Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Neler Kullanılır?
Diş Teli Tedavisinde Neler Kullanılır?

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından yürütülen, bireylerin diş ve ağız sağlığını koruyarak gelişmelerine destek olacak bir tedavi türünü temsil etmektedir. Ağız sağlığınızı korumak ve ihtiyacınız olan diş teli bakım süreçlerini takip ederek ilerlemeniz oldukça önemlidir. Her diş teli aynı özellikleri taşısa da farklı özelliklerin ele alınarak incelenmesi bakım süreçlerine de destek vermektedir. Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları önemli bir noktayı oluşturmaktadırlar. Diş teli fiyatları açısından ele alınan durumların değerlendirilmesi ile gerekli bakım sistemleri oluşmakta ve sizlere uygun bir şekilde sürdürülmektedir. Diş teli bakım süreçleri ele alınan durumların incelenmesi ile düzenlenmektedir. 

 

Diş Teli Tedavisinde Kullanılan Ürünler

Diş teli tedavi süreçlerinde kullanılacak ürünlerin değerlendirilmesi ortodontistlerin verdiği bakım sistemleri ile mümkündür. Diş teli tedavilerinde bireylerin bu değerlendirme süreçlerini sürdürmesi için gerekli hizmetlerin sunulması gerekmektedir. Bireylerin bu bakım süreçlerini incelemesi ile gerekli tedavi programları sağlanabilmektedir. Pek çok birey bu süreç analizleri ile işlemlerini sağlayabilmektedir. Bireylerin bu tedavi programlarını ele alarak adım adım ilerleme sağlaması kıymetlidir. 

Ağız ve diş bakımının önemi incelendiğinde bireylerin bakım sistemlerini sürdürdüğünü görebiliriz. Ağız ve diş sağlığının korunmasında hem bireye hem ortodontiste önemli görevler düşmektedir. Bu görevlerin yerine getirilmesi sağlıklı ağız gelişimini desteklemektedir. Bu sayede planlı ve amaca uygun bir tedavi programı içerisinde olursunuz.

 

Diş Teli Tedavisinde Fiyatlar

Ağız ve diş sağlığı tedavisinde fiyatlar önemli bir konu olmaktadır. Bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavi programlarında ne kadar ödeme yapacağının belirlenmesi süreç için önemlidir. Diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmelerinde ortodontistlerin gerekli bakım süreçlerini analiz etmesi önemlidir. Pek çok birey bu tedavi programları içerisinde ele alacağı durumların analiz edilerek yapılandırılmış süreçlerini adım adım yönetmektedir.

Diş teli bakım süreçlerinde bireylerin diş teli bakımlarını sağlaması önemlidir. Bireylerin de gerekli bakımları kurması sağlıklı süreci yönetmesi için kıymetlidir. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki fiyat değerlendirmelerinde diş telinin türü başta olmak üzere pek çok etmenin iç içe alınarak düzenlenmesi sağlanmaktadır.

Diş teli bakım süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak, muayene olarak size uygun tedavi programları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


 

Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.