Görüntü
Tek Çene Tedavisi Nedir?
Tek Çene Tedavisi Nedir?

Tek çene tedavisi bazı bireylerin süreç içerisinde tercih edebileceği durumdur. Her birey için uygun olmamakla beraber incelikle değerlendirilmesi gerekmektedir. Doktor muayene süreçleri ile çözüme kavuşan çene problemleri nelerdir? Her birey için tek çene tedavisi uygun mudur? Diş teli nasıl kullanılır? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile nasıl belirlenmelidir? hakkında ayrıntılı bilgilendirme için yazımızı okumaya devam ediniz.

 

Diş Tedavisi Nedir?

Ortodonti ile diş tedavisi ile dişlerin uygun konumlarına getirilir. Estetik bir görüntünün yanına ek olarak sağlıklı bir temizlenme süreci de getirmektedir. Bireyler hem alt hem üst çeneye ortodonti tedavisi isterken bazıları da tek çeneye ortodonti tedavisi isteyebilmektedir. Düzgün dişlerin olması ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşulması adına tek çene diş tedavisi her zaman uygun olmamaktadır. Alt ve üst arası uygun diş konumlanma durumları mevcut olmadığında çiğneme problemleri olabilmektedir. Bu sebeple uygun bir değerlendirme muayene süreçlerinin olması gerekmektedir.

 

Tek Çene Tedavisi Yaptırmalı Mıyım?

Tek çene tedavisinin yerine çift çene tedavilerinin yapılması ile dişler alt ve üst dengesi ile ilerlemektedir. Böylece sağlıklı bir ağız yapısı kurulmaya çalışılmış olunmaktadır. Çift çene ile ilerleyen tedavi sürecinde alt ve üst dengesi kurulmuş olunmaktadır. Bu sayede ağız kapanması kolaylıkla sağlanır. Sıralı dişleriniz daha kolay temizlenmiş olur, lekelenmeler azalır hatta oluşumunun da önüne geçilmiş olunur. 

Yalnızca üst dişe tel tedavisi uygularsanız tek çene tedavisi ile sadece üst dişlerinize katkı verirsiniz. Bütünsellik kazanmak adına çift çene tedavisinin uygulanması önemlidir. Eski yerlerine dişlerin dönmemesi adına hem alt hem de üst dişlerin tam uyum içerisinde olması önemlidir. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde tek veya çift çene tedavisi önemlidir. Tek çene tedavisi diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde daha uygun fiyatları ile ele alınabilir. Genel olarak diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri seçilen doktor ve kliniğin yapısı ile ilişkili haldedir. Alpdent olarak sizlere uygun diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri sunmaktayız.


Share: