Görüntü
Diş Estetiği Neden Yapılmalıdır?
Diş Estetiği Neden Yapılmalıdır?

Diş sağlığı ve problemleri bireylerin günlük yaşamlarında oldukça önemsedikleri noktalar olmaktadır. Sosyal çevresinde sağlıklı ve güzel gülüşler ile ön planda olmak isteyen bireyler için diş estetiği büyük önem taşımaktadır. Peki diş estetiği nedir? Kimler yaptırır? Diş teli diş estetiği içerisinde yer alır mı? gibi soruların cevaplarını beraber inceleyelim.

 

Diş Estetiği Gerekli Midir?

Dişlerde varolan çapraşıklıkların düzenlenmesi, boşlukların tolere edilmesi ve renk değişimlerinin sağlanarak sağlıklı bir gülüş kazanılması adına yapılacak olan tedavi yöntemine diş estetiği denilmektedir. Bu uygulamalar ile bireyler kendilerini daha sağlıklı ve rahat hissedebilmektedirler. Kendinizde bu sorunların var olduğunu fark ediyor ve bu durumların üzerinden gelmek için yapabileceklerinizi düşünüyorsanız Alpdent olarak alanında uzman kadromuza danışabilirsiniz.

 

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

  • Lamina (yaprak) porselenler 
  • Tam seramik kaplamalar 
  • Porselen dolgular
 

Diş estetiği uygulamalarından kısa sürede etkili tedavi alabilmektesiniz. Diş beyazlatma işlemi de günümüzde en çok başvurulan müdahale süreçlerinden birisidir. Diş beyazlatma işlemi ile diş renginiz var olan yapıya dönmektedir. Dişler yapı ve yaşınıza göre iki veya üç ton açılabilmektedir.

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi dişlerin uygun konumlarda yer etmesine destek olmaktadır. Braketler yardımı ile dişlerin uygun konumlarına doğru hareket etmesine destek olan diş teli tedavisinde önemli adımlar elde edilmektedir. Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları önemli bir yere sahiptir. Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerinde pek çok etmen iç içedir. Bu durumların analiz edilerek değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır. Pek çok kişi diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerini bilemediğinden ötürü sürece başvurmakta güçlük çekmektediler. Alpdent olarak sizlere uygun diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri sağlayarak sürecinizi ilerletmekteyiz.

 

Diş Teli Tedavisinde Braketler

Braketler diş teli tedavisinde önemli bir yer tutmaktadırlar. Bireyin kendini rahat hissedeceği ve ihtiyacına yönelik diş teli tedavisine başvurması için braket seçimine önem vermesi gerekmektedir. Metal, şeffaf ve lingual türde olan braketler estetik anlamda birbirinden ayrılmaktadır. Bireyler tüm bu durumlar hakkında ayrıntılı bilgilendirilmeli ve sürece başlamalıdır.

 

Alpdent olarak sizlerin tüm süreçlerinizde destek vermekteyiz.


Share: