Görüntü
Diş Teli Kaç TL 2024?
Diş Teli Kaç TL 2023?

Diş teli tedavisi pek çok alanda ön plana çıkan adımları içermektedir. Kolaylıkla bakımı sağlanan ve her bireye özgü uygulamalar ile ilerletilen diş teli tedavisinde bakım süreçleri sistemli bir şekilde ilerletildiğinde istenen sonuca ulaşmak çok kolaydır. Diş teli tedavisinde ele alınan süreçlerde pek çok nokta ön plana alınmaktadır. Bu değerlendirme aşamalarında bireylerin gerekli destek hizmetlerini alması gerekir. Ağız ve diş yapınızın işlevselliği ön plana alınarak gerekli süreç aşamaları sağlanmaktadır. Alanında uzman ortodontistiniz sizlere gerekli bilgilendirme noktalarını verecektir. 

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilmektedir. Bakım adımlarının düzenlenmesi ile sağlıklı bir ağız ve diş sağlığı süreçlerini oluşturmanız mümkün olmaktadır.

 

Diş Teli Bakımı Nasıl Sağlanır?

Diş teli bakımı ele alındığında pek çok noktada değerlendirilmektedir. Pek çok birey kendi istekleri ile diş teli tedavisine başvurmaktadırlar. Alanında uzman ortodontistiniz ihtiyaçlarınızı belirler ve destek hizmetlerini de sunar. Bu hizmetler diş teli fiyatları açısından da değişim göstermektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri bizlere gerekli noktaları sunmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki etmenler göz önüne alınarak gerekli sistemsel süreçlerin değerlendirilmesi esastır. Diş teli uygulamaları bireylerin destek alarak ilerlettiği hizmetlerdendir. Diş teli fiyatları değişimler bireylerin destek alım süreçleri ile şekillenmektedir.

Diş teli tedavisi bireylerin isteklerinin ve ihtiyaçlarının değerlendirilmesi ile sağlanmaktadır. Diş teli uygulamalarında bireylerin gerekli hizmet süreçlerinin ilerletilmesi ile sağlıklı gülüşleri sağlaması mümkündür.

 

Diş Teli Tedavi Süreçleri

Diş teli tedavisinde adım adım pek çok süreç ilerletilmektedir. Bu sürecin ilk başında hastanın muayenesi gelmektedir. Hastanın muayene edilmesi sonucunda gerekli olan destek ihtiyaçları çıkmaktadır. Bu durumların ele alınması ile gerekli düzenleme hizmetleri sağlanmaktadır. Bireylerin gerekli hizmetleri ele alınması ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Hastanın sorunu ele alınarak nasıl bir diş teli tedavisi uygulanmalıdır? sorusu düzenlenmektedir.

Diş teli tedavisinde braketlerin seçimi de önemli bir konudur. Diş teli braketlerinin seçiminde şeffaf braketler günümüzde çok karşımıza çıkmaktadır. Yetişkinler diş teli tedavilerinde daha az görünümü oldukları için şeffaf braketleri tercih etmektedirler. Diş teli bakım süreçleri ile düzenlenen sistemler diş teli fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. 


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.