda ele alınan sararma ve nedenlerinin yanı sıra diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları düzenlemelerinde ele alınması gereken etmenlere de bakacağız.

 

Diş Sararmasına Dikkat

Dişlerin bakımsız ve rahatsız edici bir görünümde olmasına neden olan diş sararması kişide huzursuz bir hissiyat bırakmaktadır. Düzenli bakımın sunularak sağlıklı yapının korunması önemlidir. Diş sararmasının altında bazı biyolojik etmenlerin de olduğu gözlemlenmektedir.

 

Sigara ve tütün kullanımının fazla olduğu, çay ve kahve tüketiminin yüksek olduğu bireylerde diş sararmaları da gözlenmektedir. Yeterli ağız bakımının yapılamaması durumu da eklendiğinde bu sonucu görmek olasıdır. Bazı genetik etmenler de diş sararmalarına neden olabilmektedir. Ek olarak kullanılan bazı ilaçlardan ötürü de diş sararmaları gözlemlenebilmektedir.

 

İlerleyen Yaşlarda Dişlerim Sararır Mı?

Genetik ve dış etmenlerden meydana gelen sararmaların bir nedeni de yaş ilerlemesinden dolayı meydana gelebilecek olan mine tabakasının aşınması olmaktadır. Mine tabakası aşıldığında dentin tabakası da sarı renge dönüşmektedir.

 

Diş Teli ve Ağız Sağlığı

 

Diş teli  ağız ve diş sağlığı arasındaki ilişki birbirine destek verecek biçimdedir. Dişlerin uygun konumda yer alarak temizlenme imkanı sunulması ile etkili temizlik sağlanmış olunmaktadır. Her birey kendi diş teli tedavisine olanak sunularak ilerlemekte ve bireye özel diş teli uygulaması sunulmaktadır. Bireyin kullandığı braket türü seçilerek ona uygun planlama sağlanmalıdır. Her braketin müdahale süreci birbirinden farklıdır. Diş teli fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Diş teli fiyatları pek çok etmenlerden şekillenmektedir. 

 

Diş Teli Fiyatları ve Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları bireysel değerlendirmeler ile şekillenmelidir. Uygulanan klinik, ortodontist ve seçilen müdahale türleri bu bağlamda öne çıkmaktadır. Alpdent olarak sizlere uygun tedavi ve ödeme planları sunmaktayız.


Share: