Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde kullanılan apareyler ve genişletme

 
  Ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluklarını, alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisini, alt ve üst çene kemiklerinin birbirleriyle ve kafa kaidesiyle olan ilişkisini düzeltmeyi amaçlayan uzun soluklu bir tedavidir. Dişlerin inci gibi sıralanabilmesi için diş teline % 99 ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat yapılacak olan diş teli tedavisinin süresini kısaltmaya yönelik uygulamalar da vardır. Bunlardan birisi genişletme apareyleridir.

 

  Dişlerin çenelerin üzerindeki dizilimini değerlendirdiğimizde çene darlığı ile karşılaşabiliriz. Bu durum üst çene için geçerlidir. Çene darlığının olduğu vakalarda çene genişletmesi yapmak gerekir. Çene genişletmesi işlemini tellerle yapmak oldukça zordur. Ve hasta içinde çok zahmetlidir. Alternatif olarak üst çeneye yapışık yada yada takılıp çıkartılabilen apareyler ile genişletme yapılabilir. Üst çene genişletmesi için kullanılan sistemler; vidalı ekspansiyon apareyleri, rapid palatal ekspansiyon apareyleri, transpalatal ark, quadrhelix apareyleri gibi sistemlerdir. Bunlardan sadece ilki takılıp çıkarılabilirken diğerleri hasta ağzına yapıştırılarak uygulanır. Yukarıda adını saydığımız sistemler içerisinde hemen hepsi dişleri iterek bir genişletme yapıyorken, rapid palatal ekspansiyon apareyi doğru zamanda kullanıldığında  çene kemiğinde genişletme yapar. Rapid palatal ekspansiyon (RPE) apereyinin çene kemiğinde genişletme yapabilmesi için ergenlik döneminin ilk zamanlarında kullanılması gerekir. Bu dönemin sonrasında kullanıldığında RPE de dişsel genişletme yapar. Rapid palatal ekspansiyon apareyinin nasıl çalıştığını yukarıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

  Vidalı apareylerin yemek yerken çıkarılabilir olması konforu artırırken diğerlerinden daha kalın olması konuşmayı özellikle başlangıçta bozar. Vidalı ekspansiyon apareyini yukarıdaki fotoğrafta inceleyebilirsiniz.

 

  Quadrhelix denilen sistem, kliniğimizde, diğer sistemlerden sonuç alınamadığı durumlarda kullanılır. Quadrhelix sistemini yukarıdaki fotoda inceleyebililirsiniz.
 

 

  Transpalatal ark denilen sistem aslında tam bir genişletme sistemi değildir. Daha çok, yapılan genişletmenin geri dönüşünü engellemek amacıyla sabitleyici olarak kullanılır. Yalnız azda olsa genişletme özelliği vardır. Düşük miktarlarda genişletmeye ihtiyaç duyulan vakalarda kullanılabilir.

 

  Alt ve üst dişlerin ilişkisi değerlendirildiğinde üst dişler alt dişleri 3 boyutlu olarak kavramalıdır. Yani üst kavis alt diş kavsinden her yönden daha geniş olmalıdır. Genişletme sistemleri ile bu durum istenilen şekle getirildiğinde diş arkı daha yayvan hale geldiği için dişlerde gülümseme anında daha ön planda olur. Gülümseme sırasında dişler ile yanak arasında boşluk olması gülümseme estetiğini bozar. Bu boşluk üst çene darlığından kaynaklanır. Dolayısıyla ortodonti tedavisinin bir parçası olan etkili bir üst çene genişletmesi ile gülümseme estetiği de iyileştirilecektir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi apareyler çene genişletmesi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail