Görüntü
İmplant Tedavisi Ağrılı Mıdır?
İmplant Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Diş teli tedavisinde önem arz eden pek çok nokta bulunmaktadır. Kişiler tedavi süreçlerinde kaygılanabilir ve tedavilerinin onları zorlayacağından korkabilir. Bireylerin bu süreçte doğru bilgilendirilmesi, alanında uzman kişilerden bilgi alması büyük önem arz etmektedir. 

İmplant tedavisi eksik diş sorunlarına hızlı çözüm getirerek bireylerin işlevlerini sağlıklı bir şekilde ilerletmelerine katkı sunmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile Alpdent olarak sizlerin işlemlerini güvenilir ve sağlıklı bir şekilde ilerletmekteyiz. Tüm bu noktalara değinmeden önce üzerinde durulması gereken ana konu implant nedir? İmplant kimlere yapılır? sorularını değerlendirmektir. 

 

İmplant Nedir?

İmplant titanyum maddesinden yapılan bir malzeme ile eksik diş sorunlarının giderilmesine yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Uygun yuva açılarak eksik dişlerin çene kemiğine eklenmesine yardımcı olmaktadır. Diş sağlığında gerekli adımların sağlanması ile sağlıklı bir şekilde süreç ilerletilmektedir.

 

Komşu dişlere zarar vermeden dişleri sağlıklı bir şekilde tedavi edebilmektedir. Bu tedavi yöntemi ile doğal ve rahat bir şekilde kendi dişinizi kullanıyormuşcasına rahat edebilirsiniz.

 

İmplant Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi kimlere uygulanır diye sorduğunuzda hemen hemen her kesime uygun bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk koşul 18 yaşını tamamlamış yani çene gelişimi tamamlanmış bir bireyin tedaviye başvurma şartının olmasıdır. Ancak kemik erimesi olan hastaların dikkat etmesi gerekmektedir. Doktorunuz ile ilgili tedavi yöntemini sağlamanız koşullarında tedaviniz ilerleme gösterecektir. Kan sulandırıcı kullanıyor iseniz tedaviden önce bu ilacınızı doktorunuza da danışarak kesmeniz gerekir. 

 

İmplant Acır Mı?

İmplant tedavisi uygularken ağzım ağrır mı? İmplant dişlerimde ağrı yapar mı? sorusunu düşündüğünüzde gerekli anestezinin uygulanmasının ardından hiçbir ağrı hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz. 

 

İmplant İşlemi Nasıl Sağlanır?

İmplant işlemlerinde öncelikle çene ölçülerinin ve kalan diş ölçülerinin alınması gerekilmektedir. İki yöntem yani ya başlık takılarak ya da implant diş eti ile kapatılarak beklenmektedir. Protez başlıklar daha sonra yerleştirilmektedir. Alt çene ve üst çene için 3-6 ay iyileşme beklenmelidir. 

 

İmplantta Hangi Ürünler Kullanılır?

Titanyumdan yapılan implantlara ek olarak zirkonyumlar da eklenmiştir. İkisinin de dayanıklılık dereceleri aynıdır. Zirkonyum doğal diş rengine uygundur ve zamanla diş rengi de değişmemektedir.


Share: