Görüntü
Ortodonti Tedavisinde Fiyatlandırmalar
Ortodonti Tedavisinde Fiyatlandırmalar

Diş teli tedavisinde fiyatların önemi büyüktür. Ağız ve diş sağlığını korumak isteyen pek çok birey tedavi süreçlerini planlamakta, nasıl ilerleme sağlaması gerektiğini düşünerek destek almaktadır. İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile destek vermekteyiz. Alpdent olarak gerekli bilgilendirme süreçlerini size sunmaktayız. Ayrıntılı bilgilendirme için bizlerle iletişime geçebilir, yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Diş teli tedavileri olarak bilinen ortodonti ile sağlıklı gülüşlerinizi kazanarak estetik kurmanız mümkündür. Estetik bir ağız yapısı için belirli tedavi süreçlerini kurmanız, uyum sağlamanız gerekmektedir. Bu uyum süreçlerinde gerekli bilgilendirme akışlarını da sizlere sunmaktayız. Peki diş teli nedir? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nasıl belirlenir? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde öne çıkan noktalar nelerdir?

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli braket adı verilen küçük kare yapıların dişlere konumlandırılarak dişlerin hareket etmesine destek veren yapılardır. Bu yapılar ile dişleriniz kendilerine ait olan konumlara doğru hareket etmekte olacaktır. Braketlerin türü diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre farklılık göstermektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile işlemlerinizi ilerletmeniz oldukça önem taşımaktadır. 

Diş teli tedavilerinde pek çok etmen ön plandadır. Bu etmenler incelenerek diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri belirlenmektedir. 

 

Braket Türü Nelerdir?

Braket türü bireysel tercihler ve doktorun onayı ile şekillenmektedir. Alanında uzman ortodontistlerimiz ile sizlere gerekli braket türü tercihini sunmaktayız. Pek çok bilgilendirme akışı ile sizlere gerekli adımları vermekteyiz. 

Braket türü metal, şeffaf ve lingual türde olabilmektedir. Braket türleri pek çok özellik bakımından farklılık göstermektedir. Metal teller ilk çıkan teller olarak bilinmektedir. Alanında uzman ekibimiz size uygun olan braket türlerini değerlendirmektedir. Metal teller estetik görünüm kaygısı taşıyan bireylerce yerini şeffaf tellere bırakmıştır. Şeffaf teller estetik görünümü kazandırmasının yanı sıra istenen amacı da pekiştirmektedir. Bir diğer tür de lingual teller olmaktadır. Lingual teller dişlerin arka kısımlarında yer almakta ve gözle direkt görünmemektedir. Bu tellerin tercihi de gün geçtikçe artmaktadır. Burada en önemli nokta ise dişlerina arkasında kalan lingual tellerin dilde yaralanma oluşumuna neden olabileceğidir. Bu durumu değerlendirerek sürecinizi ilerletmeniz önem taşımaktadır.


Share: